VYŘEŠENO sňatek, 1736, Vitějovice/Lomec, latinsky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO sňatek, 1736, Vitějovice/Lomec, latinsky

Příspěvekod JosefJ. » sob dub 07, 2018 15:52

Dobrý den.
Děkuji za přečtení nedávného křestního záznamu, prosím ještě o související sňatek:
https://digi.ceskearchivy.cz/cs/8317/19/2571/2476/49/0 vpravo poslední záznam 27.5.1736
Vitiegicz
Die 27 Maji denunciationibus praemisis ?gtinuis? dabus? diebus partim? Dominicis
partim festivis, quarum pa: die 10, sda: die 13, tertia: die 22 Maji, ?inter? Missa
parochialis solemnia habita est, nulloq(ue) legitimio impedimento detecto, Adm. R.D. Ferdinandus
Stambacher administrator capellae Lomecensis, a me loci curato ad id requisitus, honestus Spon
sos: Martinum, proprium filium Wenceslai Schamata ex Witiegicz; eius sponsam:
Marianam, propriam filiam Josephi Schkaretsky (+ = vulgo Plauhar - myslíte, že poznámka patří k němu, nebo o řádek výše?) ex Vitiegicz, subditos Lybiegiecenses
parochianos meos, in sua capella interrogavit, ??? mutuo consensu habito, solem
niter per verba de praesenti, matrimonium junxit, eisque ex ritu S.M. E. benedixit
praesentibus testibus notis: Mathiae Preka?, Wenceslau Plauhar, et Sophia Schka
retskiana, omnibus ex Witiegicz???

Opět to důležité mám, jen jsem zvědav na okrajové věci.
************
Děkuji
Naposledy upravil JosefJ. dne sob dub 07, 2018 16:14, celkově upraveno 1
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: sňatek, 1736, Vitějovice/Lomec, latinsky

Příspěvekod zedir » sob dub 07, 2018 16:04

Čtu tam toto:
JosefJ. píše:
Vitiegicz
Die 27 Maji denunciationibus praemisis gtinuis (= continuis, "9" či "g" na začátku slov často znamená latinskou předponu con-) tribus diebus partim Dominicis partim festivis, quarum 1a (prima): die 10, 2da (secunda): die 13, tertia: die 22 Maji, inter Missa
parochialis solemnia habita est, nulloq(ue) legitimio impedimento detecto, Adm. R.D. Ferdinandus
Stambacher administrator capellae Lomecensis, a me loci curato ad id requisitus, honestus Spon
sos: Martinum, proprium filium Wenceslai Schamata ex Witiegicz; et eius sponsam:
Marianam, propriam filiam Josephi Schkaretsky (+ = vulgo Plauhar - myslíte, že poznámka patří k němu, nebo o řádek výše? K Josefovi) ex Vitiegicz, subditos Lybiegiecenses
parochianos meos, in sua capella interrogavit, eorumque mutuo consensu habito, solem
niter per verba de praesenti, matrimonio junxit, eisque ex ritu S.M. E. benedixit
praesentibus testibus notis: Mathiae Pirka, Wenceslao Plauhar, et Sophia Schka
retskiana, omnibus ex Witiegicz mppia (manu propria)

Opět to důležité mám, jen jsem zvědav na okrajové věci.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků