Kmenový list

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Kmenový list

Příspěvekod Pavel M. » úte lis 21, 2017 8:18

Dobrý den,

prosím o přečtení kmenového listu. Něco samozřejmě přečtu sám, ale zejména rukou psané delší poznámky mi dělají problém.

Skeny jsou zde:

https://gufinus.rajce.idnes.cz/Kmenovy_list/

Zajímá mě de fakto vše, zejména kde a v jaké hodnosti dotyčný sloužil. Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: Kmenový list

Příspěvekod zedir » úte lis 21, 2017 9:52

A co tedy přečtete sám? Chápu, že kurent může činit spoustu problémů, zde je ale ukázkový, a tak se snahou určitě něco zvládnete přečíst. Na té snaze je potom postavena pomoc od ostatních.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Kmenový list

Příspěvekod filmovymaniak » úte lis 21, 2017 11:38

Dobrý den,
nejvyšší hodnost jsem vyčetl jako Korporal,
P.S: jednotky jsem určoval u svého předka dle razítek,
všiml jsem si že měl oprávnění nosit nějakou medajli - zum tragen jub. erinnerung medaile
Jednotky do roku 1892 moravský LIR 13
roku 1890 je tam razítko "pevnostního dělostřeleckého batalionu č. 7"
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Kmenový list

Příspěvekod Pavel M. » úte lis 21, 2017 13:23

Díky, hodnost Korporal jsem taky vyčetl, domnívám se správně, že se jedná o hodnost desátník?

Té medaile jsem si také všiml (snímek 5), ale nejspíš nebude možné určit za co ta medaile byla? Napadá mě, že by to mohla být třeba medaile za nějaká cvičení nebo tak něco??

Zajímalo by mě ještě co je přesně obsahem snímku 8? Tam se nějak nechytám, jedná se o nějaké proplacení cesty nebo tak něco?
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: Kmenový list

Příspěvekod filmovymaniak » úte lis 21, 2017 15:50

Dobrý den,
ta medajle bude asi tohle(odkaz níže), sedí i rok, ale zkuste si k ní najít více informací
https://www.ebay.at/itm/Original-Osterr ... 1873736091

Korporal je asi desátník
a snímek 8 bude nejspíš záznam o udělení trestu a je tam asi napsáno za co to dostal
možná něco v opilosti
vedle jména je nejspíš I.R. 8 = pěší pluk 8
POkud to dokážete přepsat , pak není problém s překladem, třeba s pomocí google translator

medajle a popis za co byla udělována
http://forum.valka.cz/topic/view/25918/ ... daile-1898
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Kmenový list

Příspěvekod Zora » úte lis 21, 2017 16:38

Pavel M. píše:Díky, hodnost Korporal jsem taky vyčetl, domnívám se správně, že se jedná o hodnost desátník?

Té medaile jsem si také všiml (snímek 5), ale nejspíš nebude možné určit za co ta medaile byla? Napadá mě, že by to mohla být třeba medaile za nějaká cvičení nebo tak něco??

Zajímalo by mě ještě co je přesně obsahem snímku 8? Tam se nějak nechytám, jedná se o nějaké proplacení cesty nebo tak něco?


Zkuste tedy vypsat vše, co jste sám přečetl. už Vás na to upozorňoval kolega dříve. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků