Dalešice a pomoc při čtení místa

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Dalešice a pomoc při čtení místa

Příspěvekod Honzaaa » pon pro 15, 2014 8:00

Dobrý den, potřeboval bych pomoc při čtení záznamu. V matrice pro Dalešice inv. č. 10178 strana 87 se nachází záznam sňatku (viz obr. v příloze). V jednom z těchto dvou záznamů se uvádí Andreas syn po Matěji Coufalovi z ?????. Název toho místa je zřejmě uveden i v záznamu nad tím. Proto jsem ho také přiložil. Já osobně tam čtu Rhotowicio - mohla by to být snad nějaký patvar názvu Hrotovice, ale tam jsem nikoho takového nenašel. Mohli byste mi poradit, zda jde skutečně o hrotovice nebo je to jiné místo a já hledám špatně. Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Bez názvu coufal.jpg
Honzaaa
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 09, 2013 17:39

Re: Dalešice a pomoc při čtení místa

Příspěvekod Kasr » pon pro 15, 2014 8:54

Jsou to Hrotovice. Nevkládejte snímky, ale odkazy. Není to složité, jen zkopírovat adresu z vyhledávacího pole.
Z načteného snímku se dá odvodit spousta dalších souvislostí. Třeba datum zápisu, podobnosti písma atd.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Dalešice a pomoc při čtení místa

Příspěvekod Slim » pon pro 15, 2014 8:55

Největší chybou je se domnívat, že Vámi psaná obec je jediná v republice. Dalešice jsou minimálně čtvery, je dobré přidat k obci vždy specifikaci, třeba: Dalešice (okr. Třebíč). Taktéž pomůže přidat odkaz na matriku, popřípadě alespoň specifikovat archív kde hledat. Taktéž by mělo být samořejmostí uvedení období ke kterému se daný dotaz vztahuje. Ušetříte nám tak práci.

A teď k dotazu. Zápis čtete správně a dle mého názoru se opravdu jedná o Hrotovice.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Dalešice a pomoc při čtení místa

Příspěvekod Branwen » pon pro 15, 2014 19:50

Taky to teoreticky může být Hrutov (u Kněžic), dřív se to psalo jako Hrotov. To už je teda krapet z ruky, ale pořád okolí Třebíče.
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků