němčina 2 poznámky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

němčina 2 poznámky

Příspěvekod josta » stř bře 07, 2018 19:28

Potměšil Josef nar. 6.3.1818, odd. 25.11.1838, MZA Brno Behař 13390 O 1790 -1851, sk 51.jpg
Dobý den. Mám problém s významem vět obou poznámek. Ta 1. je patrně souhlas se sňatkem, ale té 2. nerozumím vůbec. "Ze stran nevěsty. Mit?...Len?..: lligeng? der Jakub Posswar? půlláníka z Újezda. Jako poručník? u. der? Augezder (Újezdský ?) N? Amber als? Újezd 24.11.1838 Z 417
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=51 Nakonec bych se chtěl zeptat, zda někdo nevíte kde hledat zde zmíměný Vepříkov údajně okr Příbram - nikde jsem ho nenašel. Je snad totožný s tím v okr. Havl. Brod kraj Vysočina? Děkuji
josta
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 31, 2016 21:00
Oblast pátrání: Hostouň, Šlechtín, Nymburk

Re: němčina 2 poznámky

Příspěvekod J.i.Š.i. » stř bře 07, 2018 21:02

Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)


1. poznámka - otec dává svolení ke sňatku nezletilého syna

2. poznámka - svolení ke sňatku nezletilé nevěsty dává její poručník
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: němčina 2 poznámky

Příspěvekod Zora » stř bře 07, 2018 21:18

Dobrý večer, ž jsme Vás na pravidla upozorňovali i dříve, naše fórum funguje právě proto, že se daří udržovat pořádek a přehlednost v příspěvcích. Je třeba i z Vaší strany pravidla vkládání příspěvků respektovat.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: němčina 2 poznámky

Příspěvekod josta » stř bře 07, 2018 22:23

Dobrý večer, paní Zoro. Už jednou jsem Vám psal, že v mém věku nejsou mé zkušenosti s Internetem moc na výši, ale snažím se stále učit. Po první připomínce jsem se poučil a svůj další dotaz jsem napsal přesně podle výše uvedených pravidel : ad 1: do předmětu jsem napsal přesně o co mi jde - proč bych měl psát datum nebo ostatní uvedené příklady, když ty jsem nepotřeboval - potřeboval jsem jen rozluštit ty poznámky
ad 2: napsal jsem vše co jsem dokázal vyluštit včetně chyb
ad 4: naučil jsem se vložit přímý odkaz, který jsem také vložil
ad 5: obrázek jsem vložil v dostatečné velikosti - včetně odkazu
Jestli si myslíte, že jsem přesto porušil pravidla, sdělte mi prosím v čem. Jako amaterský badatel jsem si myslel, že tady najdu pár spřízněných duší, které spojuje stejný koníček a jsou ochotny někomu pomoci. Velice se omlouvám a mizím z těchto stránek v 70 letech nemám zapotřebí aby si na mě někdo hojil vlastní ego. Za dosavadní pomoc všem děkuji.
josta
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 31, 2016 21:00
Oblast pátrání: Hostouň, Šlechtín, Nymburk

Re: němčina 2 poznámky

Příspěvekod Zora » stř bře 07, 2018 23:00

Dobrý večer, jsme stárníci, věk nemá s pořádkem a pravidly nic společného. Je třeba se přizpůsobit.
Do předmětu patří - a už jsem Vám to psala vícekrát a ne pouze já, :

Obec,(př. farnost) typ zápisu (narození, oddaní, úmrtí) rok, jazyk

Pokud do předmětu napíšete: němčina 2 poznámky , je to nesprávné

Do textu zprávy byste měl napsat jména a příjmení osob,o jejichž zápis se jedná, můete také upřesnit , kde se zápis nachází a uvést - potřebuji pouze poznámky.

Ušetříte čas těm, mkteří se snaží pomáhat.
Myslím, že to není složité a že poznámky o egu jsem neviděla.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: němčina 2 poznámky

Příspěvekod filmovymaniak » čtv bře 08, 2018 11:28

Dobrý den,
na webových stránkách Vepříkova je zmínka o Uhelné Příbrami, což je nejspíš část obce.
http://www.veprikov.cz/

P.S.: Předmět bych napsal O Újezd 1838 NJ
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků