VYŘEŠENO: Jenček oo Picková, Železnice 1763 česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Jenček oo Picková, Železnice 1763 česky

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned úno 19, 2017 21:23

Nějak zase plavu v těch svědcích, tentokrát velectěně. :-( Díky předem za tipy.
A omlouvám se, že chybí link, já to ze Zámrsku pořád neumím posílat.

A nemůžu se dopočítat tří ohlášek a nevím, čím to je...
lb.
Přílohy
JenčekPicková1763.jpg
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne pon úno 20, 2017 19:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jenček oo Picková, Železnice 1763 česky

Příspěvekod zedir » pon úno 20, 2017 9:28

Dobrý den,

těch ohlášek se také nemohu dopočítat, také tu vidím jen dvě a u druhé bych řekl, že je zapsáno po svatém Duchu. Řekl bych, že tam je svědek Matěj Rejha, v oblasti je pak příjmení Končický, ale K bych tu nehádal... Dále tam vidím Doroty Jenčkovy, poté znovu Matěj Rejha z Cidliny, Václav Picek z Březky.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Jenček oo Picková, Železnice 1763 česky

Příspěvekod Ladislav Bátora » pon úno 20, 2017 12:20

a) No jo, máte sakra recht! Asi mě vyvedlo z míry, že jsem taky nenapočítal ty ohlášky tři. Samosebou, že je to neděle po Dušičkách, kde by se vzal tejden po sv. Šimonu Judovi sv. Josef?!? Navíc to Pastýř je „potvrzeni“, vždyť to tam sám mám i původně! A narozenej jsem dva dni před sv. Josefem a to rozhodně nebylo v listopadu... :-)

b) Plně souhlasím s Rejhou! A je taky z Cidliny, tím pádem to vidím už i já. A ještě plněji souhlasím samozřejmě s Dorotou Jenčkovou, to je teda ostuda. Ale za tím H si stojím, navíc je to vše v genitivu, takže by tam muselo být Končického, což není; i když Vláďa Končický se mnou chodil na gympl... :D Po nalezení sňatku nevěsty Doroty v roce 1742 už vím, že je to p. Horčička – tam ovšem psáno Horcicka, což ale neberu, jičínskej index pro FO Železnice Horčičků plnej. Měl jsem se na ně tam podívat už v noci!

c) A p. Václav Picek z Březky (zřejmě tedy ten * 1742 v Březce!!!) je opravdu vynikající zpráva!!! Prověřím ihned, zda je to syn Picka Matěje z Březky – a pokud ano, bylo by konečně jasno: tudíž nevěstin bratranec, a troufnul bych si pak vybrat i nevěstina otce: tím pádem by z těch tří Picků Jiří narozených (žádný v Cidlině) kolem roku 1710 byl jejím otcem Jiří Picek z Březky. A přiženil se pak do Cidliny. Už teď si tím jsem takřka jist!!! Díky moc. Jen se podívám, zda Václav Picek (1707 Březka) a Jiří Picek (1711 Březka) mají shodné rodiče.

Bohužel ale jeho svatbu s tou jakousi Dorotou (tedy nevěstinou matkou) z Cidliny stejně nenajdu, sňatky v FO Železnice z let 1729-1749 se z jičínských matrik ztratily... :-( Ale měl bych tutové narození toho Dorotčina otce, čili aspoň ve větvi Picek bych mohl jít díky té vaší Březce dál až k Bílé hoře! Jdu prověřit Václava a Jiřího a Matěje... Mimochodem: ten Václav Picek z Březky se narodil ve stejný rok jako ta jeho (zatím eventuální) sestřenka Dorotoka, zdejší nevěsta, tj. v roce 1742. Akorát že ona už v Cidlině.
Kdepák, já nedám na kmotrovské sbory dopustit. Proto s nimi tady vždycky otravuju až do posledního detailu.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků