VYŘEŠENO: Picek oo Andresová ??? 1691 Březka

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Picek oo Andresová ??? 1691 Březka

Příspěvekod Ladislav Bátora » pon úno 20, 2017 19:47

Nejde prosím o ten křest, tam to příjmí Picnej snad dostatečně za mě vyřešil zpracovatel indexu a ostatní zápisy.
Ale nejsem si jist příjmím tchána u sňatku Ondřeje Picka s Annou: je ten její otec skutečně Jan Andres?
Nic jiného mě nenapadá, ale ta iniciála přece jen není tak docela podobná tomu A u Anny.
Ale na druhou stranu pokud to Jan Andres je, tak se mi už narodil: v roce 1653, Lukášovi a Saloméně z Bradlecké Lhoty. Takže bych měl radost, kdyby jo.

A když tak se prosím mrkněta i na svědky: Dorota Habřinská je podle mě jasná, ale ten Pavel mi nějak nejde.
Díky předem za tipy.
lb.
Přílohy
PicekJiří1711.jpg
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne pon úno 20, 2017 20:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Picek oo Andresová ??? 1691 Březka

Příspěvekod zedir » pon úno 20, 2017 19:54

Také tam vidím Jana Andrese i Dorotu Habřinskou, co se týče Pavla, vidím tam příjmení Morávek.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Picek oo Andresová ??? 1691 Březka

Příspěvekod Ladislav Bátora » pon úno 20, 2017 20:47

Tak díky za ujištění, rozjedu teda to narození Jana Andresů v roce 1653 ve Lhotě. A třeba tam najdu i svatbu Lukáše a Salomény.
To by byla už opravdu paráda, když si uvědomím, jak to v té Železnici před tejdnem prachmizerně začalo: ztrátou více než 20 let sňatků (1729-50) a 9 let křtů (1742-51) v tom filiálním obvodu.
Ale kromě jednoho křtu se mi to podařilo překlenout pomocí sourozenců a hlavně těch svědků a kmotrů. Ovšem je to piplačka, a nikdy nevíte, zda jste to opravdu trefil...

A ten Piczneg, to bylo v první moment jako by mě někdo picnul kladivem do vazu... Myslel jsem, že je po všem, celá předobědová moje konstrukce ohledně strejdy jako svědka na svatbě a hlavně poručníka místo zemřelého otce se mi v tu chvíli zhroutila. Na chvíli. :D :D :D
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků