VYŘEŠENO - Jméno matky - nar. 1892 Dolní Bludovice (čj.,

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - Jméno matky - nar. 1892 Dolní Bludovice (čj.,

Příspěvekod Alca » čtv led 18, 2018 17:55

Dobrý den,

s pátráním teprve začínám a prosím o pomoc s přečtením záznamu - viz
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=211,
řádek 3.

Jedná se o mého předka - pradědu: "Georg Przeczek", u kterého došlo v roce 1939 ke změně příjmení na "Přeček"
Tato informace je zde uvedena jak v čj, tak v polštině (tedy předpokládám že text v polštině se týká změny příjmení).

Jedná se mi o jeho rodiče, zejména pak matku:

Já přečtu :
Otec: Przeczek Bernard, ...................syn + Josefa Przeczka narozeného v Dolních Bludovicích a jeho ženy roz. Ballon???
matka:
Marianna, "vsuvka" ..... Jurczek, dcera Bernarda Szymika ........................, a jeho ženy Marianny roz. Herboczek???

Mám trochu problémy s rodnými listy, kdy v rodném listě mého dědy je uvedena jako jeho babička: Marie roz. Jurczek, ale v rodném listu pradědy je jako jeho matka uvedena
Marianna, roz. Szymik.
Naposledy upravil Alca dne ned led 21, 2018 23:05, celkově upraveno 1
Alca
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 30, 2017 22:46

Re: Jméno matky - nar. 1892 Dolní Bludovice (čj., pol., něm.

Příspěvekod zedir » čtv led 18, 2018 18:02

Dobrý den,

čtu tam toto:
Alca píše:
Jedná se o mého předka - pradědu: "Georg Przeczek", u kterého došlo v roce 1939 ke změně příjmení na "Přeček"
Tato informace je zde uvedena jak v čj, tak v polštině (tedy předpokládám že text v polštině se týká změny příjmení).

Jedná se mi o jeho rodiče, zejména pak matku:

Já přečtu :
Otec: Przeczek Bernard, ledig Inmann syn + Josefa Przeczka Häuslers v Dolních Bludovicích a jeho ženy Anna roz. Ballon
matka:
Marianna, verwitwete Jurczek, dcera Bernarda Szymika + Häuslers in N. Schöbischowitz, a jeho ženy Marianny roz. Herboczek

Mám trochu problémy s rodnými listy, kdy v rodném listě mého dědy je uvedena jako jeho babička: Marie roz. Jurczek, ale v rodném listu pradědy je jako jeho matka uvedena Marianna, roz. Szymik. muselo dojít k omylu, protože zde je Marie uvedena ovdovělá Jurczek
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Jméno matky - nar. 1892 Dolní Bludovice (čj., pol., něm.

Příspěvekod Zora » pát led 19, 2018 0:49

Alca píše:Dobrý den,

s pátráním teprve začínám a prosím o pomoc s přečtením záznamu - viz
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=211,
řádek 3.

Jedná se o mého předka - pradědu: "Georg Przeczek", u kterého došlo v roce 1939 ke změně příjmení na "Přeček"
Tato informace je zde uvedena jak v čj, tak v polštině (tedy předpokládám že text v polštině se týká změny příjmení).

Jedná se mi o jeho rodiče, zejména pak matku:

Já přečtu :
Otec: Przeczek Bernard, ...................syn + Josefa Przeczka narozeného v Dolních Bludovicích a jeho ženy roz. Ballon???
matka:
Marianna, "vsuvka" ..... Jurczek, dcera Bernarda Szymika ........................, a jeho ženy Marianny roz. Herboczek???

Mám trochu problémy s rodnými listy, kdy v rodném listě mého dědy je uvedena jako jeho babička: Marie roz. Jurczek, ale v rodném listu pradědy je jako jeho matka uvedena
Marianna, roz. Szymik.


Kontaktujte kolegu rhrbacka, zdá se mně, že pátrá po stejných příjmeních, třeba najdete shodu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jméno matky - nar. 1892 Dolní Bludovice (čj., pol., něm.

Příspěvekod Alca » ned led 21, 2018 23:01

Děkuji moc za pomoc s přečtením a doporučení.
A.
Alca
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 30, 2017 22:46


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků