VYŘEŠENO: † Petera rychtář? Vilantice 1746, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: † Petera rychtář? Vilantice 1746, latina

Příspěvekod Ladislav Bátora » stř bře 29, 2017 19:24

Srovnáním s coniunx u pí Linhartové v prvním zápisu jsem dospěl k názoru, že prapraprapraprapraděda Petera byl na stará kolena rychtář. Nebo to čtu špatně?
Díky předem za posouzení
lb.
Přílohy
PeteraBernard†1746.jpg
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne čtv bře 30, 2017 1:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: † Petera rychtář? Vilantice 1746, latina

Příspěvekod zedir » stř bře 29, 2017 19:28

Dobrý den,

také tam vidím rychtáře.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: † Petera rychtář? Vilantice 1746, latina

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv bře 30, 2017 1:00

Díky za ubezpečení, překvapilo mě, že je tam funkce místo „provisus“ a podobně.
Samosebou bych snažněji kvitoval „aetatis suae circiter 87 anorum“, ale už je to jedno: budu muset nejen kvůli němu na svoje starý kolena ještě jednou a naposled projít celej Dvůr, protože až do roku 1705 je všechna ta změť našich vesniček až po Chotěborky tam. Samosebou jen náhodně: „+ lokality z okolí“. A index je až od roku 1693...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: VYŘEŠENO: † Petera rychtář? Vilantice 1746, latina

Příspěvekod jirpet » čtv lis 26, 2020 11:01

Jestli dobře vidím, je u zápisu o úmrtí Bernarda Petery i údaj o jeho věku - 80 Annorum, tedy by se měl narodit okolo roku 1665. Marně pátrám, je to můj nejstarší předek. Zápis o jeho první svatbě z roku 1694 jsem čistě náhodou již objevil, ale nijak mi nepomohl. Usedlost ve Vilanticích zakoupil totiž již v roce 1693 a odkud přišel se v zápise neuvádí......
jirpet
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 26, 2020 10:44
Oblast pátrání: Vilantice, Dehtov, Třebihošť, Dvůr Králové n.L. a okolní obce

Re: VYŘEŠENO: † Petera rychtář? Vilantice 1746, latina

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv lis 26, 2020 11:59

jirpet píše:Jestli dobře vidím, je u zápisu o úmrtí Bernarda Petery i údaj o jeho věku - 80 Annorum, tedy by se měl narodit okolo roku 1665. Marně pátrám, je to můj nejstarší předek. Zápis o jeho první svatbě z roku 1694 jsem čistě náhodou již objevil, ale nijak mi nepomohl. Usedlost ve Vilanticích zakoupil totiž již v roce 1693 a odkud přišel se v zápise neuvádí......


Zdravím Vás bratranče,
ani já jsem zatím narození Bernardovo nenašel – a že jsem pracně hledal i v bezindexových matrikách královédvorských.
A Vy jste potomek z toho jeho manželství prvního, tedy s tou s tou Saloménou vdovou Černou, rodem Šmídovou?
Já tedy až z toho druhého, se sl. Válkovou
A podle zprávy tamní paní starostky se těch dvou chalup ve Vilanticích ujal až v září 1994, tedy po svatbě se Saloménou.
Přehledněji viz v příloze, případně se mi ozvěte na ladislav@batora.cz
Ale bude mi chvilku trvat, než se znova zorientuji, na téhle větvičce jsem naposledy dělal před třemi roky.
lb.
Přílohy
Petera.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků