VYŘEŠENO - narození 1826 Menhartice (J.Hradec) něm. kurent

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - narození 1826 Menhartice (J.Hradec) něm. kurent

Příspěvekod PetrKadr » pát pro 09, 2016 12:11

Dobrý den, prosím o pomoc s čtením posledního zápisu na stránce:
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3113/56/1998/2596/40/0
Dva různé záznamy s příjmeními chápu (doufám že dobře) jako opravu z původně nemanželského na manželské dítě...
Města Menhartice a Ostojkovice (Wostoykowitz) a jména jsou jasná s vyjímkou příjmení babičky ze strany matky - nejspíš Kateřina Baštářová a její otec Matyáš Baštář.

Geboren: 29/29 November (1826)
Namen des Getauften.: Andreas Pokorny (Unehelich) Vide j??s??t??g? Erklärung Andreas Kadernoschka (Ehelich)
Vater: Thomas Kadrnoschka Haus??in 19 Juni 1827 ??folgt?r Ehelig?ng Im Margaretha Pokorny in G?gen ??rs das ???? Administors und z??z?? ???? suh ??? Shafer des K???s
Mutter: Margareth Pokorny l. K. Tochter des Martin Pokorný ??? Scheffers in Menhartitz und d??? Ehe???des Katarina geb. Mathias ?Bastarz? von Wostoykowitz Wohlbekannt.
Pathen Namen: Mathias Slowak?, Franziska Slowak?
Pathen Stand: 3/4 lahner D??? Ehe??i?
Pathen Dort: Menhartitz

Andreas erkl??s und die Umsch????? des Halben auf ??? Sl???? uns dru?kl?? ??rl???
w?lches s?wohl er d???? ??geahdign Untershrift als amh??? erbet??? ???gen und das
?arr Administrators b?stukt????. ?ösih?? um 20. Juny 1827

EDIT: našel jsem v předchozí knize i původní škrtnutý zápis před přepisem, bohužel pro mne stejně špatně čitelný:
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3112/260/2079/3115/40/0
Naposledy upravil PetrKadr dne pát pro 09, 2016 17:50, celkově upraveno 1
PetrKadr
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 26, 2015 3:21
Bydliště: Jemnice
Oblast pátrání: Jemnice, Chrudim

Re: narození 1826 Menhartice (J.Hradec) něm. kurent

Příspěvekod Kašpar » pát pro 09, 2016 14:19

PetrKadr píše:Dobrý den, prosím o pomoc s čtením posledního zápisu na stránce:
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3113/56/1998/2596/40/0
Dva různé záznamy s příjmeními chápu (doufám že dobře) jako opravu z původně nemanželského na manželské dítě...
Města Menhartice a Ostojkovice (Wostoykowitz) a jména jsou jasná s vyjímkou příjmení babičky ze strany matky - nejspíš Kateřina Baštářová a její otec Matyáš Baštář.

Geboren: 29/29 November (1826)
Namen des Getauften.: Andreas Pokorny (Unehelich) Vide jmseitige (umseitige) /Erklärung Andreas Kadernoschka (Ehelich)
Vater: Thomas Kadrnoschka Häusler in Wostegkowitz hat nach am 19 Juni 1827 erfolgter Eheligung in
Margaretha Pokorny in Gegenwart des Pfarr-Administrators und zweyer Zeugen sich als
Vater des Kinds
Mutter: Margareth Pokorny l(eibliche). K. Tochter des Martin Pokorný obrig(keitlicher). Schaffers in Menhartitz und dessen
Eheweibes des Katarina geb. Mathias ?Bastarž von Wostoykowitz Wohlbekannt.

Pathen Namen: Mathias Nowak, Franziska Nowak
Pathen Stand: 3/4 lahner, dessen Eheweibes
Pathen Ort: Menhartitz

Andreas erkläret und die Umschreibung desselben auf seinen Namen aus drücklich verlagt
welches sowohl er durch eigenhändige Unterschrift als auf der erbetener Zeugen und des
Pfarr Administrators bestättiget. ?ösih?? um 20. Juny 1827

EDIT: našel jsem v předchozí knize i původní škrtnutý zápis před přepisem, bohužel pro mne stejně špatně čitelný:
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3112/260/2079/3115/40/0
Naposledy upravil Kašpar dne pát pro 09, 2016 14:31, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: narození 1826 Menhartice (J.Hradec) něm. kurent

Příspěvekod zeter » pát pro 09, 2016 14:27

Andreas Pokorny
vide jenseitige Erklärung [a protilehlé straně se nacházející]
Andreas Kadrnoschka

Thomas Kadrnoschka, Häusler in Wosteykowitz(?) hat nach am 19. Juny 1827 erfolgter Eheligung de[r] Margaretha Pokorny in Gegenwart des Pfarr-Administrators und zweyen Zeugen sich als Vater des Kindes Andreas erklärt und die Umschreibung desselben auf seinen Namen ausdrücklich erlangt, welches sowohl er durch eigenhändige Unterschrift als auch der erbetenen Zeugen und des Pfarr-Administrators bestättiget.

Margareth Pokorny, l[edige] K.? Tochter des Martin Pokorny obrig. Schaffers in Menhartitz u. dessen Eheweibes Katharina geb. Mathias Bastař in Wosteykowitz? wohl bekannt
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: VYŘEŠENO - narození 1826 Menhartice (J.Hradec) něm. kure

Příspěvekod PetrKadr » pát pro 09, 2016 17:53

Úžasný, moc děkuju za pomoc. Některý věci jsou pro mne dost překvapivý, ale vím, že se mám ve čtení ještě hodně co učit...
PetrKadr
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 26, 2015 3:21
Bydliště: Jemnice
Oblast pátrání: Jemnice, Chrudim


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků