Název obce - Vyřešeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Název obce - Vyřešeno

Příspěvekod Londo » ned dub 01, 2012 3:25

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o pomoc s přečtením názvu obce (6. řádek) v matrice oddaných. Bez ní bohužel nemůžu v této přímé linii pokračovat.

Kopsa Anton, dělník z Johnsdorfu (Janoušov u Rýmařova), syn Kopsy Jakuba [povolání nevím] z ????

Něco jako "Schomina", bohužel jsem nic podobného v německých názvech obcí nenašel. Mí předci se vyskytují na severu Moravy v okolí Rýmařova. Doteď byli všichni v Janoušově, ale Anton Kopsa už tam v matrice narozených není. Tak chci zkusit obec, kde pracoval jeho otec Jakub. Budu vděčný za jakoukoli pomoc.

Obrázek
Naposledy upravil Londo dne ned dub 01, 2012 12:05, celkově upraveno 1
Londo
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 21, 2012 23:47

Re: Název obce

Příspěvekod Claricia » ned dub 01, 2012 6:26

Londo píše:Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o pomoc s přečtením názvu obce (6. řádek) v matrice oddaných. Bez ní bohužel nemůžu v této přímé linii pokračovat.

Kopsa Anton, dělník z Johnsdorfu (Janoušov u Rýmařova), syn Kopsy Jakuba [povolání nevím] z ????

Něco jako "Schomina", bohužel jsem nic podobného v německých názvech obcí nenašel. Mí předci se vyskytují na severu Moravy v okolí Rýmařova. Doteď byli všichni v Janoušově, ale Anton Kopsa už tam v matrice narozených není. Tak chci zkusit obec, kde pracoval jeho otec Jakub. Budu vděčný za jakoukoli pomoc.

Schweine - Janoslavice v okrese Šumperk.

A Jakub byl Häusler, domkář.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Název obce

Příspěvekod Londo » ned dub 01, 2012 12:05

Claricia píše:Schweine - Janoslavice v okrese Šumperk.
A Jakub byl Häusler, domkář.


Díky moc. Našel jsem tam za začátku 19. století další možná desítky Kopsů, takže mám dalších pár týdnů co dělat :-)
Londo
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 21, 2012 23:47


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 37 návštevníků