VYŘEŠENO, DĚKUJI.Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO, DĚKUJI.Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod bara.jermarova » ned kvě 28, 2017 9:26

Dobrý den,
opravdu se snažím to přečíst a dát dohromady, ale asi musím přečíst ještě spoooustu textů, abych to uměla. Takže vás opět prosím pomoc:-)
Jedná se o svatbu mých předků na Tachovsku, přesně je to Stará knížecí huť, z roku 1872.
Odkaz na záznam: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =469&h=184
levá strana, třetí řádek.
Přečtu-
manžel: Wohlmuth Johan ...... in ....... N.2, gob(? což je podle překladače plivanec, takže to asi nebude :D ) ... Klystit N.20 ...... pak dlouho nic a asi Josef Wolhmuth, předpokládám otec, pak přečtu že N.21 a pak až jméno matky a to Marie, asi rozená, a nevim..
manželka: Nasser Katharina ... Alt furstenhutte ( Stará knížecí huť) N.5, pak moc nevim, N.29, legitimitat(?) Johan von ........ pak zase In Alt furtstenhutte N.5 ... Marie rozená ....... Reinisutsal (??) N.29.
No, to jsem se vyznamenala :D Opravdu s tím mám zatím velký problém a budu ráda za jakoukoliv radu a pomoc.
Předem mockrát děkuji.
Naposledy upravil bara.jermarova dne ned kvě 28, 2017 10:03, celkově upraveno 1
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod zeter » ned kvě 28, 2017 9:50

Wohlmuth Johann Waldheger in Josefsthal N. 2, geb. aus Plchtitz N. 21, Bezirk Klattau, Kr[eis] Pilsen, ehl. Sohn des Johann Wollmuth [sic] Grundbesitzers in Plchtitz N. 21 u. der Maria geb. Heinreich aus Dobrau N. 25
Nasser Katharina aus Altfürstenhütte N. 5, geb. aus Reichenthal N.29, legitimierte [!] Tochter des Thomas Nasser Taglohners in Altfürstenhütte N. 5 u. der Maria geb. Schuldes aus Reichenthal N. 29

(vždycky si ty přepisy projděte písmenko po písmenku, tohle je ještě docela pěkně psaný kurent)
(a pozor na tu legitimizovanou matku :-)
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod bara.jermarova » ned kvě 28, 2017 9:56

Moc díky!!!!!
Já vim, na pohled je to krásný, hrozně se mi to líbí, ale jakmile to přiblížim, abych něco přečetla, tak jsem v koncích :D
Akorát teda vůbec nechápu to s tou matkou....?
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod zeter » ned kvě 28, 2017 10:01

ta matka se narodila jako nemanželská, čili je potřeba to narození hledat pod rodným jménem její matky (Schuldes) - bude tam poznámka o legitimizaci a dost možná i datum sňatku Marie Schuldesové s Thomasem Nasserem
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod bara.jermarova » ned kvě 28, 2017 10:03

Jo takhle, já neovládám němčinu, takže jsem si pomohla překladačem. Bylo mi divný, že by u Kateřiny byla nejistá matka, ale jistý otec :)
Děkuji za osvětlení a přečtení!
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: VYŘEŠENO, DĚKUJI.Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod zeter » ned kvě 28, 2017 10:19

zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: VYŘEŠENO, DĚKUJI.Svatba, němčina 1872, Tachovsko

Příspěvekod bara.jermarova » ned kvě 28, 2017 10:24

Vy jste bezvadnej!!! Moc moc moc děkuji, jdu se dát do čtení a překladu :)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 28 návštevníků