VYŘEŠENO Narození 1859 Praha

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Narození 1859 Praha

Příspěvekod Miran » stř kvě 27, 2015 17:01

Prosím o pomoc při přečtení jmen rodičů u Bošina Johann a Novotná M rim? Bydliště by mělo být Vysočany.
Děkuji za jakoukoliv pomoc.
http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... 2&scan=158
Přílohy
Bošina Antonín.JPG
Naposledy upravil Miran dne pon čer 01, 2015 20:50, celkově upraveno 1
Miran
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 07, 2015 10:59
Oblast pátrání: Zubří, Kurovice, Zašová, Bratřejov, Praha

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Bodie » stř kvě 27, 2015 17:05

Maria
Jsou to Vysočany.
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Miran » stř kvě 27, 2015 19:53

Díky, skutečně by to měly být Vysočany, ale křestní jméno nevím, zda je to Miriam, Maria, ...?
Miran
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 07, 2015 10:59
Oblast pátrání: Zubří, Kurovice, Zašová, Bratřejov, Praha

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Johannes » stř kvě 27, 2015 19:56

Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Zora » stř kvě 27, 2015 20:13

U Miriam byste potřeboval dvě tečky nad I, tady máte pouze jednu :-))) Je to opravdu Marie

Nechtěl jste přečíst rodiče těchto dvou osob? na to já nevidím, ale třeba se někdo najde :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Miran » stř kvě 27, 2015 20:44

Děkuji moc, skutečně to bude asi Maria, s těmi tečkami je to pravda, ale to mě nenapadlo. Pochopitelně bych rád znal jména obou rodičů, ale moje schopnosti číst tento text na to nohužel nestačí. Ještě jednou děkuji za zájem a pomoc.
Miran
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 07, 2015 10:59
Oblast pátrání: Zubří, Kurovice, Zašová, Bratřejov, Praha

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Kašpar » stř kvě 27, 2015 20:53

Miran píše:Děkuji moc, skutečně to bude asi Maria, s těmi tečkami je to pravda, ale to mě nenapadlo. Pochopitelně bych rád znal jména obou rodičů, ale moje schopnosti číst tento text na to nohužel nestačí. Ještě jednou děkuji za zájem a pomoc.


Z původního dotazu jaksi nevyznělo co vlastně požadujete ...
rodiče Johanna - Wentzel / Schneidermeister/ a + Barbara roz. Němeček
rodiče Marie - Josef / Maurer/ a Katharina roz. Adamovský
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Miran » čtv kvě 28, 2015 8:49

Přesně toto mě zajímalo. Nyní se pokusím na tyto údaje navázat v dalším vyhledávání. Děkuji moc za pomoc. Přiznám se, že i nyní, kdy mám možnost srovnání Vašeho "překladu"s tehdejší abecedou toho moc nepřečtu.
Ještě jednou díky.
Miran
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 07, 2015 10:59
Oblast pátrání: Zubří, Kurovice, Zašová, Bratřejov, Praha

Re: Narození 1859 Praha

Příspěvekod Zora » čtv kvě 28, 2015 9:04

My tady nekoušeme - když napíšete, co jste přečetl a co ne, vždy Vám někdo text doplní. Nejlepší postup je napsán v bodě 2.
Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

Pak je také jasné, co potřebujete přečíst, nebo kde si nejste jistý. (za nejisté slovo můžete doplnit otazník, za chybějící slova několik otazníků). a pak je vše jasné a nebudeme počítat tečky na I :-)))

pokud by Vám pomohly tabulky na čtení kurentu, dejte vědět, určitě někdo doplní odkaz, nebo je najdete ve starších příspěvcích - pomocí "hledat" , také je někde ve starších příspěvcích odkaz na vytváření - přepis českých slov do kurentu.
Nevím, co máte - nemáte k dispozicií, tak předem nehledám :-)))
Ať se daří, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků