VYŘEŠENO Vladaře u Třemošnice ? Matka Antonie ? 1897

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Vladaře u Třemošnice ? Matka Antonie ? 1897

Příspěvekod Barb » stř úno 10, 2016 21:34

Prosím nevyluštil by někdo druhý řádek ( jedná se prostřední okénko), konkrétně to poslední slovo, problém spíš je, že mi to připadá jako něco co neexistuje, čtu to jako Vladaře, ale žádné nejsou.
Na stejném místě psané stejným rukopisem v těchto matrikách bývá vesnice, poté při svatém například Ignáci a pak okres, což je zde Třemošnice, pak to neznámé a okres Chotěboř..pro mě je to neznámé slovo ale asi klíčové.
Hledala jsem i kostely nějakého takového názvu, v Třemošnici žádný nebyl

Ještě mě napadlo poprosit, zda něco neznamená to osamocené slovo na posledním řádku, trochu mi přípomínající "Antonie", ale na to aby to byl údaj o matce je to asi příliš krátké
Přílohy
25.jpg
Naposledy upravil Barb dne úte úno 16, 2016 15:22, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Barb
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte led 26, 2016 12:32
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Ostrava - Třebovice, Opava, Česká Lípa, Kutná Hora, Třemošnice, Chotusice, Herálec, Vrchlabí

Re: Vladaře u Třemošnice ?

Příspěvekod moskyt » stř úno 10, 2016 21:46

Řekl bych Klokočí....
Uživatelský avatar
moskyt
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 07, 2016 18:01
Bydliště: královské město Kutná Hora
Oblast pátrání: Rychnov n/Kněžnou - Městská Habrová - Lukavice (RK)
Dvakačovice - Svratka (CR, ZR)
Uhlířské Janovice - Janovická Lhota - Pučery - Pašinka - Činěves - Poděbrady - Český Šternberk - Čejkovice - Šternov (KH, KO, NB, BN)
Jičín - Vokšice - Lázně Bělohrad (JC)
Zábřeh u Hlučína - Štěpánkovice - Smolkov - Chuchelná (OP)

Re: Vladaře u Třemošnice ?

Příspěvekod Barb » stř úno 10, 2016 21:50

Děkuju mnohokrát, napadlo mě Klokočov, protože s tím měla souvislost její dcera, ale pořád mi to připadalo jako písmeno V a v matrikách Klokočova jsem ji nikde nikdy nenašla..Ještě zkusím najít zda existuje/ existovalo Klokočí v tomto okrese
Uživatelský avatar
Barb
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte led 26, 2016 12:32
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Ostrava - Třebovice, Opava, Česká Lípa, Kutná Hora, Třemošnice, Chotusice, Herálec, Vrchlabí

Re: Vladaře u Třemošnice ?

Příspěvekod Ven_zima » stř úno 10, 2016 22:13

Klokočov fú Heřmaň - mám z té vesnice také předky, nedávno digitalizováno
Ven_zima
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř zář 16, 2015 20:43
Oblast pátrání: Praha a okolí , Suchdol n. L, Chotěboř a okolí, Polná a okolí, Herálecká huť

Re: Vladaře u Třemošnice ?

Příspěvekod Barb » stř úno 10, 2016 22:28

Právě jsem dost neštastna z toho, že jsem veškeré matriky tohoto Klokočova prošla, pro jistotu několikrát a ona opravdu nikde. Tak nevím, jaké by mohly být důvody, že prostě není v matrice v místě, kde se narodila, jak je to jen možné..
Uživatelský avatar
Barb
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte led 26, 2016 12:32
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Ostrava - Třebovice, Opava, Česká Lípa, Kutná Hora, Třemošnice, Chotusice, Herálec, Vrchlabí

Re: Vladaře u Třemošnice ?

Příspěvekod Věra Mátlová » stř úno 10, 2016 23:41

Ale tam je napsáno rozená z Třemošnice příslušná do Klokočova okr. Chotěboř - má Třemošnice stejnou matriku jako Klokočov?
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Vladaře u Třemošnice ?

Příspěvekod Barb » čtv úno 11, 2016 9:59

Nemá, ale v Třemošnici jsem hledala také. Jediné co o ní vím, že 1896 měla první dítě, hledala jsem tedy pro jistotu od roku 1830 cca, indexy i knihy a nikde nebyla, ani v té Chotěboři, a to jsem kontrolovala několikrát, zda jsem to jen nepřehlédla. Je úplně nenalezitelná :(
Uživatelský avatar
Barb
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte led 26, 2016 12:32
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Ostrava - Třebovice, Opava, Česká Lípa, Kutná Hora, Třemošnice, Chotusice, Herálec, Vrchlabí

Re: Vladaře u Třemošnice ? Matka Antonie ? 1897

Příspěvekod Barb » sob úno 13, 2016 18:08

Ještě mě napadlo poprosit, zda něco neznamená to osamocené slovo na posledním řádku, trochu mi přípomínající "Antonie", ale na to aby to byl údaj o matce je to asi příliš krátké
Uživatelský avatar
Barb
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte led 26, 2016 12:32
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Ostrava - Třebovice, Opava, Česká Lípa, Kutná Hora, Třemošnice, Chotusice, Herálec, Vrchlabí

Re: Vladaře u Třemošnice ? Matka Antonie ? 1897

Příspěvekod Věra Mátlová » ned úno 14, 2016 0:25

No možné je všechno, ale jsme tady zase bohužel u obvyklého problému nových tazatelů - malý výřez bez dalšího uvedení souvislostí (viz bod 4 a 5 hořejšího návodu).
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Vladaře u Třemošnice ? Matka Antonie ? 1897

Příspěvekod havlisovka » ned úno 14, 2016 11:39

Já si myslím, že by to mohlo být prostě Antonie, jméno matky. O okénko výš na stejném místě vidím Vincencie.
Domovská příslušnost může a nemusí pomoci - mám případ, kdy se osoba narodila u Ústí nad Labem, žila kousek od Roudnice, otec se narodil u Loun, matka v Jihlavě, ostatní děti u Litoměřic, a příslušní byli všichni do Byškovic v okrese Mělník, kde podle mě nikdo z nich ani nikdy nebyl (narodil se tam otec otce).

Větší výřez by to určitě chtělo, o tom není pochyb.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků