prosím o pomoc se čtením Nar-Zemř.

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

prosím o pomoc se čtením Nar-Zemř.

Příspěvekod Rooka » pát pro 03, 2010 20:21

Dobry večer všichni dostal jsem se do doby a zápisu které jsou nad mé sily, proto bych Vas rad poprosil o doluštění mého čtení, popřípadě opravy všech zápisu předem děkuji Michal

1) http://img24.eu/images/12rdujry.png

1.1) Jirovicz 29/31.10.1739 Pokrztinna Kateržyna otze Jiřího Vorla mat: Mařzi Magd: oboůch podhaných k Konopisti. Levans: Kateržyna Šnajberkowa? z Vondrzejovicz Testes Anna !!Votipkova!!. Jakub Klenovecz oba z Benešova. Babtisavi Ego(Ago) Joannes !!Welityrus!! Capelánus Beneschoviensis gvi me !!groznia!! .....Subri.....

2) http://img24.eu/images/tv436v.png

2.1) .... 6/baptz.7.4. 1746 z Jirowicz Pokrztinna syn (H)A otec Jirzík Vorel Materz:Mariana oba (Podanny) hou... . Cio ........... ......... .............sz Benešova: ....Pawel.................z B..... Anna ......ova sz !!Faustoveho mlyna!! !!Captizice!!.
C: J... Carolus(karel) Novák. ..................... ....................

3) http://img24.eu/images/3l3qy78c.png

3.1) 9/10.1748 ........... ......... (Otec+Matka) údaje znám) oba Podaný ........... . Lev(ans) Anna ................... z Benešova.
!!Septs!! Anna !!Kawisova!! Martin !! ?tovsky!! ...... z Benešova. Babtisavi ........... Carolus Nowak ...............................

4) http://img24.eu/images/10v4x1ue.png

4.1)Jirovicz 1/4.7.1751 Pokrztinna dczera Mariana otec Jiřík Vorel mat: Mariana oboůch podhaných !!(K.S.Z)!! Konopisti. Co..: Barbora !!(Vanisova)!! z ............Mlyna. 8et (K. P.ar.v.el)........ Anna !!Šabatova!!. z !!bouskowa!!
Captisavi Ego(Ago) !!From!! Joannes Carolus(karel) Novák Capel loci gvi me ........... Subri.....

5) http://img24.eu/images/ztdjqbw2.png

5.1) Benešov 30.11/1.12.17 Pokřtěny Jakub, ...........syn Jakuba Vorla, matky !!Katharyny!! obouch ................. Mi. Leo: Pan
Jakub ...... Z Waczlaic ..... Paní Anna !!Táborská!! !!...roschip!! z Benešova. Babtisavi Ego(Ago) Joannes !!Welityrus!!
Capel: gvi me !!groznia!! .....Subri.....

Ještě jednou všem děkuji za pomoc
Naposledy upravil Rooka dne čtv pro 09, 2010 13:47, celkově upraveno 8
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod ozana » pát pro 03, 2010 21:23

bez záruky

ad 1) October je říjen!
1.1) Jirovicz 29/31.10.1739 Pokrztinna Kateržyna otze Jiřího Vorla mat: Mařzi Magd: oboůch poddaných K? Konopisti. Levans: Kateržyna Pnagborkowa? z ?ondirgovicz. Testes Anna Svotigova?. Jakub Klenowecz? oba z Benešova. Babtisavi Ego Joannes Welitzsig? Capellanus Beneschoviensis gvi me prozria? Subscripsi.
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5765
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod calmar » pát pro 03, 2010 22:03

1) z Jirovic. pokřtěna Kateřina otce Jiřího Vorla mat[ka] Maří Magd[dalena] obouch poddaných k Konopišti. Levans: Kateřina Šnajberková z Vondřejovic. Testes. Anna Votipkova, Jakub Klenovec oba z Benešova. Baptizavi ego Joannes Welitzky capellanus beneschovienis qui me propria manu subscripsi [křtil jsem já Jan Velický, kaplan benešovský, jenž jsem se vlastní svou rukou podepsal]
2) z Jirovic. pokřtěný syn Vojtěch [,] otec Jiřík Vorel [,] mateř Mariana oba podaný Konopišti. lev[ans] Martin Hlistovský z Benešova. Test[es] Pavel Šnejberg z Benic [,] Anna Parisová z hanslovýho mlýna. Baptizavi ego P[ater] Fran[cisicus] Carolus Nowak capell[anus] loci qui me manu pr[opri]a subscripsi
Naposledy upravil calmar dne pát pro 03, 2010 22:31, celkově upraveno 1
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Příspěvekod calmar » pát pro 03, 2010 22:27

ad 3) stejná obec a rodiče, dcera Dorota. Levans Anna Nechibská (?) z Benešova, testes jako výše: Anna Parisová a Martin Hlistovský, kaplan také týž

ad 4) stejní rodiče, dcera Mariana. Levans Barbora Parisová z hanslového mlýna, testes opět Pavel Šneiberg z Pomněnic a Anna Šabatová z Benešova, kaplan týž

ad 5) z Benešova. pokřtěn Jakub Ondřej syn Jakuba Vorla, matky Kateřiny obouch poddaných k Konopišti. Levans pan Jakub Veselý. Testes P[an] Václav Maršálek, paní Anna Táborská všichni z Benešova. Kaplan jako v záznamu 1
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Příspěvekod Rooka » pát pro 03, 2010 22:35

calmar píše:ad 3) stejná obec a rodiče, dcera Dorota. Levans Anna Nechibská (?) z Benešova, testes jako výše: Anna Parisová a Martin Hlistovský, kaplan také týž

ad 4) stejní rodiče, dcera Mariana. Levans Barbora Parisová z hanslového mlýna, testes opět Pavel Šneiberg z Pomněnic a Anna Šabatová z Benešova, kaplan týž

ad 5) z Benešova. pokřtěn Jakub Ondřej syn Jakuba Vorla, matky Kateřiny obouch poddaných k Konopišti. Levans pan Jakub Veselý. Testes P[an] Václav Maršálek, paní Anna Táborská všichni z Benešova. Kaplan jako v záznamu 1


juj děkuji moc Já latinu vubec neovladam musím smeknout co vlastně znamena Levans Confirmqacion atd
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod Rooka » sob pro 04, 2010 16:14

mohl bych ještě poprosit o čtení tohoto zápisu jedná se o svadbu ale nic bohužel z toho zápisu nerozluštím předem všem znalým i snaživím děkuji

http://img24.eu/v.php?file=4nbkcj66.png

jedna se o zapis z actapublica Benešov14 snímek 136

[list=]http://www.actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/3854/?strana=136[/list]
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod duros » sob pro 04, 2010 16:55

Rooka píše:....

juj děkuji moc Já latinu vubec neovladam musím smeknout co vlastně znamena Levans Confirmqacion atd


Levans - ten, ktory pri krste drzal dieta na rukach (hlavny krstny rodic)
Testes - dalsi krstni rodicia
confirmatio - je utvrdenie, potvrdenie, ale aj birmovka

Odporucam stranky so slovnikmi, napr. p. Lednickej: http://rodokmen.psinec.com/materialy/la_slovnik.htm

alebo na stranke genea.cz : http://www.genea.cz/no_cache/informace/ ... slovnicek/
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod calmar » ned pro 05, 2010 11:50

To je docela problém, je to vybledlé a propité. Aspoň něco.
Z Jírovic. 2.11. V stav s[vatostného] manželstva potvrzen jest Jiří Vorel & Mariana Barašákova (?) [B...ašákova je jasné, mezi tím nejasné] z Václavic. Tes[tes] Pavel Hubáček z H...(?) [,] Mariana Haškova z Tisma (?)
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Příspěvekod Rooka » ned pro 05, 2010 12:29

calmar píše:To je docela problém, je to vybledlé a propité. Aspoň něco.
Z Jírovic. 2.11. V stav s[vatostného] manželstva potvrzen jest Jiří Vorel & Mariana Barašákova (?) [B...ašákova je jasné, mezi tím nejasné] z Václavic. Tes[tes] Pavel Hubáček z H...(?) [,] Mariana Haškova z Tisma (?)


Ahoj děkuji moc kdyžtak zkusil jsem to ještě trošku poupravit myslíš že by to šlo lip děkuji Michal viz odkaz http://img24.eu/images/7jfvf7k.png
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod calmar » pon pro 06, 2010 13:11

Obávám se, že já z toho víc nevykoukám; obec svědka ze ztrácí ve vazbě, začíná snad Hor... nebo Her... Příjmení nevěsty lze ověřit podle jiných svateb z téže vesnice: zda se vyskytuje nějaké takové příjmení.
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Příspěvekod Rooka » pon pro 06, 2010 15:16

calmar píše:Obávám se, že já z toho víc nevykoukám; obec svědka ze ztrácí ve vazbě, začíná snad Hor... nebo Her... Příjmení nevěsty lze ověřit podle jiných svateb z téže vesnice: zda se vyskytuje nějaké takové příjmení.


děkuji moc, tato svadba je v místě ženicha, sám jsem se tomu divil jinak je to Jírovice nevěsta z Vaclavic baba Haškova :)) by měla bejt z Tisma

zkoumam to ještě detajlněji bohužel by to nejspíš chtělo nahlednout do originalu třeba !!tam!! by to bylo lepe čitelný i když buh ví :( jinak mám ještě jeden a to poslední dotaz nemohlo by se jednat o vesnici Czernikovicze i když to H je podobné B když jsem to porovnaval podle příjmení Barašáková i když nevím kde by se tam vzali Czerniko(wice) jedině že by Cz bylo podobne H ale jen má domněnka Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod calmar » úte pro 07, 2010 16:52

Prošel jsem pár stránek okolo a skutečně se zdá, že písař píše velké H a Cz velmi podobně; tedy při troše nezbytné fantazie tam skutečně lze vidět Czerniko - zbytek je ve vazbě. Takže by to Černíkovice být mohly.

Svatba v bydlišti nevěsty... On obřad se konal nejspíš v Benešově, oddávajícím byl benešovský děkan Jan Šimon Stoček. A jelikož jak Jírovice, tak Václavice byly v téže farnosti, je sňatek zapsán podle obce ženicha, jak bylo běžné.
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Příspěvekod Rooka » úte pro 07, 2010 21:32

calmar píše:Prošel jsem pár stránek okolo a skutečně se zdá, že písař píše velké H a Cz velmi podobně; tedy při troše nezbytné fantazie tam skutečně lze vidět Czerniko - zbytek je ve vazbě. Takže by to Černíkovice být mohly.

Svatba v bydlišti nevěsty... On obřad se konal nejspíš v Benešově, oddávajícím byl benešovský děkan Jan Šimon Stoček. A jelikož jak Jírovice, tak Václavice byly v téže farnosti, je sňatek zapsán podle obce ženicha, jak bylo běžné.


Ahoj děkuji moc takže bych to mohl tímto i ukončit že se jedna o zapis takto psany víc toho tam nejspíš nebude myslel jsem si že tu budou i svědci. I když svědci mohou bejt Hubáček z Haškovou? ale co značí to testes

Z Jírovic. 2.11. V stav s[vatostného] manželstva potvrzen jest Jiří Vorel & Mariana Barašákova z Václavic. Tes[tes] Pavel Hubáček z Czernikovicz (?) [,] Mariana Haškova z Tisma může tak bejt??
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod calmar » úte pro 07, 2010 22:33

Asi ano. Testes = svědci.
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Příspěvekod Rooka » úte pro 07, 2010 22:37

calmar píše:Asi ano. Testes = svědci.


chci se ještě zeptat sic tam to není psané, ale je nějaka pravděpodobnost daného oddávajícího jak jsi psal že by on byl tím, ktery by oddaval mý předky?
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Další

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků