Narození 1801

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození 1801

Příspěvekod Kolar » úte led 23, 2018 13:13

Dobrý den,

vytvářím rodokmen, ale dostal jsem se ke zjištění, že moji předci v 17. století nebyli v jižních Čechách, žili někde na panství rodu Kolowratů. Konkrétně v záznamu u Jana Koláře narozeného 30.9.1801 jsem se dopátral, že otec Benedikt Kolář a děda Jan Kolář se museli narodit jinde než ve Veselí nad Lužnicí a okolí. Prošel jsem různé matriky na okrese Tábor a nenašel jsem žádnou stopu. Podařilo se mi rozluštit skoro celý záznam, ale podstatné údaje o místě kde žili a tudíž se tam mohli i narodit nemohu přečíst. Z tohoto důvodu nemohu pátrat dále.

Benedikt Kolář.JPG


Přečetl jsem následující: Kolář Benedikt mlynářský tovaryš syn Jana Koláře mlynáře na ....... mlýně na ...... na panství hraběte Kolowrata ........
Tento zápis jsem našel v matriční knize Veselí nad Lužnicí č. 7, na snímku 47.

Předem děkuji za pomoc a zprávu.


Jaroslav Kolář
Kolar
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 23, 2018 12:48
Oblast pátrání: Česko

Re: Narození 1801

Příspěvekod zedir » úte led 23, 2018 13:21

Dobrý den,

čtu tam toto:
Kolar píše:Přečetl jsem následující: Kolář Benedikt mlynářský tovaryš syn Jana Koláře mlynáře na ?iwarzowskim mlýně za Ssussici na panství hraběte Kolowrata Teÿnici
Tento zápis jsem našel v matriční knize Veselí nad Lužnicí č. 7, na snímku 47.


Tím prvním písmenem mlýna si nejsem jistý.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Narození 1801

Příspěvekod Kolar » stř led 24, 2018 16:15

moc děkuji za doplnění. Doufám, že se najde někdo, kdo zná místopis, aby vyluštil název mlýna.
Kolář
Kolar
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 23, 2018 12:48
Oblast pátrání: Česko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků