Titulování faráře --- VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Titulování faráře --- VYŘEŠENO

Příspěvekod wendabr » stř říj 22, 2014 7:25

Mám problém s určením prvního děkana hodonínského děkanství. Protože v archivu jsem ho nenašel, zkoušel jsem prohledat matriky a "podezření", že by mohl být prvním hodonínským farářem, i když z Čejkovic, padlo na faráře Quintona. V uvedeném obdobi (1786-1789) se opravdu v čejkovických zápisech moc nevyskytuje, jeden z mála obřadů, kde je podepsán, je tady:

http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4980/?strana=10

(5. zápis shora)

Lze se ztotožnit s tím, že za špatně čitelným jménem Quinton se nachází titul farář a pod ním hodonínský (Göding) děkan?
Díky moc.
Naposledy upravil wendabr dne stř říj 22, 2014 9:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wendabr
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 15, 2014 14:47
Oblast pátrání: Morava (bývalé panství Hodonín)

Re: Titulování faráře

Příspěvekod Bodie » stř říj 22, 2014 7:36

Vidím toto.
Paulus Fr.(Franciscus?) Quiton Pfarrer alda
Gödinger dechant
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Titulování faráře --- VYŘEŠENO

Příspěvekod wendabr » stř říj 22, 2014 9:21

Díky moc, myslel jsem si to. Takže opravdu byl farář v Čejkovicích, ale zároveň pověřený děkan v Hodoníně.
Uživatelský avatar
wendabr
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 15, 2014 14:47
Oblast pátrání: Morava (bývalé panství Hodonín)

Re: Titulování faráře

Příspěvekod Zora » stř říj 22, 2014 9:22

Pouze jako úvahu přidávám možnost, zda se nejednalo o františkána
Někde jsem četla kdysi zmínku o pokusu založit v Hodoníně frant. konvent.
Pak třeba ani nemusí jít o příjmení, ale jméno, které tento muž převzal při vstupu do kláštera.
(Otmar , převor z Rajhradu, se narodil pod jménem Karel Konrád.)
Možná by se dalo najít, komu byl hodonínský děkanát podřízen, pokud jsem se letmo dívala na na netu, dnes mají snad hodonínský kostel františkáni na starosti. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Titulování faráře --- VYŘEŠENO

Příspěvekod wendabr » stř říj 22, 2014 9:30

Ne, je mi to jasné. Zpracovávám historii jedné farnosti na bývalém hodonínském panství, které po vzniku brněnské diecéze (1777) nekopírovalo zcela hranice krajů, takže až v roce 1784 se většina obcí bývalého panství přesunula z olomoucké arcidiecéze k brněnské diecézi, ale pořád mi chyběl děkan, protože to nemohl být hodonínský farář (kostel v Hodoníně byl opravován a dostavěn až ke konci roku 1786), proto byl Hodonín a okolím podřízen na dva roky do děkanátu Podivín a potom ho až do března 1789 dostal do správy tento farář z Čejkovic. Potřeboval jsem to jenom ověřit, protože původní církevní fond z okresního archivu v Hodoníně se po přestěhování do nového diecézního archivu biskupství v Rajhradě změnil opět na nezpracovaný, tudíž nepřístupný.
Díky moc všem, vyřešeno.
Uživatelský avatar
wendabr
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 15, 2014 14:47
Oblast pátrání: Morava (bývalé panství Hodonín)

Re: Titulování faráře --- VYŘEŠENO

Příspěvekod Bodie » stř říj 22, 2014 11:40

K té nepřístupnosti. Už jsem se setkal s tím, že v seznamech ministerstva vnitra byl archivní fond označen jako nezpracovaný a nepřístupný, ale na konkrétní dotaz jsem zjistil, že alespoň část zpracována byla, protože mnou požadovanou archiválii do badatelny půjčují.
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 29 návštevníků