O 1826 Velešovice, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

O 1826 Velešovice, němčina

Příspěvekod GromanJ » stř lis 22, 2017 22:59

Ahoj,

pomůže někdo s rodiči ženicha? Josef a Julie Petříkovi se evidentně přistěhovali do Velešovic někdy před tímto sňatkem jejich syna, nicméně nikde nemůžu zjistit odkud, není tam alespoň u nevěsty něco, co by mohlo dát indicii o jejím původu? Ja vidím pouze geboren Odraschka....Díky

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1920/?strana=8

2. zápis vlevo
GromanJ
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 16, 2015 17:02
Oblast pátrání: Záhoří; Haná - Přerov, Olomouc, Velká Bystřice, Prostějov; okres Frýdek-Místek, Jablunkov, Těšínsko, Polsko

Re: O 1826 Velešovice, němčina

Příspěvekod zedir » čtv lis 23, 2017 3:38

Dobrý den,

nic více tam nevidím, u ženicha a jeho rodičů jen Velešovice, u nevěsty a jejích rodičů Rousínovec a u svědků opět Velešovice.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: O 1826 Velešovice, němčina

Příspěvekod Zora » čtv lis 23, 2017 15:01

Chce to soustředné kruhy v okolních obcích, ale to je právě v oné době problém. Do Rousínova se soustředila výroba nábytku a textilní výroba a proto sem přicházelo hodně lidí nejen z blízkého okolí.

Občas se mně podaří vyřešit výskyt konkr. příjmení v obcích pomocí brněnských matrik, kde hledám především ve farnosti Zábrdovice, Komín, Staré Brno (tam se nejčastěji ubytovávaly rodiny těch, kteří přicházeli za prací, především do textilek) výskyt příjmení, pak vyhledávám zápisy, a v nich se občas objeví obec původu.

Dívala jsem se na brněnské sčítání, tak se příjmení Petřík vyskytuje, ale po nalistování je u osob už místo narození Brno. (neprohlédla jsem ale naprosto všechny).
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků