VYŘEŠENO Záznam o Antonínu Jaškovi - Opava , latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Záznam o Antonínu Jaškovi - Opava , latina

Příspěvekod mikkix » sob úno 17, 2018 20:25

Prosím šlo by přeložit záznam z knihy narození - Anton Jašek nar. 1.1.1858 v Pěnčíně, okr.Prostějov.
Podařilo se mi přeložit že otec je Martin Jašek z Pěnčína, pravděpodobně syn Vincenta Jaška ze Zastávky . Matka Josefa , možní předci z Laškova ( ?) ale u té matky si nejsem jistá, proto přikládám i oddací list Antonína Jaška s Veronikou Kuboňovou z 10.2. 1891 v Janovicích.
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 63&scan=77 ( ZA Opava - inv. 2902 , č. str. 77 )

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=153 ( MZA Brno sig. 9244, str.153 Anton Jašek nar. 1.1.1858)

a přikládám teda ještě záznam o narození Veroniky Antonie Kuboňové nar.17.1.1859, na straně vlevo dole
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 63&scan=48
snad tyto záznamy mají něco společného ale opravdu si nevím s tím překladem.
Děkuji
Naposledy upravil mikkix dne čtv dub 11, 2019 12:01, celkově upraveno 6
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: MZA Brno - narození 1.1.1858

Příspěvekod Radix » sob úno 17, 2018 21:44

Matka Josefa rozená Franz Hořínek z Penčína.
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: MZA Brno - narození 1.1.1858

Příspěvekod mikkix » ned úno 18, 2018 14:34

Dobrý den, a jak to mám chápat jako že je to dcera Františka Hořínka? No tak nějak jsem si to myslela.
A u ní nějaké další jméno v tom zápisu není? Třeba jako Tofler nebo tak nějak?
Moc děkuji
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: MZA Brno - narození 1.1.1858

Příspěvekod Zora » ned úno 18, 2018 14:45

mikkix píše:Dobrý den, a jak to mám chápat jako že je to dcera Františka Hořínka? No tak nějak jsem si to myslela.
A u ní nějaké další jméno v tom zápisu není? Třeba jako Tofler nebo tak nějak?
Moc děkuji


Josefa byla dcerou Barbory?. Barbora? byla dcerou Františka Hořínka.

Josefa se narodila tedy jako nemanželská. Pokud se domníváte, že Josefa mohla mít jiné příjmení, je dost možné, že se její matka Barbora? po narození své dcery provdala . Zřejmě nedošlo k legitimizaci Josefy (manžel matky Barbory? dítě nepřijal za své). Josefa ale automaticky používala příjmení své matky a jejího manžela.

U svatby musela ale předložit křestní list, a tak bylo uvedeno správné příjmení ( po matce, po matčině otci - po Josefině dědečkovi)

Zkuste vyhledat narození Josefy a stejně tak možný náslený sňatek matky Barbory?.

edit
nechejte si přečíst celý záznam u Josefy, je tam původ Barbořina? otce - já špatně vidím.
Prosím, opravte si předmět příspěvku - viz naše pravidla
Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina nebo Příčina úmrtí 1850 němčina
Děkuji, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA Brno - narození 1.1.1858

Příspěvekod mikkix » ned úno 18, 2018 14:53

Pokusím se tedy najít tu Josefu ale jestli se mi to podaří tak to bude zázrak, neumím totiž moc číst to švabachovo písmo. Ale tak nějak si to vždy domyslím. zatím moc děkuji.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: MZA Brno - narození 1.1.1858

Příspěvekod Zora » ned úno 18, 2018 14:57

Vložte si ten záznam o narození Antonína Jaška jako nový příspěvek do sekce čtení, uveďte řádně předmět a do textu doplňte vše, co jste přečetla.
Zdůrazněte, že se jedná především o kolonku matky, a místo jejího původu. V tomhle vlákně by si kolegové nemuseli všimnout.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Záznam o Antonínu Jaškovi - Opava , latina

Příspěvekod mikkix » ned úno 18, 2018 19:50

Dobrý den,
prosím o celé přečtení záznamu o narození Antonína Jaška 1.1.1858, a o celé přečtení jeho matky Josefy.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=153
Pravděpodobně byla dcerou Barbary z rodu Franze ( Františka ) Hořínka.
Jestli by to pomohlo mohu napsat vše co jsem našla a co vím.

1.Moje prababička byla Marie roz. Jašková nar.26.5.1898, Olom. - Bělidla, otec byl Antonín Jašek nar. 1.1.1858 v Pěnčíně, syn Martina Jaška provazníka z Pěnčína a jeho ženy Josefy ( u toho záznamu mám za to, že je tam z rodu Michala Pajurka ? ze Zastávky ) . Matka Veronika dcera Josefa Kuboně z Janovic a jeho ženy Barbary roz. Schnitterové z Janovic.
Přiložen záznam z křestní knihy co mi poslala paní z matriky v Olomouci.

2. Další co vím a co jsem dohledala je sňatek Antonína Jaška nar. 1.1.1858 s Veronikou Kuboňovou ze dne 10.2.1891
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 63&scan=77

Jsem v tom teď bohužel trochu zamotaná, proto prosím o pomoc a přeložení
Děkuji moc
mikki
Přílohy
Marie roz. Jašková 26.5.1898.JPG
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 37 návštevníků