Šumava - dvojnásobná svatba 1795 - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Šumava - dvojnásobná svatba 1795 - VYŘEŠENO

Příspěvekod Myšpulín » sob zář 16, 2017 17:25

Dobrý den.

Potřebuji poradit s dvojnásobnou svatbou z matriky oddaných Svatý Mouřenec 2, snímek 16 vlevo - zde:http://www.portafontium.eu/iipimage/30069153/svaty-mourenec-02_0160-o?language=cs

Svatba dne 8. listopadu 1795 v Nuzerově č.p. 2, na obou svědkové Mořic Schejnost, sedlák z ?unovic a Jan Hasenöhr, ??? z Nuzerova.
První svatba: ženich Jiří ???, nevěsta Kateřina Scheinostová ????(že by tochter - dcera) Josefa ????(Zingra) a Anny z ???? ????? ????? č.p.24. Nevěsta je vdova.
Druhá svatba: ženich Jiří Scheinost, nevěsta Anna Marie ????(že by tochter - dcera) Adama ???? a Anny Marie z Nuzerova ????? ????? č.p. 2.

První ženich je zřejmě bratr druhé nevěsty, příjmení bohužel nepřečtu. Ale jak to je s Scheinostovými? Mořic Scheinost je zřejmě starší bratr Jiřího, oba se narodili v Nuzerově Vavřinci a Marii, Jiří v č.p. 2. Měli sestru Kateřinu asi tak stejně starou jako první nevěsta. Původně jsem ji pokládal za tuto nevěstu, než jsem si všiml, že je tato vdova. Takže zřejmě je Jiří její švagr. Problém je, že jsem zatím nedohledal nic o sestře a taktéž nemám nic o první svatbě Kateřiny (příjmení a místo napoví) s někým od Scheinostů a ani žádné úmrtí některého z Scheinostů před touto svatbou. Prosím tedy o náhrady otazníků, abych mohl dál hledat, a předem moc děkuji.
Naposledy upravil Myšpulín dne sob zář 16, 2017 22:10, celkově upraveno 1
Myšpulín
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2016 7:31

Re: Šumava - dvojnásobná svatba 1795

Příspěvekod Leshyi » sob zář 16, 2017 18:32

Georg Pösl

Katharina Schinost, Eltern Joseph Ziger und Anna von Brnau, Langedörfer Herrschaft Nro. 42


Georg Schinost

Annamaria, Eltern Adam Pöstl und Annamaria von Nuserau Langdörfer Herrschaft Nro. 2

edit:
Mouritz Schinost, Bauer von Iunowitz
Johann Hasmörl, Richter von Nuserau
Naposledy upravil Leshyi dne sob zář 16, 2017 18:52, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Leshyi
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 09, 2017 15:17
Oblast pátrání: Pohraničí

Re: Šumava - dvojnásobná svatba 1795

Příspěvekod Věra Mátlová » sob zář 16, 2017 18:35

První svatba: ženich Jiří Pössl, nevěsta Kateřina Scheinostová, Eltern Josef Ziger a Anna z Branau (Vranov, součást Dlouhé Vsi) Langendorfer Herrschaft č.p.24. Nevěsta je vdova.
Druhá svatba: ženich Jiří Scheinost, nevěsta Anna Marie Eltern Adam Pössl a Anna Marie z Nuzerova Langendorfer Herrschaft č.p. 2.


následující svatba 1796 je rovněž dcera Adama Pössla, Marianna
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Šumava - dvojnásobná svatba 1795

Příspěvekod Myšpulín » sob zář 16, 2017 21:56

Děkuji oběma moc za přečtení i za vysvětlení.

Ještě by mne zajímalo, jestli někdo dokáže lokalizovat místo působení - von Iunowitz? Ve svých podkladech takové místo nemám. Překlad, fara, abych mohl dál hledat.

A jaký je výklad překladu onoho Langdörfer Herrschaft? Má to nějakou souvislost s Dlouhou Vsí, což se mi nepozdává?

Opět předem děkuji za doplnění.
Myšpulín
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2016 7:31

Re: Šumava - dvojnásobná svatba 1795

Příspěvekod Zora » sob zář 16, 2017 22:04

Panství Dlouhá Ves.
http://www.sumavanet.cz/mszapad/dlouhaves.asp

https://mapy.cz/zakladni?x=13.5185547&y ... %20klatovy

Poblíž je obec Janovice , domnívám se, že by se mohlo jedna o obec přečtenou Iunowitz.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Šumava - dvojnásobná svatba 1795

Příspěvekod Myšpulín » sob zář 16, 2017 22:09

Zoro, děkuji uctivě za vysvětlení.

A mezitím jsem zjistil, že se jedná o Janovice.

Takže všem ještě jednou děkuji a uzavírám.
Myšpulín
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2016 7:31

Re: Šumava - dvojnásobná svatba 1795 - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » sob zář 16, 2017 22:11

Janovice jsem tam také přidala.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků