Narození - Sv.Apolinář Praha II

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Rooka » čtv pro 14, 2017 23:55

Dobry večer, rád bych se obrátil s prosbou o čtení tohoto zápisu http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=8F701DDD91BF41BCB95197FDB960F531&scan=305#scan305

Jde o Narození Josefa Čapka: *

záznam: 2974 | Datum Narození/Křtu 30. - 31.10.1896 Jméno Křtícího: Jan Libertin kpl. Jméno Pokřtěnce: Josef Vyznání: Kat/Muž./Nemanž.
Místo: U Apolináře č.d.441/2 | Bába: Antonie !!Jandová!! (co znamená to razítko?)
Otec: Neznámý |
Matka: 2689 Čapek Marie roz v Žabounicích ___________________ okr.Ledeč, dcera Josefa Čapka zedníka v Žabounicích Josefy roz. Křivánek z _____________.

Kmot. a Svěd.: ________________ Poznámka: ______.

Děkuji všem za doplnění.

Poznámka: * Otce mého Miloslava Čapka z Vavřince č.79 Bohužel syn je čsl. vyznání a tímpadem nemohu dohledat narození matky Anny rz Zvelebilové nar.10.2.1898 z Vavřince 79. což by mělo být na webu ebadatelna.soapraha.cz jen záznam narození nemohu najít. Svatba Anny a Josefa Čapka je 18.4.1922 bohužel také záznam nedohledatelný :-( .
Naposledy upravil Rooka dne pát pro 15, 2017 8:04, celkově upraveno 1
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Kiara » pát pro 15, 2017 0:26

Rooka píše:Dobry večer, rád bych se obrátil s prosbou o čtení tohoto zápisu http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=8F701DDD91BF41BCB95197FDB960F531&scan=305#scan305

Jde o Narození Josefa Čapka: *

záznam: 2974 | Datum Narození/Křtu 30. - 31.10.1896 Jméno Křtícího: Jan !!Libertin!! _____. Jméno Pokřtěnce: Josef Vyznání: Kat/Muž./Nemanž.
Místo: U Apolináře č.d.441/2 | Bába: Antonie !!Jandová!! (co znamená to razítko?)
Otec: Neznámý |
Matka: 2689 Čapek Marie roz v Žabonosech_ okr.Ledeč, dcera Josefa Čapka zedníka v Žabonosech Josefy roz. Křivánek z Brníka_

Kmot. a Svěd.: Křemen Rosalie, služka Poznámka: ______.

Děkuji všem za doplnění.

Poznámka: * Otce mého Miloslava Čapka z Vavřince č.79 Bohužel syn je čsl. vyznání a tímpadem nemohu dohledat narození matky Anny rz Zvelebilové nar.10.2.1898 z Vavřince 79. což by mělo být na webu ebadatelna.soapraha.cz jen záznam narození nemohu najít. Svatba Anny a Josefa Čapka je 18.4.1922 bohužel také záznam nedohledatelný :-( .
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Rooka » pát pro 15, 2017 0:42

Kiara: děkuji Kde je vlastně obec Brník. Já myslel, že to je chyba a mělo tam být Braník. Jméno křtícího je Libertin a bába Jandová? Měl jsem to za vykřičníkované, z důvodu že jsem si nebyl jist. Co znamená to razítko u té kolonky Baba Jandova děkuji a u toho Libertina je kpl nebo co za zkratku. včetně poznámky za kmotrou.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Kašpar » pát pro 15, 2017 6:33

Rooka píše:Kiara: děkuji Kde je vlastně obec Brník. Já myslel, že to je chyba a mělo tam být Braník. Jméno křtícího je Libertin a bába Jandová? Měl jsem to za vykřičníkované, z důvodu že jsem si nebyl jist. Co znamená to razítko u té kolonky Baba Jandova děkuji a u toho Libertina je kpl nebo co za zkratku. včetně poznámky za kmotrou.


Ano, kněz byl Jan Libertin; "kpl" je kaplan
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Příspěvekod Kiara » sob pro 16, 2017 23:47

Rooka píše:Kiara: děkuji Kde je vlastně obec Brník. Já myslel, že to je chyba a mělo tam být Braník. Jméno křtícího je Libertin a bába Jandová? Měl jsem to za vykřičníkované, z důvodu že jsem si nebyl jist. Co znamená to razítko u té kolonky Baba Jandova děkuji a u toho Libertina je kpl nebo co za zkratku. včetně poznámky za kmotrou.

Brník je malá vesnička u Kostelce nad Černými Lesy, Žabonosy jsou od něj vzdáleny řádově 13 km a jsou blízko Českého Brodu. Co znamená to razítko u jména porodní báby, skutečně netuším :D
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Kiara » ned pro 17, 2017 0:09

Rooka píše:Poznámka: * Otce mého Miloslava Čapka z Vavřince č.79 Bohužel syn je čsl. vyznání a tímpadem nemohu dohledat narození matky Anny rz Zvelebilové nar.10.2.1898 z Vavřince 79. což by mělo být na webu ebadatelna.soapraha.cz jen záznam narození nemohu najít. Svatba Anny a Josefa Čapka je 18.4.1922 bohužel také záznam nedohledatelný :-( .

Bohužel záznam o narození Anny Zvelebilové, nar. 1898 a záznam o sňatku z roku 1922 v této konkrétní matrice nemůžete najít, protože matriky s touto datací a z této lokality buď ještě nejsou zdigitalizovány, nebo ještě nejsou zpřístupněny k veřejnému prohlížení.Platí, že matriky narozených mohou být volně přístupné po uplynutí 100 let od posledního zápisu, matriky oddaných a zemřelých pak po uplynutí 75 roků od posledního zápisu.
Za této situace Vám zbývá jedině osobní návštěva v badatelně SOA Praha, kde byste měl příslušné záznamy bez problému dohledat v matričních knihách.
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 0:58

Kiara píše:
Rooka píše:Poznámka: * Otce mého Miloslava Čapka z Vavřince č.79 Bohužel syn je čsl. vyznání a tímpadem nemohu dohledat narození matky Anny rz Zvelebilové nar.10.2.1898 z Vavřince 79. což by mělo být na webu ebadatelna.soapraha.cz jen záznam narození nemohu najít. Svatba Anny a Josefa Čapka je 18.4.1922 bohužel také záznam nedohledatelný :-( .

Bohužel záznam o narození Anny Zvelebilové, nar. 1898 a záznam o sňatku z roku 1922 v této konkrétní matrice nemůžete najít, protože matriky s touto datací a z této lokality buď ještě nejsou zdigitalizovány, nebo ještě nejsou zpřístupněny k veřejnému prohlížení.Platí, že matriky narozených mohou být volně přístupné po uplynutí 100 let od posledního zápisu, matriky oddaných a zemřelých pak po uplynutí 75 roků od posledního zápisu.
Za této situace Vám zbývá jedině osobní návštěva v badatelně SOA Praha, kde byste měl příslušné záznamy bez problému dohledat v matričních knihách.


Obávám se, že příslušné matriční knihy jsou ještě na matričních úřadech. (předávají se do archivu po uplynutí 100 let od posledního zápisu, pokud nejsou k dispozici druhopisy. Jinak platí, že ....
.......uplynula-li od provedení dotčeného zápisu v matriční knize lhůta 100 let u knihy narození, 75 let u knihy manželství nebo knihy partnerství a 30 let u knihy úmrtí.
http://www.mvcr.cz/clanek/matriky-nahli ... istin.aspx

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 8:44

Kašpar píše:
Rooka píše:Kiara: děkuji Kde je vlastně obec Brník. Já myslel, že to je chyba a mělo tam být Braník. Jméno křtícího je Libertin a bába Jandová? Měl jsem to za vykřičníkované, z důvodu že jsem si nebyl jist. Co znamená to razítko u té kolonky Baba Jandova děkuji a u toho Libertina je kpl nebo co za zkratku. včetně poznámky za kmotrou.


Ano, kněz byl Jan Libertin; "kpl" je kaplan


Nemohl to být spíš coop? kooperátor? Já na to teda ale nevidím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Zora » ned pro 17, 2017 8:53

Rooka píše:Dobry večer, rád bych se obrátil s prosbou o čtení tohoto zápisu http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=8F701DDD91BF41BCB95197FDB960F531&scan=305#scan305

Jde o Narození Josefa Čapka: *

záznam: 2974 | Datum Narození/Křtu 30. - 31.10.1896 Jméno Křtícího: Jan Libertin kpl. Jméno Pokřtěnce: Josef Vyznání: Kat/Muž./Nemanž.
Místo: U Apolináře č.d.441/2 | Bába: Antonie !!Jandová!! (co znamená to razítko?)
Otec: Neznámý |
Matka: 2689 Čapek Marie roz v Žabounicích ___________________ okr.Ledeč, dcera Josefa Čapka zedníka v Žabounicích Josefy roz. Křivánek z _____________.

Kmot. a Svěd.: ________________ Poznámka: ______.

Děkuji všem za doplnění.

Poznámka: * Otce mého Miloslava Čapka z Vavřince č.79 Bohužel syn je čsl. vyznání a tímpadem nemohu dohledat narození matky Anny rz Zvelebilové nar.10.2.1898 z Vavřince 79. což by mělo být na webu ebadatelna.soapraha.cz jen záznam narození nemohu najít. Svatba Anny a Josefa Čapka je 18.4.1922 bohužel také záznam nedohledatelný :-( .


Michale, zkus prosím, napsat, co - koho přesněji hledáš, nějak se v tom ztrácím.
Miloslav Čapek Vavřinec 79 je synem Josefa Čapka? Nepíšeš jeho věk, ale je velmi pravděpodobné, že se narodil po roce 1917 (soudím podle narození otce) a že tedy matrika narozených není přístupná. ¨

Matriční zápisy, které jsou již přístupné, ale nejsou online, bys mohl získat na matrice pro obec Vavřinec, nebo ti tam sdělí, kam se máš obrátit - Městský úřad Uhlířské Janovice - Matrika
http://www.obceamesta.info/matrika/5345 ... rinec.html

Všeobecně platí, že matriky s vyznáním čsl vedou pověřen matriční úřady, zcela jistě ještě nejsou v archívech, většinou se odevzdávají až po uplynutí 100 let od posledního zápisu. Pokud mně nějak přesněji napíše jméno, druh zápisu, který hledáš a předpokládanou obec, můžu to prohlédnout a event. napsat, kam a s čím se obrátit.
Z
edit

Tady by snad mohlo být narození Marie Čapkové, dcery Josefa Čapka, matky Josefy. Nesouhlasí ale příjmení matky. Vzhledem k tomu, že se jedná o přepisovaný zápis a příjmení u matky je uvedeno dle udání, je na Tobě, abys to nějak porovnal. Pokud nebude souhlasit, je třeba hledat opakovaně.
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11656/12
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození - Sv.Apolinář Praha II

Příspěvekod Rooka » pon pro 18, 2017 0:33

Ahoj Zorko,
šlo mě o rozluštění zápisu Josefa Čapka z porodnice u Apolináře, včetně poznámek, jde o otce Miloslava Čapka. Jeho matkou je Anna Zvelebilová z obce Vavřinec 79. Jde o manželku Josefa Čapka. svatba byla v roce(18.4.1922) |Která by měla bejt na ebadatelna.soapraha.cz, kde zápis není, psal jsem na matriku do U.J. a čekám na vyjádření.

Miloslav Čapek se narodil 10.9.1924 ve Vavřinci 79. Farně U.J. si bral Jindru Soukupovou Čapkovou v roce 1948 v Praze.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků