úmrtí 1718,Soběkury,lat..-vyřešeno,děkuji

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

úmrtí 1718,Soběkury,lat..-vyřešeno,děkuji

Příspěvekod chasanar » pon dub 24, 2017 7:54

Dobrý den, prosím o pomoc s přečtením - LS, předposlední zápis
29.8.1718 - Laurenti Konigsmark, sedlák ze Soběkur, zanícení .....?, dá se, prosím, vyčíst věk úmrtí?
Děkuji.
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =962&h=457
Naposledy upravil chasanar dne čtv zář 14, 2017 20:10, celkově upraveno 2
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: úmrtí 1718,LAT.

Příspěvekod zedir » pon dub 24, 2017 16:39

Dobrý den,

v celém textu nikde nevidím zmínku o věku, ale ani o příčině úmrtí (možná se jen špatně dívám?).
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: úmrtí 1718,LAT.

Příspěvekod chasanar » pon dub 24, 2017 17:13

Ajaj, teď mně došlo, že jsem v latinském textu "viděla" české slovo "zanícení"- (druhý řádek, třetí slovo), to jsem ale borec ;-).
Děkuji, Zedire - a z těch protivných dotčených dědků si nic nedělejte. My ostatní jsme rádi, že Vás tady máme a oceňujeme Vaši nezištnou, rychlou a fundovanou pomoc. I mně už jste tolikrát pomohl a já jsem Vám za to velmi vděčná :-)
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: úmrtí 1718,LAT.

Příspěvekod zedir » pon dub 24, 2017 17:43

Už to vidím, tam stojí persoluta paenitentia et sumpta sacra eucharistia..., tedy zápisy o zaopatření, svátostech posledního pomazání apod. Jsem tedy rád, že jsem nemystifikoval.

Děkuju moc za podporu, nad případ "pána s Hradcem" jsem se už povznesl, byla to ale nepříjemnost, která dokáže člověka zprvu otrávit, tím více si pak vždycky vážím slušných a korektních tazatelů jako jste Vy, kteří se snaží vždy jednat dle pravidel, uvést co nejvíce, přečíst co nejvíce a když se tam vplete nějaká ta chyba, tak ji jen opravíme, pokud na to stačíme, stejně jako já už jsem tu také napsal nesmyslů, kterých se museli ujmout jiní a vnést na ně správné světlo. Takže kdykoliv Vám budu moct pomoci, udělám to moc rád.

s pozdravem
zedir
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: úmrtí 1718,LAT.

Příspěvekod Zora » pon dub 24, 2017 17:49

zedir píše:Už to vidím, tam stojí persoluta paenitentia et sumpta sacra eucharistia..., tedy zápisy o zaopatření, svátostech posledního pomazání apod. Jsem tedy rád, že jsem nemystifikoval.

Děkuju moc za podporu, nad případ "pána s Hradcem" jsem se už povznesl, byla to ale nepříjemnost, která dokáže člověka zprvu otrávit, tím více si pak vždycky vážím slušných a korektních tazatelů jako jste Vy, kteří se snaží vždy jednat dle pravidel, uvést co nejvíce, přečíst co nejvíce a když se tam vplete nějaká ta chyba, tak ji jen opravíme, pokud na to stačíme, stejně jako já už jsem tu také napsal nesmyslů, kterých se museli ujmout jiní a vnést na ně správné světlo. Takže kdykoliv Vám budu moct pomoci, udělám to moc rád.

s pozdravem
zedir

Zedire, až na jednoho pána z Hrade - nebo s Hradcem - si vážíme Tvého času a nasazení, které nám věnuješ, a fakt moc jsme za to vděčni a oceňujeme :-)
Mě (ne)překvapuje, že onomu pánovi s Hradcem chybí sebereflexe, očekávala bych (alespoň) drobnou omluvu, (každý může "ujet")..........naposledy tu byl dnes - stále bez omluvy.
Z
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: úmrtí 1718,LAT.-vyřešeno,děkuji

Příspěvekod zedir » pon dub 24, 2017 18:10

Vyměnili jsme si pak ještě každý po jedné zprávě a z těch vysvítalo více než jasně, že ani jeden z nás nehodlá na svém názoru nic sebemenšího měnit. Jak jsem psal v povídání, on neměl problém se mnou, ale s pravidly, já byl jenom jakýsi prostředník, skrze kterého to dal najevo, na mém místě mohl být kdokoliv, proto mě to otrávilo tím víc, protože svým generalizujícím chováním a odmítáním pravidel shodil všechny ty, kteří se snaží jednat v duchu fóra, ať už tu hledají nebo nabízejí pomoc. Ale jak říkám, povznesl jsem se nad to všechno, protože je to vlastně výjimka, která potvrzuje pravidlo, jak slušné toto fórum je. Mám jen jeden strach, a to abych si zapamatoval správně profil, komu neodpovídat :) To je asi tak všechno, co bych k tomu ještě řekl...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků