Černohlávek - svatba

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Černohlávek - svatba

Příspěvekod Dana Schubertová » pát črc 08, 2011 14:27

Prosím o pomoc s přečtením zápisu v matrice oddaných:
15.11.1711 - Chvalov - ženich: Jiřík Černohlávek
nevěsta: Markéta
Matriky - Státní oblastní archiv Praha - Středočeský kraj
Zhoř - Červené Janovice
matrika: NOZ 1698-1727
snímek 115
zápis na pravé stránce dole - předposlední zápis
Bohužel tento zápis nelze sem zapsat jako odkaz, proto tak podrobný popis, kde se nachází.
V matrice oddaných je to první Černohlávek tohoto jména. V matrice narozených a zemřelých první zápis ke jménu Černohlávek se týká jeho syna.
Děkuji za pomoc.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod havlisovka » pát črc 08, 2011 21:01

nevěsta je Markéta pozůstalá dcera po Janovi Křepelkovi mlynáři :)
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dana Schubertová » sob črc 09, 2011 4:10

Děkuji za zprávu.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Pomoc s přečtením

Příspěvekod František Matoušek » sob črc 09, 2011 11:42

Zdravím a čtu.
15.11.1711,z Chvalova-Po trojím prohlášení ??? w neděli 21.22.23.po Sv Duchu;po vykonání svaté zpovědi potvrzen jest v svátosti stavu manželském poctivý mládenec Jiřík Czernohlawek s poctivou děvečkou Markétu dcerou neb.Jana Křepelky,mlynáře pod Pilsowem(?).Svědkové:Tomáš Jedlička z Janowitz,Kateřina,dcera Wojtěcha Dražickýho z Janowic,Wáczlaw Czerwenka s Pilsowa(?),Anna Zahradnice z Chwalowa.
František Matoušek
 
Příspěvky: 105
Registrován: sob říj 25, 2008 17:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Dana Schubertová » sob črc 09, 2011 14:44

Mockrát děkuji za přečtení. Bohužel jsem se nedozvěděla odkud ten můj ženich pochází. Zkusím se podívat do těch obcí. Snad ho někde objevím. Obdivuji, jak umíte přečíst staré texty. Pokud je to pro mne čitelné, pomocí překladů z latiny, němčiny, se mi daří občas rozluštit staré texty. Ale moc mi to nejde. Ještě jednou dík a přeji hezký víkend.
P.S. Myslím, že Pilsow je Plhov. A všechny citované obce patří pod Č.Janovice. Pokud se nestane zázrak, tak se asi dál nedostanu, protože nemám představu, kam se kouknout.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Každá rada dobrá

Příspěvekod František Matoušek » sob črc 09, 2011 17:03

Na toho ženicha bych se podíval do okolních vesnic.Nemůže být z daleka.Tenkrát v té době,když nebyl ze stejné vesnice,tak určitě z některé z blízkého okolí.Zkuste hledat v matrice narození jméno Černohlávek a třeba narazíte na jeho rodiče,nebo sourozence a tam třeba bude uvedeno více.Genealogie je o hledání a velké trpělivosti.Je to jako když skládáte rozbité zrcadlo a pár střípků se někam zakutálelo.
Přeji hodně úspěchů v bádání.Mějte se fajn.
František Matoušek
 
Příspěvky: 105
Registrován: sob říj 25, 2008 17:42
Bydliště: Mladá Boleslav


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků