Martin Bukovský - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Martin Bukovský - VYŘEŠENO

Příspěvekod Perotin » pon říj 27, 2014 17:15

Martin Bukovský
nádeník pocházející z
Roudnice poddaný k
panství ?

co je to prosím za panství?
Přílohy
buk.png
Naposledy upravil Perotin dne pon říj 27, 2014 17:46, celkově upraveno 1
V případě zájmu o další pomoc s přepisem a překladem starých textů navštivte mou FB stránku.
Uživatelský avatar
Perotin
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 14, 2014 9:55

Re: Martin Bukovský

Příspěvekod Zora » pon říj 27, 2014 17:32

Já tedy netuším, jak poznat, o které jde období a o kterou Roudnici... nemohl byste to doplnit? pak se dá panství určit i bez čtení. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Martin Bukovský

Příspěvekod artepa » pon říj 27, 2014 17:35

Dobrý večer,
další informace nejsou?
Má to být Roudnice nad Labem? První písmeno je D, že by to bylo Doxanské panství?
"poddaný k panství Doxanskému", v Doksanech byl/je klášter, některé obce nebo jen část z nich patřila pod Doksanské panství
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Martin Bukovský

Příspěvekod Perotin » pon říj 27, 2014 17:40

Asi Roudnice n/ Labem, podle mě kol r. 1890, což jsem tak z kurentu odvodil :).
Naposledy upravil Perotin dne úte říj 28, 2014 19:12, celkově upraveno 1
V případě zájmu o další pomoc s přepisem a překladem starých textů navštivte mou FB stránku.
Uživatelský avatar
Perotin
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 14, 2014 9:55

Re: Martin Bukovský

Příspěvekod Perotin » pon říj 27, 2014 17:44

K panství doxanskému
díky za konzultaci, drazí kolegové :)
V případě zájmu o další pomoc s přepisem a překladem starých textů navštivte mou FB stránku.
Uživatelský avatar
Perotin
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 14, 2014 9:55

Re: Martin Bukovský - VYŘEŠENO

Příspěvekod artepa » pon říj 27, 2014 18:09

Nejsem odborník, abych hravě poznala dle písma období.
Ale vím, že v případě Roudnice n/L jsou matriky online, takže lze hravě splnit podmínku č. 4 viz pravidla fóra :wink:
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Martin Bukovský - VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » pon říj 27, 2014 18:12

Přesně tak, navíc u nás na Moravě jsou jednak matriky v tomto období už psané česky, jednak netuším - bez záhlaví, o kterou jde oblast.
Netřeba někoho zkoušet, číst (skoro psaný kurent ) neumím- nevidím na to, ale dokážu najít panství zcela jednoduše. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29139
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Martin Bukovský - VYŘEŠENO

Příspěvekod Perotin » úte říj 28, 2014 19:10

Šlo o krátký text, který mi byl předán přes prostředníka, jež neměl k úryvku dodatečné informace. Tudíž jsem k tomu nemohl napsat víc, byla to blesková výpomoc. Ještě jednou díky.
V případě zájmu o další pomoc s přepisem a překladem starých textů navštivte mou FB stránku.
Uživatelský avatar
Perotin
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 14, 2014 9:55


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků