Svatba 1726 Třebovle - čeština - VYŘEŠENO, děkuji moc :)

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Svatba 1726 Třebovle - čeština - VYŘEŠENO, děkuji moc :)

Příspěvekod betelgeuze » čtv srp 18, 2016 18:21

Dobrý den,

mám potíže s příjmením ženicha ve 2. zápise odshora vlevo (3.2.): http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7120/147
Vše ostatní mi nedělá problém přečíst, ale tohle je pro mě oříšek. Čtu to jako "Třelv", ale v této matrice ani jinde podobné příjmení nenacházím. Zkoušel jsem i "dosazovací" metodu a srovnával písmenka s jinými částmi textu, leč bez výsledku.

Pakliže máte čas, zkuste popřemýšlet nad tím, jestli to není třeba zkomolenina jiného příjmení, mě osobně nic nenapadá.

Hezký zbytek dne a děkuji,

J.T.
Naposledy upravil betelgeuze dne sob zář 03, 2016 12:00, celkově upraveno 1
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Svatba 1726 Třebovle - čeština

Příspěvekod Tylda » čtv srp 18, 2016 20:27

Dobrý den. Také čtu Třzelw!

Jen nápad - Střelba:
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7125/308

Zdraví Tylda :)
Tylda
 
Příspěvky: 2465
Registrován: sob bře 17, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Svatba 1726 Třebovle - čeština

Příspěvekod betelgeuze » stř srp 24, 2016 15:38

Dobrý tip, ale bohužel tomu tak není... zkusím ještě zapátrat v okolních matrikách ;)

Díky moc za pomoc,

J.T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Svatba 1726 Třebovle - čeština

Příspěvekod Slim » stř srp 24, 2016 18:35

bude to Třebovle (je to psáno i v prvním sloupci odkud), za jménem je napsáno pouze Trzebo. Takže nejspíše farář zapomněl příjmení uvést a uvedl pouze vesnici. Vypadá to, jako by začal psát vesnici, pak si uvědomil, že nenapsal příjmení a už nedopsal ani ocásek u písmenka, aby to bylo A. Bohužel už to nedopsal nikdy. Nezbyde než hledat narození dětí dle jména otce a hlavně dle matky a chybějící příjmení odvodit.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Svatba 1726 Třebovle - čeština

Příspěvekod betelgeuze » sob srp 27, 2016 14:17

Dobrý den,

velice zajímavý podnět! Rozhodně zkusím zapátrat i bez příjmení, snad to nebude složité :)

Děkuji mockrát,

J.T.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: Svatba 1726 Třebovle - čeština

Příspěvekod Slim » sob srp 27, 2016 14:51

Složité vůbec, osobně si myslím, že příjmení by mělo být Havelka, vzhledem k časově korespondujícímu narození dítěte Františka Matěje 12.1.1727 v Třebovli rodičům Matěji Havelkovi a Rozyně

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7103/61
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Svatba 1726 Třebovle - čeština

Příspěvekod betelgeuze » sob zář 03, 2016 11:59

Taky jsem hledal a u Havelků jsem skončil i já :)
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků