Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Jan » úte úno 14, 2012 10:32

Tak nevím jestli toto má souvislost s nadpisem a konkrétním popisem tématu? Založte si blog a můžete v něm popisovat své pátrání jak je libo.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Milan Wölfl » úte úno 14, 2012 13:21

Jane, v posledním příspěvku je přiložen jeden odkaz a zmíněna jedna poznámka...
Tu samozřejmě nemůžu přečíst... Možná "Verheirathet"?

A blog na jedno pátrání nemá cenu :wink:
Možná, pokud by zkušení nebyli příliš proti, téma smažu a přesunu do "Vlastní poznatky" jako postup pro ostatní, kteří se blíží k mrtvému bodu...

Vám, zkušeným mazákům, to přijde jako známá písnička, ale co bych za to dal, mít tak nějaké možnosti přečíst si, jak kdo pátral! A už ani nemluvím o tom, že až nedávno jsem objevil soupisy poddaných...
Naposledy upravil Milan Wölfl dne úte úno 14, 2012 13:50, celkově upraveno 1
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Jan » úte úno 14, 2012 13:44

Je tady problém, který odkaz to je a v celém textu najít s čím chcete pomoci.
Já jsem bohužel to o čem píšete nenašel, asi nemám tolik trpělivosti.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Milan Wölfl » úte úno 14, 2012 13:49

Ten problém skutečně v trpělivosti bude :D
Je to poslední věta, ale proti újmě na Vaší trpělivosti odkaz rekapituluji zde : http://digi.ceskearchivy.cz/cs/52631/40
Nepřečtu poznámku stoprocentně, ale domnívám se, že se týká svatby? Jenže tu nemohu najít a už vůbec nemohu najít Františčino narození...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Jan » úte úno 14, 2012 14:53

Podle těch zápisů se dá předpokládat, že vzhledem ke stáří je to dcera z předešlého manželství.
Je tam skutečně napsáno vdaná, nic víc z toho nezjistíte. Při hledání jejího sňatku musíte vzít
v úvahu, že matka bude asi jiná než Alžběta, pokud se matka Františky nejmenovala stejně.
Nejsou vyloučeny sňatky od 15 let věku tak si od roku zápisu v této knize odečtěte 15 let
a začněte hledat. Další možnost, je najít sňatek otce a svatbu hledat podobně před - 25 let.
Nic jiného neporadím, za předpokladu, že jsem se díval na správný řádek.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Milan Wölfl » úte úno 14, 2012 15:05

Ještě dodávám, že její matka byla Kateřina Deyčmar, se kterou se Matěj oženil v tomto záznamu : [url]Odkaz na snímek
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5263/193[/url]
Jeho první žena zemřela v únoru 1815...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Jan » úte úno 14, 2012 15:43

Milan Wölfl píše:Ještě dodávám, že její matka byla Kateřina Deyčmar, se kterou se Matěj oženil v tomto záznamu : [url]Odkaz na snímek
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5263/193[/url]
Jeho první žena zemřela v únoru 1815...

Teď už asi tušíte proč jsem napsal to co jsem napsal. Tady už nejde o moji trpělivost, ale o zbytečnost sáhodlouhých popisů
něčího hledání, když navíc nikdo neví co jste našel a co ne. Pro mně to byla jenom ztráta času.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Prosím o pomoc při čtení poznámky v knize poddaných

Příspěvekod Milan Wölfl » úte úno 14, 2012 15:48

Já, nechci nic říkat, ale to, že Kateřina byla Matějova první žena, bylo napsáno asi tak o pět příspěvků nazpět. Pokud nejste trpělivý, nepřečtete si poznámku, že jí v době svatby mělo být 28 let a byla dcerou Matějovy první dcery, tak se nedá nic dělat a s genealogií asi máte smůlu, protože, když si představím netrpělivého badatele, nutně vidím neurotického člověka, s naběhlou krkavicí, lapajícího po vzduchu... :D
Ale děkuji za potvrzení mé domněnky o oddané dceři Matěje. A prosím, nehněvejte se tolik, příteli! :wink:
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků