VYŘEŠENO, děkuji. 1724 Vlastějovice-Hamry, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO, děkuji. 1724 Vlastějovice-Hamry, latina

Příspěvekod JSJDK » pon říj 31, 2016 19:54

Dobrý večer. Když zapisovatel př zápisu do matriky použije nekvalitní psací nástroj, tak je zápis málo čitelný. A když ještě "škrábe", tak si s tím nevím rady. Snažila jsem se, ale potřebuji pomoc někoho zkušenějšího. Zápis jsem pro lepší čitelnost ještě trochu "upravila - zvýraznila".
adalbertus.JPG

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11017/78 Poslední zápis na levé straně dole.
Čtu:
21.4.1724 ( z Kovacího Hamru) Pokřtěn Adalbertus / Vojtěch syn Václava Sag… (možná Sagel) a Elisabeta ……? Kmotři: František Vy……? z Hamru mistr ….? Tomáš Maka….? z …..? mistr?, Anna Juzkova nebo Ježková? z Hamru mistrova
Předem děkuji JSJDK
Naposledy upravil JSJDK dne pon říj 31, 2016 22:36, celkově upraveno 1
JSJDK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 02, 2012 22:07
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 1724 Vlastějovice-Hamry, latina

Příspěvekod Věra Mátlová » pon říj 31, 2016 20:17

Všechno by šlo, až na to hlavní - jméno otce, asi to bude Sagel - to jméno se tam později vyskytuje (Sagl).
Adalbertus / Vojtěch syn Václava Sag… (možná Sagel) a Elisabeta Conjugum Kmotři: František Vysušil z Hamru mistr Tes(tes) Tomáš Maka….Mataussa? (později se vyskytuje Matauška) z hamru mistr, Anna Juzkova (na protější straně se vyskytuje Juzek) z Hamru mistrova
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: 1724 Vlastějovice-Hamry, latina

Příspěvekod JSJDK » pon říj 31, 2016 21:32

Věro, mnohokrát děkuji. Jsem ráda, že je to Sagel (Sagl). Ty totiž hledám, tak mám dalšího do sbírky. A kdy se sejdeme na ten náš rod Tvrdých?
JSJDK
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned zář 02, 2012 22:07
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 1724 Vlastějovice-Hamry, latina

Příspěvekod Věra Mátlová » pon říj 31, 2016 22:37

S podzimními plískanicemi, kdy se nedá/nechce už venku nic dělat už mě svrbí dlaně nebo spíš prsty nad klávesnicí, tak se na to zase víc soustředím. Poslední měsíc jsem měla nějaké ježdění po Mělnicku, tak jsem si snažila představit kde tam asi ty ovčíny stály. Bohužel ty "naše" tři nejvýznamnější jsou dnes zatopeny loděnicí a mělnickým přístavem. Myslím že Dáša už taky zahřívá motory ... :P
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: VYŘEŠENO, děkuji. 1724 Vlastějovice-Hamry, latina

Příspěvekod Dagmar8 » ned dub 08, 2018 11:42

Motory se zahřívají velmi pomalu :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků