Prosba o přečtení

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Prosba o přečtení

Příspěvekod lerak » sob led 21, 2012 8:06

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o přečtení příjmení ženicha a celého jména jeho matky v posledním zápisu na této stránce.
Děkuji K. K.
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5555/130
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Příspěvekod zrnka písku » sob led 21, 2012 9:38

Řekla bych Komín a rozené Jirové (Girové)
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Komín

Příspěvekod lerak » sob led 21, 2012 10:54

Děkuji zrnka písku . Já mám křestní list na Tomáše Komín-Šácha z 20.4.1822 a sedí i odkaz z úmrtního oznámení jeho manželky.
Je to vyřešeno.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Prosba o přečtení

Příspěvekod Karel Jedlička » ned črc 06, 2014 0:35

Dobrý den,
Tomáš Komín (později Šácha) byl můj praprapradědeček, zmiňovaná Anna Jírová je spíše ve verzi Jírů (narozená "Anna, dcera Jana Jírovýho", později uváděna jako Kálalová. Takto dvojitě jsou příjmení uváděna po několik generací. Nezjistil jsem, co byla rodná (asi Komín a Jírů) a co převzatá "po chalupě" (zřejmě pozdější verze, moje praprababička už je celý život uváděna jako Šáchová) a babička Hlavínová už ani nevěděla, že se její předci někdy Komínovi jmenovali, znala jen Šáchovy. Pradědeček (její otec) se ale roku 1914 přiženil na Hanou a tak už s nimi neměla moc kontakt.
Kdybyste měl o tomto rodu z okolí Milevska bližší vysvětlení, jak to bylo s jejich jmény, tak budu vděčný za informaci.
Karel
Karel Jedlička
 
Příspěvky: 293
Registrován: sob črc 05, 2014 22:10
Oblast pátrání: Dobrovice, Divišov, Kouřim, Vysoké Mýto, Rychnov nad Kněžnou, Tábor, Touškov, Písek, Jindřichův Hradec, Litovel, Šumperk


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků