Kurz čtení starých textů

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Který typ kurzu by vám nejvíce vyhovoval?

Víkendový v Jihlavě nebo Havlbrodě
8
53%
Šestitýdenní v Praze
2
13%
Šestitýdenní v Brně
5
33%
 
Celkem hlasů : 15

Kurz čtení starých textů

Příspěvekod Claricia » stř čer 08, 2011 20:04

Ahoj všichni,

uvažuju o tom, že bych uspořádala kurz čtení starých textů - buď víkendový v Havlbrodě nebo v Jihlavě nebo šestitýdenní v Praze nebo v Brně.

Vím, že o podobné kluby bývá poměrně velký zájem, chci ale předtím, než začnu cokoli domlouvat, prozkoumat terén.

A tak se ptám - zúčastnili byste se takového kurzu, případně který typ (víkendový/šestitýdenní) a kde (Havlbrod, Jihlava, Praha, Brno) by vám vyhovoval?
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

dotaz

Příspěvekod Jolicek » čtv čer 09, 2011 4:12

Prosím Vás, kolik takový kurz stojí?
Přeji příjemný den.
J.
Jolicek
 
Příspěvky: 99
Registrován: pon kvě 23, 2011 15:34

Příspěvekod Claricia » čtv čer 09, 2011 21:26

Momentálně zjišťuji ceny pronájmů prostor, což je věc, na které konečná cena za kurz závisí především.

Předběžné propočty (na základě informací o cenách pronájmů, které jsem našla na internetu) se pohybují kolem 1500-1800 Kč za víkendový kurz (2x7 hodin) na Vysočině, respektive 1800-2000 za šestitýdenní kurz (6x2 hodiny) v Praze nebo v Brně (případně jsem schopná učit ještě v Hradci nebo v Pardubicích, ale pak bych potřebovala někoho, kdo zajistí věci kolem učebny).

Náplní kurzu by mělo být především čtení matričních záznamů, záznamů v pozemkových knihách a případně dalších zdrojích využitelných při tvorbě rodokmenu. Nejednalo by se tedy o kurz pro úplné začátečníky, na to raději upozorňuji předem.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Claricia » pát čer 10, 2011 16:36

Tak jsem si ověřila Havlbrod a pokud by byl kurz tam, tak by se cena pohybovala spíše při té spodní hranici.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Zdenek » sob čer 11, 2011 20:30

Jestli můžu přidat svůj názor, tak pro člověka, který není místní bude asi výhodnější ten víkendový kurz, jelikož, dojíždění 6x na větší vzdálenost jistě přijde dráž než jedno přespání, ať už kdekoliv. Navíc i kvůli plánování volna by to bylo (tedy pro mě) mnohem jednodušší. Mnohem snadněji si naplánuji volný víkend, než 6x volno, kdy se může stát, že mi to třeba 1x nevyjde.
Samozřejmě, v případě Brňáka by mohl být 6x v Brně zajímavější.
Mě jako Olomoučákovi by se samozřejmě líbil víkendový kurz v Olomouci :lol: , ale ten v nabídce není :cry: .

Jestli se můžu ještě zeptat, kolik si asi představujete lidí na kurzu? Mě samotného Vaše nabídka zaujala a pokud bych měl v době konání kurzu volno, tak bych o účasti uvažoval. Rady od zkušenějších nikdy nejsou na škodu :wink: .

Zdeněk Olomouc
Naposledy upravil Zdenek dne pon čer 13, 2011 20:28, celkově upraveno 1
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Claricia » sob čer 11, 2011 20:54

Předpokládám, že bych kurz dělala maximálně pro 10-15 lidí, přičemž bych se klonila spíše k nižšímu počtu, abych se mohla věnovat každému. :)

Je mi jasné, že by všem nejvíce vyhovovalo, kdyby byl kurz tam, kde bydlí. :D

Momentálně se snažím domluvit prostory pro případný víkendový kurz v Havlbrodě (myslím tím vyučovací prostory, je nutné k ceně kurzu počítat i s ubytováním, ale to se dá v Brodě sehnat za poměrně rozumnou cenu), pokud se to podaří, tak bych kurz na podzim ráda uspořádala.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Claricia » sob čer 11, 2011 21:04

A co můžete od případného kurzu čekat? Bude zaměřený především na matriky, protože ty jsou přece jen základ. Ostatních materiálů se také dotkneme, ale matriky budou základ...

- obecné informace o tom, co matriky v tom kterém období obsahují, co v nich tedy můžete čekat;
- úvod do písem používaných na našem území od počátku matrik do konce 19. století (včetně tabulek písma);
- nejčastější jména (a jejich české, latinské a německé varianty v různých obdobích);
- nejčastější povolání (vč. rozlišení sedláků apod.);
- tipy k rozluštění nečitelných slov, určení zapsaného místa a tak dále.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Rooka » čtv čer 16, 2011 1:53

Ahoj nabídka je to lákavá, ale ja jsem z Krkonoš a pokud by se to mělo konat například v HK tak bych byl pro protože je to pro mě blíž než do HB nebo Jihlavy Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

HK

Příspěvekod Jolicek » sob čer 18, 2011 22:11

Já jsem taky od HK, tady by to bylo přímo super. Třeba by pronajali levně místnost na Univerzitě v Pardubicích, tam to přímo učí.
Jen mám problém, že já osobně jsem úplný nováček a psala jste, že to je pro pokročilejší......
Jolicek
 
Příspěvky: 99
Registrován: pon kvě 23, 2011 15:34

Příspěvekod Zdenek » ned čer 19, 2011 15:01

Tak to se do toho musíte hned pořádně zakousnout a do podzimu určitě budete pokročilejší. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Kurz čtení starých textů, Havlíčkův Brod, 15.-16. října 2011

Příspěvekod Claricia » úte srp 30, 2011 19:47

Tak, první kurz čtení starých textů tady na Vysočině se bude konat. :)

Kdy: 15. - 16. října 2011, sobota 9:00-17:00, neděle 9:00-16:00
Kde: Penzion Jantar, Bezručova 143, Havlíčkův Brod

Kurz je vypsán pro 12 osob, aktuálně jsou všechna místa obsazena.

Cena: 1750,- Kč
V ceně jsou zahrnuty veškeré materiály (abecedy, ukázky záznamů, tištěné povídání atp.) a občerstvení na místě.

Více informací najdete na stránkách http://kurzy.familyresearch.cz
Naposledy upravil Claricia dne čtv zář 08, 2011 21:15, celkově upraveno 2
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Kurz

Příspěvekod Val » stř srp 31, 2011 20:05

Kurz by se mi moc líbil, ale Havlíčkův Brod je pro mě také z ruky. Jak tak koukám, jsem tu už třetí z východních Čech, přimlouvám se příště za HK nebo Pardubice. Zájem by určitě byl.
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Re: Kurz

Příspěvekod Claricia » stř srp 31, 2011 20:11

Val píše:Kurz by se mi moc líbil, ale Havlíčkův Brod je pro mě také z ruky. Jak tak koukám, jsem tu už třetí z východních Čech, přimlouvám se příště za HK nebo Pardubice. Zájem by určitě byl.

Pokud bude zájem a někdo, kdo na místě zajistí školicí místnost a další náležitosti, není problém kurz uspořádat. Bohužel časové důvody mi neumožní zařizovat tohle všechno sama.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Claricia » stř srp 31, 2011 20:17

A co se týká Brodu - proto jsem udělala víkendový kurz, abych vyšla vstříc mimobrodským. Zajistit si v Brodě ubytování není tak velký problém, ceny jsou zde poměrně příznivé (minimálně při srovnání s velkými městy), takže nezasáhnou do rozpočtu tak výrazně, jako kdyby člověk jel na víkendový kurz do Prahy nebo do Brna.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Kurz

Příspěvekod Val » stř srp 31, 2011 20:18

Claricia píše:
Val píše:Kurz by se mi moc líbil, ale Havlíčkův Brod je pro mě také z ruky. Jak tak koukám, jsem tu už třetí z východních Čech, přimlouvám se příště za HK nebo Pardubice. Zájem by určitě byl.

Pokud bude zájem a někdo, kdo na místě zajistí školicí místnost a další náležitosti, není problém kurz uspořádat. Bohužel časové důvody mi neumožní zařizovat tohle všechno sama.


Když budu vědět případné termíny, požadavky na učebnu apod., tak se v HK poptám.
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Další

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 31 návštevníků