VYŘEŠENO díky Z Černice 1719 česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO díky Z Černice 1719 česky

Příspěvekod soucja » sob zář 05, 2015 19:41

1719 03 30 CZEC0004D_Matriky-Church-books-Náchod-114-3-1695-1726_00441.jpg
Prosím o pomoc se čtením:

Z Černčic; Pohřbena dcera Dorota Jiříka Žďárka ....letá

Děkuji js.
Naposledy upravil soucja dne ned zář 06, 2015 9:24, celkově upraveno 1
soucja
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 26, 2014 13:35
Oblast pátrání: Černčice, Nové Město nad Metují, Vysokov, Náchod

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod Slim » sob zář 05, 2015 21:09

já bych to viděl na:

Z Černčic; Pohřbena dcera Dorota Jiříka Žďárka stáří pět leta (starzi piet leta)
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod J.i.Š.i. » sob zář 05, 2015 22:45

Já tam pět tedy nějak nevidím. Končí to na "léta", to každopádně. Spíš by tam asi pasovalo "půl" léta.
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod Slim » ned zář 06, 2015 5:20

Stejně jako není vidět T tak není vidět ani L. Ale T lze vydedukovat z čáry směřující k tečce nad I v číslovce, která je vidět jasně. Nejjednodušší by bylo ověřit v matrice narození, ale tazatel odkaz na matriku nedal a já netuším, o které z minimálně pěti Černic se jedná. Nechápu, proč tazatelé předpokládají unikátnost názvu obce, s kterou se setkáváme vyjímečně a neupřesňují název obce okresem. Osobně bych přidal povinnost uvedení okresu obce do pravidel fóra. Takto je ověření na tazateli, zda je napsáno 5 nebo 1/2.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod Zora » ned zář 06, 2015 5:32

Slim píše:Stejně jako není vidět T tak není vidět ani L. Ale T lze vydedukovat z čáry směřující k tečce nad I v číslovce, která je vidět jasně. Nejjednodušší by bylo ověřit v matrice narození, ale tazatel odkaz na matriku nedal a já netuším, o které z minimálně pěti Černic se jedná. Nechápu, proč tazatelé předpokládají unikátnost názvu obce, s kterou se setkáváme vyjímečně a neupřesňují název obce okresem. Osobně bych přidal povinnost uvedení okresu obce do pravidel fóra. Takto je ověření na tazateli, zda je napsáno 5 nebo 1/2.


naprostý souhlas - okres nebo uvedení většího města v blízkosti a kromě skenu i odkaz na matriku.
Velmi to pomůže těm, kteří chtějí pomoci, ale konkretní oblast neznají. Mnohdy jsou obce velice malé, dnes splynuly s jinými, jindy třeba zanikly nebo získaly nový název.
Stejně tak to pomůže těm, kteří hledají stejné příjmení, ale vlastně netuší, kde hledat.

Kolikrát jsem už narazila na netu třeba na rodokmen se stejnými příjmeními, ale i s jinou obcí a velice pracně jsem musela dohledávat, zda se jedná o možnost stejného rodu. V poslední době to vzdávám předem.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned zář 06, 2015 6:32

Slime, máš recht- taky ty vesnice neustále dohledávám :-(
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod soucja » ned zář 06, 2015 7:36

Díky za pomoc i ostatní připomínky. Odkaz na příslušnou matriku v příspěvku je, ale přesto se v upřesňování matrik polepším. Pokud podržíte kurzor na obrázku skenu, objeví se název souboru, ve kterém je příslušná matrika uvedena i s pojmenováním souboru tak, jak ji lze vyhledat na netu. Myslím, že tak by to mělo být u všech skenů.
soucja
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 26, 2014 13:35
Oblast pátrání: Černčice, Nové Město nad Metují, Vysokov, Náchod

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod J.i.Š.i. » ned zář 06, 2015 7:42

Slim píše:Stejně jako není vidět T tak není vidět ani L. Ale T lze vydedukovat z čáry směřující k tečce nad I v číslovce, která je vidět jasně.


Ráno je moudřejší půlnoci. Dnes jsem se na podíval a není tam ani půl ani pět, je tam pouze "stáří své léta".
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod J.i.Š.i. » ned zář 06, 2015 7:48

Tady jsou okolní zápisy z příslušní matriky:
Přílohy
Černčice.jpg
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod Slim » ned zář 06, 2015 8:08

soucja píše:Díky za pomoc i ostatní připomínky. Odkaz na příslušnou matriku v příspěvku je, ale přesto se v upřesňování matrik polepším. Pokud podržíte kurzor na obrázku skenu, objeví se název souboru, ve kterém je příslušná matrika uvedena i s pojmenováním souboru tak, jak ji lze vyhledat na netu. Myslím, že tak by to mělo být u všech skenů.


Prima, ale já jsem na tabletu, poradíte jak mám podržet kurzor nad obrázkem skenu?
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Z Černice 1719 česky

Příspěvekod Zora » ned zář 06, 2015 8:48

A já si myslím, že pár písmenek navíc (odkaz) je jen výrazem vstřícnosti k tomu, kdo ochotně luští cizí zápisy..
Navíc, ať držím kurzor, kde chci, jen se mně při puštění obrázek zvětší. Nic se mně tedy neobjevuje. Určitě je to chyba na mé straně, hlava, ruce.... nebo mám nevhodný prohlížeč, či tak něco... jen nechápu, proč bych tohle všechno měla dělat já navíc. Podle mě je snad rozumné, aby tazatel předložit vhodněji svůj dotaz.
Nemyslím samozřejmě tento dotaz, ale všeobecně. Ne všichni jsme počítačově supergramotní, ale z genealogie občas něco víme.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO díky Z Černice 1719 česky

Příspěvekod soucja » ned zář 06, 2015 9:43

Ještě poznámka: údaj by se mohl vztahovat k:
Dorota Žďárková
≈ 25.7.1717 Černčice 114-3/174 = CZEC0004D_Matriky-Church-books-Náchod-114-3-1695-1726_00174 (Zámrsk)
+30.3.1719 Černčice 114-3/141 = CZEC0004D_Matriky-Church-books-Náchod-114-3-1695-1726_00441

Jinou Dorotu jsem v Černčicích nenašel.
soucja
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 26, 2014 13:35
Oblast pátrání: Černčice, Nové Město nad Metují, Vysokov, Náchod


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků