Kontrola

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Kontrola

Příspěvekod kingsware » sob bře 31, 2012 21:53

Zdravím.
Mám tu zas jeden latinský zápis o narození a křtu, chtěl bych jen požádat o překontrolování, zda jsem to správně přečetl a přeložil.
Obrázek

Tady je můj přepis a pod tím i překlad, tak jestli by mě někdo doplnil nebo opravil, budu moc vděčný. Tučný text na začátku je mimo tento obrázek. Červeným písmem jsou zvýrazněny moje "nejistoty". :)

Mense Martio 1762 Leczicz 7. In eodem Ecclesia Baptisatus est Georgius filius legitimus Martin Kral et M: Dorothea Dominio Raudniczeus Subditorum
à me St. Gabriele ?ojus? Levans fuit Joannes Pliczka testes Thomas Novak et Anna Pliczkowa omnis ex eodem pago.
V měsíci březnu 1762 v Ledčicích 7. v témže kostele pokřtěn je Jiří, legitimní syn Martina Krále a matky Doroty poddaných Roudnického panství
?....? Sv. Gabriela ?.....? Kmotrem byl Jan Plicka svědky Tomáš Novák a Anna Plicková, všichni z téže obce.
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Re: Kontrola

Příspěvekod artepa » ned dub 01, 2012 0:33

Na takhle staré zápisy odborník nejsem, ale to šíslo, snad 7, bude den, určitě to není číslo domu :D :D
Určitě by byl lepší odkaz na stránku, matriku než výřez, lépe se porovnává písmo a tak
Ať se dívám sebelíp, tak tam nevidím nic o měsíci, roku, kdy byl křest :( :(
Nejspíš to bude "a me P. Gabriele" - pokřtěno ode mě kněze Gabriela
eius jeho kmotři
No, je to můj osobní názor
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Kontrola

Příspěvekod Claricia » ned dub 01, 2012 6:30

Mense Martio 1762 Leczicz 7. In eodem Ecclesia Baptisatus est Georgius filius legitimus Martin Kral et M: Dorothea Dominio Raudniczens. Subditorum à me P. Gabriele cujus Levans fuit Joannes Pliczka testes Thomas Novak et Anna Pliczkowa oes (omnés) ex eodem pago.
V měsíci březnu 1762 v Ledčicích, (dne) 7. v témže kostele pokřtěn je Jiří, manželský syn Martina Krále a matky Doroty poddaných Roudnického panství mnou páterem Gabrielem, jeho kmotrem byl Jan Plicka, svědky Tomáš Novák a Anna Plicková, všichni z téže obce.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Kontrola

Příspěvekod kingsware » ned dub 01, 2012 16:01

Pro Artepa: Tady je odkaz na původní snímek z matriční knihy. Diskutovaný zápis je vlevo poslední na stránce. Zmíněný text Mense Martio 1762 je na začátku stránky. A jak tak na to teď koukám, tak se jedná už o duben - viz text "Mense Aprili" v textu o jeden zápis výše.
Název obce - Leczicz (Ledčice) - je vlevo od zápisu a číslice 7. je podle mě na 100% den křtu - tedy 7. (4.1762)

http://matriky.soalitomerice.cz/matriky ... 9742%29%29

A nic ve zlém - stačilo pozorněji číst, co jsem psal - že "Tučný text na začátku je mimo tento obrázek." :lol:

Ale jinak moc děkuji oběma za upřesnění mého překladu. Slůvko oés jsem si podle slovníku vyložil jako omnis.
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků