prosba o kontrolu

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

prosba o kontrolu

Příspěvekod mastermisule » čtv led 12, 2012 16:25

http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... ?strana=32
Prosím o kontrolu, zda jsem to správně přečetla
Čtvrtý záznam Anežka Zajícová, nar. 16.3.1891
otec František Zajíc zedník v Soběšíně 25, syn Filipa Zajíce řemenáře z Přívlak č.18 a Marie rozené Proučilové? z Přívlak 18
matka Anna rozená Krutská?-(v opisu oddacího listu Anežky mám Klutská)
dcera Josefa Krutského obyvatele z Čeřenic 28 a Barbory roz. Krutské z Třemošnice.
To jako rodiče Anny byli příbuzní?
Ještě dotaz, co znamená, že byl obyvatel, to jako nic nedělal? :-)
Předem děkuji
M.
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Příspěvekod Rooka » čtv led 12, 2012 16:38

Máte to dobře přepsané, a druhá parada je že farař Vám do tohoto zapisu připsal i koho si brala, takže máte další vodítko, u mojich zápisu se to stalo 5x a schodou okolností se jednalo také o okolí Kutné Hory.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod Gabriel » čtv led 12, 2012 16:43

čtu to stejně. Sourozenci být nemuseli. Teda možná v horizontu 200 300 let možná ano, ale ani to není stoprocentní. Některá příjmení jsou v určitých místech opravdu HODNĚ frekventovaná...
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod mastermisule » čtv led 12, 2012 17:17

Rooka píše:Máte to dobře přepsané, a druhá parada je že farař Vám do tohoto zapisu připsal i koho si brala, takže máte další vodítko, u mojich zápisu se to stalo 5x a schodou okolností se jednalo také o okolí Kutné Hory.

Já to hledala hlavně abych se dozvěděla datumy narození rodičů, ale bohužel. Zrovna u téhle mám opis oddacího listu. Přijdu si jak ve zlym snu když je tam něco navíc zrovna to nepotřebuji a obráceně :-)Jinak děkuji za odezvu.M
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Příspěvekod mastermisule » čtv led 12, 2012 17:19

Gabriel píše:čtu to stejně. Sourozenci být nemuseli. Teda možná v horizontu 200 300 let možná ano, ale ani to není stoprocentní. Některá příjmení jsou v určitých místech opravdu HODNĚ frekventovaná...

Tak to jste mě uklidnil, už jsem se lekla, že jsem v tak blízké minulosti potomek incestu :-)Děkuji za odezvu.
M.
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků