VYŘEŠENO - Sňatek 1883 německy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - Sňatek 1883 německy

Příspěvekod janrichtercz » čtv led 01, 2015 1:36

Dobrý den,

prosím o pomoc zde: http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... =430&h=183
(poslední záznam)

Zajímá mě nevěsta, čtu tam: Eret Anna, eine Tochter der Anna Eret gerehelichten??? Holota, einer Tochter des Adam Eret atd.

Zejména to slovo před "Holota" asi čtu blbě, neb mi nedává žádný význam, ale velmi mě zajímá. Holota je téměř jistě něčí příjmení. Anna Eret (matka nevěsty), byla nemanželské díte. Díky moc.
Naposledy upravil janrichtercz dne čtv led 01, 2015 14:02, celkově upraveno 1
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: Sňatek 1883 německy

Příspěvekod sanssouci » čtv led 01, 2015 9:26

Stojí tam verehelichte - provdaná.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Sňatek 1883 německy

Příspěvekod janrichtercz » čtv led 01, 2015 14:00

Děkuji moc. To tedy vypadá následovně:

U narození nevěsty Anny Eret není v kolonce otec napsáno vůbec nic. Ale tady u sňatku je u její matky napsáno provdaná Holotová, takže se zřejmě provdala až po narození Anny. Zajímavá informace. Moc děkuji!
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků