Křest, 1667, Smiřice, česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Křest, 1667, Smiřice, česky

Příspěvekod JosefJ. » sob úno 24, 2018 18:53

Dobrý den.
Chtěl bych poprosit o opravu jmen:
http://195.113.185.42:8083/042-00001.zip
CZEC0004D_Matriky-Church-books-Hradec-Králové-42-1-1667-1673_00004 píše:19:
Pokřtěna gest Dorota dcera Girzika Heiczmana (v lépe čitelném zápise o sňatku z roku 1690: Dorothea Georgii Hegczman filia) a Katerzini manželky geho. Z Plesu. Kmotra Katerzina dcera Jana Malasska?/Walasska a Dorota ?Geszalinsa?. Kmotr Friedrich Huhlinecius? duchodni na Smiřiczích. Vssichni ze Smiřicz.

Obrázek
Naposledy upravil JosefJ. dne úte lis 17, 2020 20:47, celkově upraveno 1
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Křest, 1667, Smiřice, česky

Příspěvekod matju » sob úno 24, 2018 19:59

Můj pokus: Pokřtěna gest Dorota dcera Girzika Heiczmana a Katerzini manželky geho. Z Plesu. Kmotra Katerzina dcera Jana Walasska (Valášek je tu časté příjmení) a Dorota ?Jepsatowa?(tak tohle taky nevím, to příjmení mi nic neříká, třeba někdo doplní). Kmotr Friedrich Hushinecius? duchodni na Smiřiczích. Vssichni ze Smiřicz.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Křest, 1667, Smiřice, česky

Příspěvekod Zora » sob úno 24, 2018 20:13

Nemůže to být Hustinecius? Dávám jen do úvahy. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Křest, 1667, Smiřice, česky

Příspěvekod JosefJ. » sob úno 24, 2018 21:02

matju píše:dcera Jana Walasska (Valášek je tu časté příjmení) a Dorota ?Jepsatowa?(tak tohle taky nevím, to příjmení mi nic neříká, třeba někdo doplní).

Za Valáška děkuji. K jménu začínajícímu na Ge nebo Je: v rejstříku z té doby jsem našel graficky nejpodobnější jména vypadající jako Gerssak. Pokud máte v povědomosti smiřická jména (já ne, dostal jsem se tam teď poprvé přes Konečné z Plesu), napadá Vás některé?
Zora píše:Nemůže to být Hustinecius? Dávám jen do úvahy. Z

Zní to pravděpodobněji, ale kombinace st je na jiných místech textu (ve slově gest) psána výrazně jinak.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Křest, 1667, Smiřice, česky

Příspěvekod matju » ned úno 25, 2018 17:52

Pohybuju se s příjmeními spíš na západ od Jaroměře, Ples a lokality kolem zas tak moc dobře neznám :( Ještě mne napadlo, jestli to nemůže být špatně napsane Z: jakože Zepsatova, ale ani s variantou G/J/Z mi to nic známého nepřipomíná. Jinak zrovna Konečné z Plesu mám v rodokmenu také, ale ne moc probádané do hloubky....
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků