VYŘEŠENO Svatba 1867 Nové Strašecí

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod petrckladno » ned pro 17, 2017 1:57

ahoj lidi
prosím jméno matky
děkuji

já přečtu Faiková
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10301/11

já přečtu Fuiková
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10301/257

já přečtu Fuiková
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10293/20
Naposledy upravil petrckladno dne ned pro 17, 2017 18:50, celkově upraveno 5
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: jméno Faiková

Příspěvekod royt » ned pro 17, 2017 6:04

Když s něčím potřebuji pomoc - nešlo by dodržovat pravidla fóra.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: jméno Faiková

Příspěvekod Polexina » ned pro 17, 2017 12:15

Pokud jsem četla správný zápis, rodina pochází z Třebíče. Vyhledala bych si matriky Třebíče a zjistila, jak to jméno vypadalo tam a toho bych se držela.
P
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: jméno Faiková

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 12:27

Polexina píše:Pokud jsem četla správný zápis, rodina pochází z Třebíče. Vyhledala bych si matriky Třebíče a zjistila, jak to jméno vypadalo tam a toho bych se držela.
P

Já myslím, že z Třebíče byla nevěsta Barbora, hledané příjmení je pravděpodobně ze Strašecího.

Pro kolegu PetrcKladno: zkuste přepsat to, co přečtete, Já tam třeba vidím příjmení možná Besvald, které by mě mohlo zajímat. Ale nevšimla bych si ho, pokud nemáte zápis přepsaný.
Stručně řečeno - je dobré si pravidla nejen přečíst, ale i dodržovat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: jméno Faiková

Příspěvekod janamic » ned pro 17, 2017 13:39

Polexina píše:Pokud jsem četla správný zápis, rodina pochází z Třebíče. Vyhledala bych si matriky Třebíče a zjistila, jak to jméno vypadalo tam a toho bych se držela.
P

není tam Třebíč ale Třebíz :-)

všechno přečtu, ale až to bude podle pravidel...
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod petrckladno » ned pro 17, 2017 15:18

omlouvám se, polepším se, pokusil jsem se to opravit a přiblížit dle pravidel.
pokud by i toto vadilo, mohu to ještě rozdělit na samostatné topic na svatba , index , narození.

pet.
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod petrckladno » ned pro 17, 2017 15:32

---------- Původní e-mail ----------
Od: Monika <xxxxxxxxxx@gmail.com>
Komu: xxxxxxxxx@seznam.cz
Datum: 16. 12. 2017 16:44:20
Předmět: Re: z fora genealogie


Svatba 19. 9. 1867.

Osvald Josef vysloužilý vojín ze Strašecí, syn Josefa Osvalda Novostrašecí mistra krejčovského č. 173 a Marie, roz. Frailové(?) ze Strašecí
Aučkova(?) Barbora, dcera Vojtěcha Aučka(?) mistra obuvnického v Třebízi N. 20 a matky Johanny, rozené Sumové z Milího

Frailová ovšem vypadá taky tak trochu jako Aailová. Aučková by zase mohlo být zaměněno za Ančková, ale u Sumové je jednoznačně za "S" písmeno "u" a to je úplně stejné, jako v Aučková.

V Třebízi jsem hledala a to příjmení mi povědomé není (což ovšem nic neznamená), bohužel.

Narození Marie 2. 7. 1869:
Osvald Josef vysloužilý vojín v Novostrašecí 263,, syn Josefa Osvalda mistra obuvnického Novostrašecí 173 a Marie, dcery Františka Fralta řezníka z Novostrašecí 73
Barbora, rozená Aučkova, dcera Vojtěcha Aučka mistra obuvnického v Třebízi č. 20 a matky Johanny, dcery Václava Šumy nádeníka z Milé

Křest se mi čte líp, ale jsou u něj rozdíly:
- otec Josefa je u svatby krejčím a u křtu obuvníkem (tohle někdy bývá tím, že se přepisující překoukl k matce)
- matka Josefa je u svatby Frailová a u křtu Fraltová (to by mohlo být způsobeno chybným čtením předlohy, z níž učitel opisoval)
- otec Barbory je u svatby Vojtěch (to je na 100 %) a u křtu Václav (i tohle by snad mohlo být chybou čtení z předlohy - v rychlosti zkouknutý Vojtěch bývá občas za Václava zaměňovaný)
- matka Barbory je u svatby Sumova a u křtu Šumova (to je ale minimální rozdíl, oni někdy háčky vypouštěli)

Jo a proužek z indexu:
Osvald Josef s Barboroi Aučkovou (Ančkovou).


Monika
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 15:43

petrckladno píše:---------- Původní e-mail ----------
Od: Monika <xxxxxxxxxx@gmail.com>
Komu: xxxxxxxxx@seznam.cz
Datum: 16. 12. 2017 16:44:20
Předmět: Re: z fora genealogie


Svatba 19. 9. 1867.

Osvald Josef vysloužilý vojín ze Strašecí, syn Josefa Osvalda Novostrašecí mistra krejčovského č. 173 a Marie, roz. Frailové(?) ze Strašecí
Aučkova(?) Barbora, dcera Vojtěcha Aučka(?) mistra obuvnického v Třebízi N. 20 a matky Johanny, rozené Sumové z Milího

Frailová ovšem vypadá taky tak trochu jako Aailová. Aučková by zase mohlo být zaměněno za Ančková, ale u Sumové je jednoznačně za "S" písmeno "u" a to je úplně stejné, jako v Aučková.

V Třebízi jsem hledala a to příjmení mi povědomé není (což ovšem nic neznamená), bohužel.

Narození Marie 2. 7. 1869:
Osvald Josef vysloužilý vojín v Novostrašecí 263,, syn Josefa Osvalda mistra obuvnického Novostrašecí 173 a Marie, dcery Františka Fralta řezníka z Novostrašecí 73
Barbora, rozená Aučkova, dcera Vojtěcha Aučka mistra obuvnického v Třebízi č. 20 a matky Johanny, dcery Václava Šumy nádeníka z Milé

Křest se mi čte líp, ale jsou u něj rozdíly:
- otec Josefa je u svatby krejčím a u křtu obuvníkem (tohle někdy bývá tím, že se přepisující překoukl k matce)
- matka Josefa je u svatby Frailová a u křtu Fraltová (to by mohlo být způsobeno chybným čtením předlohy, z níž učitel opisoval)
- otec Barbory je u svatby Vojtěch (to je na 100 %) a u křtu Václav (i tohle by snad mohlo být chybou čtení z předlohy - v rychlosti zkouknutý Vojtěch bývá občas za Václava zaměňovaný)
- matka Barbory je u svatby Sumova a u křtu Šumova (to je ale minimální rozdíl, oni někdy háčky vypouštěli)

Jo a proužek z indexu:
Osvald Josef s Barboroi Aučkovou (Ančkovou).


Monika


Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Příspěvky: 12666
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Děláte blbce z nás ostatních nebo z Moniky?

Poučení pro mě , možná i pro další .
:-)Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod petrckladno » ned pro 17, 2017 15:49

monika mě psala abych sem nakopíroval email co jsem od ní dostal, omlouvám se ale nerozumím vám o co jde
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 15:57

Podívejte se na jeho příspěvky ... každý třetí začíná - hoj lidi, nedokázal by tohle někdo přečíst? a nic víc... jeden je dokonce označen jako "kvíz text". Slušnost a zdvořilost si představuju i v dodržování pravidel.
Nejedná se o žádnou kampaň, jedná se o to, aby se choval jako my všichni.
Máme tady nějaká pravidla, platí pro všechny, Dodržujeme je všichni, dodržujete Vy, snažím se je dodržovat já, i když jsem v začátcích dostávala pěkně vyhubováno. Netuším, proč by měl mít někdo nějaké výjimky., nezdá se mně to vůči ostatním začátečníkům fér a nezdá se mně to fér ani k ostatním čtečkám. Jistě by to dokázali přečíst také, ale snaží se "kolegu" popostrčit k tomu, aby zvládl něco sám a netak, aby jen tahal z ostatních jejich znalosti a zkušenosti.
Docela mě Váš přístup mrzí.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod petrckladno » ned pro 17, 2017 16:03

že jsem nedodržel pravidla jsem se omluvil a opravil jsem to

pozdravil jsem, poprosil jsem, poděkoval jsem

u každého odkazu jsem napsal co přečtu já

ostatní text přečíst nepotřebuju
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 16:10

petrckladno píše:že jsem nedodržel pravidla jsem se omluvil a opravil jsem to

pozdravil jsem, poprosil jsem, poděkoval jsem

u každého odkazu jsem napsal co přečtu já

ostatní text přečíst nepotřebuju



Třeba Vám tedy teď půjdou zadávat příspěvky podle pravidel,
Není třeba prosit, zdravit, důležitý je vlastní obsah Vašeho příspěvku zadaný v souladu s pravidly. Určitě se najde někdo, kdo Vám rád pomůže a nebude to muset být tajně přes mejly.
Z

.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 16:46

Pak jsem nepochopila, proč se tazatel neobrátil přímo na Vás nebo proč sem vkládal text ve formě mailové zprávy. posléze, proč jste ho o to tedy žádala Vy. Snad proto, aby bylo vidět, že dospěl k výsledku bezu práce a jednoduše. Nic jiného mě nenapadá.

Máme každá jiný názor, já třeba jako slušnost považuji i přesné určení konkretního zápisu, kde se vyskytuje ono hledané příjmení. Šetřím tím čas kolegům ochotným přečíst.
Vložit odkazy a čekat, že si každý vyhledá, kde se příjmení vyskytuje, mně přijde podivné
viz:
ahoj lidi
prosím jméno matky
děkuji

já přečtu Faiková
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10301/11

já přečtu Fuiková
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10301/257

já přečtu Fuiková
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10293/20


Nepovažuji upozornění na správný postup a dodržování pravidel za nějakou kampaň.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod Jan » ned pro 17, 2017 17:10

1. Pokud umím číst tak je přesný popis nad zadáním Předmětu (6 bodů)
2. ti kdo pomáhají to dělají z dobré vůle
3. ten kdo chce pomoc tak musí přesně popsat co chce na př. datum záznamu který v požadavku není, proč by pomáhající měl pracně hledat o který zápis se jedná
4. pro Moniku - nechápu proč jste místo kopírování mailu nenapsala příspěvek sama a až potom napsala že si nejste jistá tou Třebízí (č. 20) která to skutečně je i s okresem slánským a krajem pražským.
5. všeobecně - čím víc toho okopírujete a napíšete tím dřív se případný pomocník na pomoc vykašle a toto je ukázka
6. na jiných fórech by jste obě už byly s banem, to se prostě nedělá, problémy se řeší SZ, nikoho dalšího to nemusí zajímat
7. ten kdo zadával příspěvek mohl už z příspěvků Royta a Polexiny vědět že je něco špatně.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Svatba 1867 Nové Strašecí

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 17:12

Monika píše:
Zora píše:Pak jsem nepochopila, proč se tazatel neobrátil přímo na Vás nebo proč sem vkládal text ve formě mailové zprávy. posléze, proč jste ho o to tedy žádala Vy. Snad proto, aby bylo vidět, že dospěl k výsledku bezu práce a jednoduše. Nic jiného mě nenapadá.

Prosím, tohle vážně nemá smysl, nehledejte spiknutí tam, kde není. Jde pouze o souhru nešťastných okolností a omylů a zbytečně se to nafukuje do obrovské aféry. Pokusme se, prosím, dohodnout, že se v tomto nedohodneme. Nemá smysl si kazit dobré vztahy kvůli jednomu nepovedenému čtení.


Já jsem postupovala podle pravidel, dál to rozebírat nehodlám, rozhodně neřeším nějaká spiknutí :-))), to asi ani nebylo myšleno vážně, že.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků