VYŘEŠENO Svatba 1667, Týniště n. O., česky DÍKY!

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Svatba 1667, Týniště n. O., česky DÍKY!

Příspěvekod contessina » stř led 18, 2017 13:38

Dobrý den,

ještě jednou moc děkuji Zedirovi za přečtení předchozího zápisu. Díky němu jsem se byla schopná lépe prokousat svatebním záznamem. Mám v něm ale opět celkem mezery, a obávám se, že se stylem písma p. kaplana Jana Čeňka ještě budu mít co do činění, prosím tedy o doplnění oněch mezer, budu to potřebovat. ;-)

Levá stránka, horní záznam:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-L9S1-21J2?mode=g&i=202&wc=3N87-JW5%3A979674501%2C981812301%2C981866901%2C981867601&cc=1804263.

Podle mě (něco málo, s chybami):
Dne 17týho, z Týniště (jde o 17.2.1767). Př..... Examinovaný ............. v přítomnosti ....... svědků (něco jako "níže uvedených"), 30týho January .............. žádný impedimentum canonicum mezy nimy ne............... (chápu to tak, že nebyla žádná překážka manželství), na to ........ ................. 15týho ............... .......... February (podle historického kalendáře by tři neděle před svatbou připadaly na 1., 8. a 15.2.) ..... ....... vykonaným .................... copulirovany od p. kaplana Jana Čeňka poctivý mládenec František ............ syn Jiřího Drtiny ..................... zdejšího s poctivou pannou Barborou, pozůstalou dcerou po nebožtíkovi Jozephovy Lukowským (?), bývalým měšťanovi (?) v přítomnosti p. Jana ............. a Jozepha Dudka (?) ....... měšťanů zdejších.

To jsem tedy zvědavá, co je to tam za slova.

Opět předem děkuji!!

Zuzana
Naposledy upravil contessina dne stř led 18, 2017 14:22, celkově upraveno 1
contessina
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte dub 28, 2015 21:49
Oblast pátrání: Přední a Zadní Arnoštov, Roubanina, Slatina, Langendon (Lípa), Křenov, Městečko Trnávka, Jevíčko, Dlouhá Loučka; Újezd u Černé Hory, Moravské Knínice; Lazinov (Letovice); Moravská Ostrava, Týniště nad Orlicí, Čáslav.

Re: Svatba 1667, Týniště n. O., česky

Příspěvekod zedir » stř led 18, 2017 14:04

Dobrý den,

čtu to takto:
contessina píše:Podle mě (něco málo, s chybami):
Dne 17týho, z Týniště (jde o 17.2.1767). Předně Examinirovaný jsou v přítomnosti dvouch svědků níž postavených (něco jako "níže uvedených"), 30týho January že by žádný impedimentum canonicum mezy nimy neversirovalo (chápu to tak, že nebyla žádná překážka manželství), na to dne 1ho 8ho 15týho prohlášeni jsou February (podle historického kalendáře by tři neděle před svatbou připadaly na 1., 8. a 15.2.) před vykonaným cvičením copulirovany od p. kaplana Jana Čeňka poctivý mládenec František vlastní syn Jiřího Drtiny měštěnína zdejšího s poctivou pannou Barborou, pozůstalou dcerou po nebožtíkovi panu Jozephovy Lukawským, bývalým měšťanovi v přítomnosti p. Jana Vrabce a Jozepha Dudka měšťanů zdejších.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Svatba 1667, Týniště n. O., česky

Příspěvekod contessina » stř led 18, 2017 14:22

Opět Vrabec a k tomu Dudek! Krásné ornitologické okénko. Moc děkuji, Zedire!
contessina
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte dub 28, 2015 21:49
Oblast pátrání: Přední a Zadní Arnoštov, Roubanina, Slatina, Langendon (Lípa), Křenov, Městečko Trnávka, Jevíčko, Dlouhá Loučka; Újezd u Černé Hory, Moravské Knínice; Lazinov (Letovice); Moravská Ostrava, Týniště nad Orlicí, Čáslav.


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 32 návštevníků