Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873 (VYŘEŠENO)

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873 (VYŘEŠENO)

Příspěvekod marekl » ned úno 19, 2017 15:32

Poslední záznam dole na pravé straně, narození Anny Mackové: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/7510/?strana=247. Už velmi dlouho se mi od této osoby nedaří dostat dál. Nevidíte tady něco, od čeho by se dalo odpíchnout, kde dál hledat? Jména jsem s pomocí rozluštil, jde mi spíš o místa.

Anna Macková

Otec: Josef Macek, jeho rodiče Tomáš Macek a Kateřina Baba (?)
Matka: Marie Kelltner, rodiče Karl Kelltner a Marie Loukotková

Co může být text pod jménem s datem 8. 8. 1873?

Záznam vpravo dole je o sňatku ve Vídni v roce 1914. K němu už všechno vím.

Děkuji
Naposledy upravil marekl dne ned úno 19, 2017 18:17, celkově upraveno 1
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod zedir » ned úno 19, 2017 16:43

Dobrý den,

text pod jménem je jméno a bydliště porodní báby, datum se jistě vztahuje k úmrtí Anny. U Tomáše vidím bez záruk "Bauer in Unter La..." (z rejstříku starých názvů lokalit pod MZA mi to nejvíce připomíná Lažany, ale ty tu objektivně nevidím). Můžete se podívat, co tam v seznamu je.

http://actapublica.eu/dokumenty/
Přílohy
Unter La-.jpg
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod Zora » ned úno 19, 2017 17:11

Ono je to nějaké komplikované, Anna se narodila jako nemanželská, text pod zápisem porodní báby, snad osvědčuje, kdo se stal otcem (kdo byl otcem) snad je tam datum Mai 1873 - to by mohla být svatba rodičů

Co se týče původu rodičů - u otce vidím Cerekev (nepřečtu kterou,) u matky vidím snad Ledeč?

Mě určitě někdo opraví, jsem známá svými nedostatky při čtení, počkejte tedy ještě na kolegy.

to datum 8/8 73 by snad mohlo být datem, kdy se otec k dítěti přihlásil - zemřít by neměla, to by se ve Vídni nevdávala.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod zedir » ned úno 19, 2017 17:21

Aha, ve Vídni to je sňatek Anny, blíže jsem to nezkoumal, já myslel, že to je sňatek jejích rodičů, kterým ji legitimizovali, když je tam psán pod nimi (zvlášť, že u ostatních zápisů sňatky nedopisují). A ten křížek jsem bral jako zapsání Annina úmrtí. Co se týče lokality, teď tam také už vidím Dolní Cerekev. Ten text vlevo opravdu chápu jako datum a místo, kdy a kde se Josef přihlásil k otcovství.

PS: děkuju za dotaz, v záznamu nad ním jsem si všiml vzácného příjmení předků, které nemůžu dlouhodobě dohledat, i když jsem tušil, že mohou být z Jihlavska, tak se asi pustím po stopě.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod Zora » ned úno 19, 2017 17:33

zedir píše:Aha, ve Vídni to je sňatek Anny, blíže jsem to nezkoumal, já myslel, že to je sňatek jejích rodičů, kterým ji legitimizovali, když je tam psán pod nimi (zvlášť, že u ostatních zápisů sňatky nedopisují). A ten křížek jsem bral jako zapsání Annina úmrtí. Co se týče lokality, teď tam také už vidím Dolní Cerekev. Ten text vlevo opravdu chápu jako datum a místo, kdy a kde se Josef přihlásil k otcovství.

PS: děkuju za dotaz, v záznamu nad ním jsem si všiml vzácného příjmení předků, které nemůžu dlouhodobě dohledat, i když jsem tušil, že mohou být z Jihlavska, tak se asi pustím po stopě.


Ještě, prosím, text u Anny, jednak jsou tam její rodiče (matka?) a také místo původu...

Děkuji :-))) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod zedir » ned úno 19, 2017 17:38

Ten text pod jménem Anny? Tam je jen porodní bába - Kremnitzmüller Marie ze Spitalvorstadt č. 35.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod Zora » ned úno 19, 2017 17:47

sorry , chtěla jsem napsat text pod jménem matky Anny, vypadlo mně to, omlouvám se.

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod zedir » ned úno 19, 2017 17:58

Tam vidím asi Kelltner Marie, děvečka, manželská dcera Karla Kelltnera, krejčího? v Ledči a jeho ženy Marie Loukotkové.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod Zora » ned úno 19, 2017 18:01

Děkuji za tazatele
Z :-)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Určení míst ze záznamu o narození, Jihlava 1873, němčina

Příspěvekod marekl » ned úno 19, 2017 18:17

Děkuji, moc jste mi pomohli.
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků