Vyřešeno Cizí Jméno Jaremenko nebo Jeremenko

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Vyřešeno Cizí Jméno Jaremenko nebo Jeremenko

Příspěvekod danaos » stř kvě 27, 2015 15:16

Dobrý den mám zvláštní dotaz

Moje babička má v RL jméno za svobodna Jaremenková ale užívala Jeremenková Její otec má v oddacím listu Jaremenko mohlo se stát že její jméno počeštili na Jeremeková Ivan Jaremenko byl z Ukrajiny
Naposledy upravil danaos dne čtv kvě 28, 2015 7:00, celkově upraveno 1
danaos
 
Příspěvky: 300
Registrován: sob dub 11, 2015 11:26
Oblast pátrání: Okres Prachatice
Studenec Blatná

Re: Cizí Jméno Jaremenko nebo Jeremenko

Příspěvekod Zora » stř kvě 27, 2015 15:24

Netuším, kdy žila žije, narodila se Vaše babička, ale napadá mě tato asociace - naprosto bez jakýhkoliv důkazů :-))).

V době 2. SV a po ní bylo velice frekventované příjmení maršála SSSR Jeremenka. Zdá se mně pravděpodobné, že babička rezignovala na správný zápis svého rodného příjmení a přijala ten tvar, který znalo z doslechu její okolí. ( u žen není tak důležité rodné příjmení, na rozdíl od mužů, proto možná u otce ke změnám nedošlo a neustále své příjmení hláskoval...)
Nakonec i sám Jeremenko měl problém s přepisem - tedy i českou výslovností svého příjmení, i když zase trochu jinak.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Iva ... _Jeremenko
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků