VYŘEŠENO Oddání 1864, Smolná, něm.

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Oddání 1864, Smolná, něm.

Příspěvekod mikkix » čtv bře 15, 2018 13:16

Prosím,
mám zde záznam sňatku Franze Hladila nar. 25.1.1838 s Františkou roz. Rédovou ze Smolné nar. 24.4.1842 ( oba jejich záznamy o narození mám).
Mohl by mi někdo pomoct přečíst a přeložit záznam jejich sňatku z 15.11.1864 ( dole) , čtu:
oddal Franz Horák...
ženich: čp. 10 Hladil Franz ... v Mallonině ( Smolná? či Malonín ) Sofu mraf Franz Hladil wintaller num in smolna ....... Jan Chlup ... v Jevíčku ( in Getwish )
nevěsta: Františka svobodná dcera Jiřího Rédy ... ve Smolné a asi jeho žena Anna rozená Martina Mrevy ze Smolné.

víc mě zajímá překlad u ženicha... díky tomu se snad posunu dál při hledání. Díky

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6
Naposledy upravil mikkix dne čtv dub 11, 2019 11:50, celkově upraveno 2
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Oddání 1864, Smolná, něm

Příspěvekod filmovymaniak » čtv bře 15, 2018 16:15

Dobrý den,
trochu doplním
Hladil Franz weber in Mollein syn po Franzi H. čtvrtláníku v Smolen a Agnes dcery Johann Chlup vorstadtbürger in
Františka svobodná dcera Jiřího Rédy hauslers in Smolna a Anny rozené Martin Mrwa sedlák z Smolné

P.S:: Já osobně po nevlastních otcích, kteří legitimizovali mé předky a jejích předcích nepátrám.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Oddání 1864, Smolná, něm

Příspěvekod mikkix » čtv bře 15, 2018 20:26

Děkuji za odpověď, jinak pokud byl legitimizován tak to je snad přiznání otcovství. a jak vidno v matrikách je spoustu takových záznamů kdy děti byly nemanželské a bylo přiznáno otcovství.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Oddání 1864, Smolná, něm

Příspěvekod Zora » čtv bře 15, 2018 20:33

mikkix píše:Děkuji za odpověď, jinak pokud byl legitimizován tak to je snad přiznání otcovství. a jak vidno v matrikách je spoustu takových záznamů kdy děti byly nemanželské a bylo přiznáno otcovství.


Legitimizace není o biologickém otcovství. Tímto aktem jen umožňovala katolická církev nemanželským dětem zmírnit jejich postavení v životě.

Legitimizací nemáte naprosto žádnou jistotu, že jde o biologického otce. Muž, který se následně oženil s matkou nemanželského dítěte mohl - nemusel přijmout její nemanželské dítě za své.
Na to byla předepsána formulace, ve které muž říká, že se cítí býti otcem dítěte, že se přiznává k dítěti jako ke svému.
Je to jen formule, není to přiznání k mimomaželským stykům v inkriminované době s matkou dítěte.

Z hlediska genealogických pravidel se tito muži - pozděií manželé svobodných matek- neberou jako předci onoho nemaž. dítěte.
Zda si budete vyhledávat rodokmen manžela svobodné matky - to je , samozřejmě, jen na Vás.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29152
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Oddání 1864, Smolná, něm

Příspěvekod mikkix » čtv bře 15, 2018 20:55

Dobrý večer, no ráda bycch hledala ale jsem v koncích... mám tam ještě jeden příspěvek se záznamem narození 1811 no ale pochybuji že to bude ten koho hledám tedy otec F.Hladila nar.1838...
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků