Jen pro zajímavost: umřela zelenářka, Rasošky 1903

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Jen pro zajímavost: umřela zelenářka, Rasošky 1903

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv lis 16, 2017 12:03

Nějak mi to zelenářka nesedělo, ale podle PSJČ je to tak, takže z praprababičky Marie se tedy na stará kolena stala zelinářka...

Ovšem prapraděda Imre byl nejdřív zugsführer u uherského 60. pěšího pluku v Josefově,
po odchodu do reservy a svatbě se sl. Jiráskovou převzal josefovské krupařství jejího zesnulého otce,
pak si pronajali hospodu v tom podloubí na Hlavní stráži (a navíc tam v té době i bydleli)
a Imre nakonec zemřel v 64 letech jako dělník u ženijního ředitelství v Josefově, bytem ovšem v Rasoškách (což mi vyrazilo dech).

Ale co je hlavní: že včerejší můj vejlet do Jaroměře se takřka dokonale vydařil: po dvou letech hledání marného jsem našel úmrtí prapradědečka Imreho i praprababičky Marie!!!
Koho by to napadlo hledat je v Rasoškách, že?!? Zvláště pak, když Rasošky ještě nejsou na webu...

Takřka proto, že úmrtí pradědy Karla jsem ale včera nenašel. Nemá to kraje konce, už nevím kudy, natož kam... :evil:
lb.
Přílohy
MarieJirásková.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků