HOTOVO -sňatek, sutkov, 1738, latina - přečtení-DĚKUJI

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

HOTOVO -sňatek, sutkov, 1738, latina - přečtení-DĚKUJI

Příspěvekod laca » pon lis 20, 2017 20:48

dobrý den, prosím moc o pomoc přečtení a překladu textu. myslím, že jsem přeložila špatně, jelikož se jedná o zápis sňatku nicolase s rosinou a zemřelá měla být dorotha. buď jsem špatně přečetla nebo někde nastala chyba.
Moc děkuji !!!!

přečetla jsem:
Sutkovio dne 15. Junius Cop: e: Nicolaus Wenios, hon: Viduus Cum Rosina hon: Virg(ine): ppria (propria) filia, def(unctus): Geörg: Kočzi Sutkovio Tes (tis): sue: Jacoby Mahtura heztendo?? C: Georg: Foitu Sutkovio

Překlad:
Sutkov dne 15. červen Oddaný ?? Nicolaus Wenios ctěný vdovec po Rosina dívce vlastní dceři zemřelého Jiří Kočí ze Sutkova. Svědci ?? Jakub Mahtura hestendo: Jiří Foit ze Sutkova.

http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=364 - 4. zápis vlevo.
Naposledy upravil laca dne pon lis 20, 2017 21:31, celkově upraveno 1
laca
 
Příspěvky: 543
Registrován: stř lis 13, 2013 20:28

Re: sňatek, sutkov, 1738, latina - přečtení a překlad

Příspěvekod zedir » pon lis 20, 2017 20:59

Dobrý den,

vidím to takto:
laca píše:dobrý den, prosím moc o pomoc přečtení a překladu textu. myslím, že jsem přeložila špatně, jelikož se jedná o zápis sňatku nicolase s rosinou a zemřelá měla být dorotha. buď jsem špatně přečetla nebo někde nastala chyba.
Moc děkuji !!!!

přečetla jsem:
Sutkovio dne 15. Junius Cop(ulatus): e(st): Nicolaus Wenios, hon(estus): Viduus Cum Rosina hon: Virg(ine): ppria (propria) filia, def(uncti): Geörg: Kočzi Sutkovio Tes(tes): fue(runt): Jacobus Mattura Heilendo(rf) Georg: Foitu Sutkovio

Překlad:
Sutkov dne 15. červen Oddaný byl Nicolaus Wenios ctěný vdovec s Rosinou, počestnou pannou, vlastní dcerou zemřelého Jiřího Kočího ze Sutkova. Svědci byli Jakub Matura z Postřelmova a Jiří Foit ze Sutkova.

http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=364 - 4. zápis vlevo.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 56 návštevníků