VYŘEŠENO Sňatek 1853 Rožnov německy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Sňatek 1853 Rožnov německy

Příspěvekod Lasztovicza » pát zář 02, 2016 19:25

Dobrý večer!
Rád bych Vás požádal o pomoc s přečtením matričního záznamu. Já čtu: Franz Krhut, hausler in Rožnov, son uns Martin Krhut passekar (?) in Rožnov uns (dál nepřečtu) Anna geb. Horečka (dál také nepřečtu). Nevěsta: Marina, tochter uns Josef Jurek, hausler in Rožnov und (dál nepřečtu) Rosina geboren Porubsky in Rožnov. Svědci: Josef Kuntanak (dál nepřečtu).

Je to první zápis vlevo nahoře: http://bayimg.com/naIONaagi

Předem Vám děkuji!
Naposledy upravil Lasztovicza dne sob zář 03, 2016 19:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Sňatek 1853 Rožnov německy

Příspěvekod Tylda » pát zář 02, 2016 21:58

Dobrý den. Můj pokus:

Sňatek dne 23. srpna 1853

Ženich: bytem č. 362 - Franz Krhut, Häusler in Rožnau, Sohn des Martin Krhut Passekers (pasekáře) in Rožnau und dessen Eheweibes Anna geb. Horečka von Trojanowitz.
Náboženství katolického – 26 let starý - svobodný

Nevěsta: bytem č. 368 - Marina, Tochter nach + Joseph Jurek, Häusler in Rožnau und dessen Eheweibe Rosina gebornen Porubsky von Rožnau.
Náboženství katolického – 23 let stará (není plnoletá) - svobodná

Svědci: +++ Joseph Kantorek Häusler in Rožnau a Johann Fridrich Häusler in Rožnau
Ficker namensftgr.

Poznámka: Die obervormundschafliche (vrchnoporučenské) Bewilligung (povolení) dto 6. August 1853 Z. 3338 erleigt im Pfarrarchiv Lit. B Fasc. III Nro. 101

Zdraví Tylda :)
Tylda
 
Příspěvky: 2465
Registrován: sob bře 17, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Sňatek 1853 Rožnov německy VYŘEŠENO

Příspěvekod Lasztovicza » sob zář 03, 2016 18:50

Velice Vám děkuji za pomoc! :-)
Uživatelský avatar
Lasztovicza
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned led 12, 2014 20:57
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Valašsko (Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec,Vigantice,Rožnov, Dolní Bečva, Trojanovice, Velké Karlovice, Tylovice)

Re: Sňatek 1853 Rožnov německy VYŘEŠENO

Příspěvekod lama AISHA » pát črc 21, 2017 18:19

Dobrý den.
Zaujal mě Váš příspěvek.Můj praděd byl Martin Krhut,služebný na Beskydě,syn Ondřeje pasekáře na St.Hamrech a jeho manželky Marie Pavláskové.Můj děda,syn Martina,Krhut Josef se narodil 30.1.1910.na Bílé.Ráda bych se dozvěděla více informací.Podle nepodložené zprávy Měl Ondřej Krhut dva syny,jeden syn měl 6-7 synů,druhý několik dcer a syna-mého dědu.Děkuji Eva.
lama AISHA
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 21, 2017 18:03
Oblast pátrání: Česká republika,Slovensko

Re: Sňatek 1853 Rožnov německy VYŘEŠENO

Příspěvekod Makovička » sob kvě 30, 2020 18:32

Dobrý den,
máme společné předky s paní Tyldou, ten náš - Michal Krhut, byl rovněž syn uvedeného Martina, ovšem z druhého manželství, s Marinou Kramolišovou z Rožnova. Tento Michal měl syna Jana, košíkáře, s Kateřinou Oblúkovou z Dolní Bečvy, a ten syna Josefa, což byl můj dědeček :). Pokud stojíte o další podrobnosti, zašlu.
Makovička
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 30, 2020 18:14
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko

Re: Sňatek 1853 Rožnov německy VYŘEŠENO

Příspěvekod filmovymaniak » ned kvě 31, 2020 9:42

Dobrý den,
je to staré téma, proto doporučuji napsat e-mail či SZ uživateli, který je autorem dotazu, Tylda to jen přečetla a přepsala
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků