oo Valtice 1793, německy - Vyřešeno, dík

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

oo Valtice 1793, německy - Vyřešeno, dík

Příspěvekod Marin » sob bře 25, 2017 10:11

Dobrý den,

mám trochu problém s rozklíčování původu novomanžela (předposlední záznam na stránce)

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=29

Franz Piwoda, schlossmeister zu ?? (já tam čtu Witzolmielitz? ale vůbec netuším, co by to dnes mohlo být) in Mähren
nevěsta - Anna Lenhart, N ??? Lenhart, ??? (čtu Steagaziert, ale je to blbost :) Kn... Tochter - celé mi to moc nedává smysl... :oops:

díky moc za každou pomoc

M.
Naposledy upravil Marin dne sob bře 25, 2017 19:33, celkově upraveno 1
Marin
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon črc 20, 2015 7:10
Oblast pátrání: Hlavně Plzeňský kraj - okresy Rokycany (Litohlavy, Kamenný Újezd, Strašice), Domažlice
Středočeský kraj - okres Kutná Hora (Chrastná, Ostašov, Karlovice), Kolín, Praha východ
Jihočeský - Tábor (mlýny), Pelhřimov (Sudkův Důl, Bezděčín), Prachatice (Zdíkov), jižní Morava - Hrotovice, Ivančice, Krhov atd.

Re: oo Valtice 1793, německy

Příspěvekod Zora » sob bře 25, 2017 10:43

možná Vícemilice, okres Vyškov
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29152
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: oo Valtice 1793, německy

Příspěvekod zedir » sob bře 25, 2017 14:58

Dobrý den,

čtu tam Witzolmislitsch (v kolonce ženicha) a Witzolmielitß (ve vedlejší kolonce), takže bych se podíval opravdu na ty Vícemilice nebo Vémyslice, které mi vyjely při zkusmém zadání do Googlu. Dále tam vidím "Anna Lenhartin, des seeligen Lenhart Strapaziers Knechts Tochter" (Anna, dcera zemřelého Lenharta, voláckého čeledína).
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: oo Valtice 1793, německy

Příspěvekod Marin » sob bře 25, 2017 19:32

Jsou to vícemilice, moc děkuju...:)
Marin
 
Příspěvky: 103
Registrován: pon črc 20, 2015 7:10
Oblast pátrání: Hlavně Plzeňský kraj - okresy Rokycany (Litohlavy, Kamenný Újezd, Strašice), Domažlice
Středočeský kraj - okres Kutná Hora (Chrastná, Ostašov, Karlovice), Kolín, Praha východ
Jihočeský - Tábor (mlýny), Pelhřimov (Sudkův Důl, Bezděčín), Prachatice (Zdíkov), jižní Morava - Hrotovice, Ivančice, Krhov atd.


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků