VYŘEŠENO Svatba 1806 Šenov? latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Svatba 1806 Šenov? latina

Příspěvekod rhrb » čtv led 18, 2018 23:34

Dobrý den,

Prosím o pomoc s rozluštěním záznamu: http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... =63#scan62 vlevo třetí odspodu

Přečtu:
Georg. f. n. med. Georg. Herbaczek - semicol. Datin. Rattim.
Anna - f. n. min. Franc. Folwarczny c. Inf. Blud. p. t. famul. Schönh. ap. Andr. Matthaeum.

Chápu správně, že Jiřího otec byl Jiří Herboček, půlsedlák z Datyně, a že otec Anny byl František Folwarczny z Bludovic?
Co znamenají všechny ty jednopísmenné zkratky? A ten zbytek?

Díky
Naposledy upravil rhrb dne pát led 19, 2018 7:48, celkově upraveno 1
rhrb
 
Příspěvky: 194
Registrován: ned pro 10, 2017 13:04
Oblast pátrání: Kroměřížsko (Míškovice, Zahnašovice, Mysločovice, Holešov, Zdounky), Ostravsko (Slezská Ostrava, Vratimov, Horní Datyně, Kunčice, Bludovice), Klimkovice, Polanka nad Odrou, Studénka, Příbor, Fulnek (Děrné, Jílovec, Lukavec)

Re: Svatba 1806 Šenov? latina

Příspěvekod zedir » pát led 19, 2018 1:11

Dobrý den,

není mi jasný význam všech zkratek, ale doplním ty, u kterých si myslím, že jej znám.

rhrbacek píše:Přečtu:
Georg. f(ilius) n. med(ii). Georg. Herbaczek - semicol(ae) Datin. Rattim.
Anna - f(ilia) n. min. Franc. Folwarczny c. Inf(anterie) Blud. p(ro) t(unc) famul(us) Schönh. ap(ud) Andr. Matthaeum.

Chápu správně, že Jiřího otec byl Jiří Herboček, půlsedlák z Datyně, a že otec Anny byl František Folwarczny z Bludovic? Ano, jen pro nynějšek je František uvedený jako podruh v Šenově u Ondřeje Matěje.
Co znamenají všechny ty jednopísmenné zkratky? A ten zbytek? Nevím, jaký zbytek máte na mysli, pak tam jsou už jen svědci.


Jen tak na okraj - psala to již Zora uživateli Alca, ale já to doplním ještě sem, protože jsme si všimli, že se pohybujete ve stejné oblasti a dokonce se u vás objevují stejná příjmení, tak se můžete navzájem kontaktovat a případně obohatit o poznatky a zkušenosti. Někdy se taková spolupráce ukáže opravdu přínosná a nestává se to každý den, abychom si toho všimli, že se tu tak různí lidé najednou šťastně sejdou.

viewtopic.php?f=9&t=39883
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Svatba 1806 Šenov? latina

Příspěvekod rhrb » pát led 19, 2018 7:48

Díky. Tím zbytkem jsem myslel právě význam p(ro) t(unc) famul(us)...
Díky za postřeh o uživateli Alca, již jsem si všiml, že i Ozana pátrá ve stejné oblasti.
rhrb
 
Příspěvky: 194
Registrován: ned pro 10, 2017 13:04
Oblast pátrání: Kroměřížsko (Míškovice, Zahnašovice, Mysločovice, Holešov, Zdounky), Ostravsko (Slezská Ostrava, Vratimov, Horní Datyně, Kunčice, Bludovice), Klimkovice, Polanka nad Odrou, Studénka, Příbor, Fulnek (Děrné, Jílovec, Lukavec)

Re: Svatba 1806 Šenov? latina

Příspěvekod Zora » pát led 19, 2018 8:09

rhrbacek píše:Díky. Tím zbytkem jsem myslel právě význam p(ro) t(unc) famul(us)...
Díky za postřeh o uživateli Alca, již jsem si všiml, že i Ozana pátrá ve stejné oblasti.


Zkuste hledat kolegy, kteří se pohybují ve stejné oblasti nebo mají stejná příjmení, pomocí vyhledavače zde na fóru.

do kolonky HLEDEJ vepište obec nebo příjmení, je dobré nahradit koncovku znakem *, ne vždy se v příspěvcích objevuje příjmení a obec v první pádě.

Stejně tak můžete nahradit znakem * některé z písmen uprostřed slova , například tam, kde se objevuje písmeno s háčkem, u kterého se dá předpokládat, že bylo v matrice zapsáno pomocí shluku souhlásek.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků