VYŘEŠENO,DÍKY VŠEM Narození Kovářov 1800 česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO,DÍKY VŠEM Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Rebeca » sob zář 16, 2017 20:12

Zdravím a opět žádám o pomoc se čtením. Opět jsou pro mě důlěžití i kmotři, protože ten pacholek Witák nějak migruje a děti se mu rodí asi i jinde......jen jsem ještě neobjevila, kde.....Díky R.

čtu: 1. Januarii 1800 Váczlaw, katolík, kluk, maželský
otec: Martin Witák, šafář
matka: Marie Anna po mrtvém Jiříkovi ?Lisnowy? (tady jsem zcela ztracená a pořebuji to nutně,protože poprvé vidím asi jméno otce Marie Anny)

kmotři:
Waczlaw ?Lžičařow? šafář
Mariana manželka šafařka pod čárkou k ní asi patří ještě "z Worlicka"

je to hned první zápis na stránce....
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/4913/30
Naposledy upravil Rebeca dne ned zář 17, 2017 20:17, celkově upraveno 2
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Dika » sob zář 16, 2017 20:29

Rebeca píše:Zdravím a opět žádám o pomoc se čtením. Opět jsou pro mě důlěžití i kmotři, protože ten pacholek Witák nějak migruje a děti se mu rodí asi i jinde......jen jsem ještě neobjevila, kde.....Díky R.

čtu: 1. Januarii 1800 Váczlaw, katolík, kluk, manželský
otec: Martin Witák, šafář
matka: Marie Anna po mrtvém Jiříkovi Klimowy ?fetu ? fotu ? (pravděpodobně vdova pa Jiřím Klímovi fořtu, fojtu????)
kmotři:
Waczlaw Břicháček šafář
Mariana manželka šafářka

Myslím, že šafáři asi hodně putovali, ti moji byli asi na 3 místech.

je to hned první zápis na stránce....
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/4913/30
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Rebeca » sob zář 16, 2017 20:41

Díky moc....
...ano, že putovali vím, leč se mi zatím kromě Kovářova nepodařilo najít, kde jinde bydleli - a v Kovářově se jim zatím 2x narodily děti v čísle 25....
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Dika » sob zář 16, 2017 20:45

Jedině projít okolní matriky a další vesnice toho panství.
Klíma asi bude spíš zemřelý manžel - hledat úmrtí Klímy - zpětně jejich děti, svatbu - občas farář něco utrousí nějakou informaci navíc.
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Rebeca » sob zář 16, 2017 20:51

Ano, na to se chystám...teprve včera v noci jsem konečně zjistila víc než, že Martin Witák byl polní mistr vorlickej :-D....našla jsem úmrtí jeho dcery Anny (o kterou mi vlastně jde především) a až tam bylo, že byla z Kovářova :-D a než jsem ten Kovářov našla......Anna totiž umřela v jiném archivu a než mi seplo, že to bude už v Třeboni, tak jsem hledala nesmysly v Praze :-D...prostě jsem vytrestaná za to, že většina ostatních mých předků z této větve seděla na zadku v jedné farnosti :-D nebo jen o faru vedle.....
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Zora » sob zář 16, 2017 21:14

Jen drobnost k šafářům. Většinou to byli dlouholetí pracovníci na panství, postupovali z nejjednodušších míst na vyšší - v první fázi se stěhovali opravdu velmi často ( ten můj asi 7x a to možná není vše rozlehlé náměšťské panství) , až se stali šafáři, tak už spíše zůstávali na jednom místě, případně postoupili jako šafář na jiný statek stejného panství.

S polními mistry to bylo opravdu horší, velmi rozsáhlé působiště, takže děti se rodily právě tam, kde rodina právě byla.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Kovářov 1800 česky

Příspěvekod Rebeca » sob zář 16, 2017 23:34

Díky Zoro, u toho mého je problém, že u narození těch dvou dětí, co jsem našla (1792 a 1800), byl uvedený jako šafář a u svatby dcery, která se měla narodit někdy kolem 1790 a 1807 se mi v 16 letech vdávala za Šedivýho ve Třebsku byl uvedený jako polní mistr worlickej....tak a teď abych si vybrala, co vlastně byl...zatím jsem se nerozhodla :-D
Snažím se najít jeho svatbu se snad matkou Anny, ale na to zatím nemám štěstí.....no prostě motanice úžasná....si i dumám, zda nebydleli s tatíkem někde blíž Třebsku, poněvadž Kovářov je 37 km daleko..... a jak by se zrovna ten můj ňouma Šedivej, co seděl furt na zadku ve Třebsku ( a i jeho tatík a dědek tam seděli) poznal ve svých 24 letech s libovou 16 z takovýho daleka....no prostě záhada, co mi nedá spát :-D ale snad na to přijdu...i to poslední popostrčení ke Kovářovu přišlo ve chvíli, kdy jsem chtěla Witákovou opustit a věnovat se jiným, snadnějším předkům - ale protože mi bylo líto opustit tak krásně psanou matriku, tak jsem brouzdala a narazila na úmrtí Anny Witák-Šedivé a dostala impuls ke hledání:-D v Kovářově.....a přesně, někdy farář najednou pustí něco, co předtím tajil všechny děti, svatbu a tak :-D
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků