VYŘEŠENO - záznam úmrtí - 1761 latinsky, Štichovice

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - záznam úmrtí - 1761 latinsky, Štichovice

Příspěvekod janrichtercz » pon pro 22, 2014 18:39

Dobrý dne, prosím o pomoc s překladem zápisu zde: http://www.portafontium.cz/iipimage/300 ... =437&h=188

+15.8.1761 zemřela Anna, věk 41 let. V zápisu se zmiňuje jméno Joanne Koudele (Johann Koudele). Neumím vyluštit, v jakém vztahu k němu zemřelá Anna byla?

Pokud manželka, tak mám vážný logický problém, protože Joanne a Anna měli další děti v letech 1763 a 1764.

Ačkoliv teď mě napadlo, že Anna mohla být první manželka, v roce 1761 umřít a Joanne se znovu oženil, shodou okolností si vzal též Annu, a v dalších letech měl již děti s ní.

Díky moc.
Naposledy upravil janrichtercz dne pon pro 22, 2014 19:48, celkově upraveno 1
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: Záznam úmrtí - 1761 latinsky, Štichovice

Příspěvekod havlisovka » pon pro 22, 2014 18:57

Uxor = manželka. Anna bylo jedno z nejběžnějších jmen, ne-li vůbec nejběžnější, druhá manželka klidně mohla být taky Anna. Hledala bych další svatbu, málokterý muž, zejména s malými dětmi, zůstal nadosmrti vdovcem.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Záznam úmrtí - 1761 latinsky, Štichovice

Příspěvekod janrichtercz » pon pro 22, 2014 19:15

Prověřím to a dám vědět :) Je pravda, že v jiné části tohoto rodokmenu už jsem měl případ, že muži zemřela koncem listopadu žena a on se hned v lednu následujícího roku znovu ženil, načež hned v září přišel na svět syn... takže bych se tomu vůbec nedivil :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: Záznam úmrtí - 1761 latinsky, Štichovice

Příspěvekod janrichtercz » pon pro 22, 2014 19:48

Tak potvrzuji, našel jsem oba sňatky a bylo tomu skutečně tak - v srpnu 1761 zemřela první žena a hned v listopadu se ženil znovu :) Děkuji moc za pomoc :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 66 návštevníků