VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » stř zář 10, 2014 20:20

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=43

8. juni 1821
Joannes otec - 0
matka Josepha? , dcera zemř. Paula Schneider? , B?
děkuji, Zora
Naposledy upravil Zora dne stř zář 10, 2014 20:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Branwen » stř zář 10, 2014 20:32

Paul Pernjca, ale to slovo za tím nepřečtu.
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Vyřešeno narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » stř zář 10, 2014 20:34

Děkuji,
jde mně o to, že na stejném čísle asi o pul roku později bydlel pekař - Backermiester, zdali by nemohl koupit pozůstalost po Paulovi, resp, jeho dceři Josefě.
Naposledy upravil Zora dne stř zář 10, 2014 20:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Branwen » stř zář 10, 2014 20:38

No tak úplně teoreticky by to slovo na B mohlo být Backers, celkem to tak i vypadá.
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » stř zář 10, 2014 20:39

Tak zcela "prakticky" děkuji :-))), budu to brát, že není vyloučeno. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod ZEL » čtv zář 11, 2014 8:25

Vítejte v Morkovicích. To není Backer, ale Binder - bednář. O dvacet let později (minimálně 1842-1845) žil v Morkovicích č.19 domkář Josef Patík s manželkou Františkou rozenou Křepelkovou.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » čtv zář 11, 2014 8:45

Dobrý den, děkuji moc za inforamci, bohužel ale hledám rod Tiray - Tyray , kterému se v domě č, 19 narodily
Karolina *1822 a *Johann 1823, otec Jakub, matka Kateřina, rozená Kovanda ze Slavkova (Austerlitz). Nemůžu nikde najít, odkud byl Jakub, tak se snažím hledat i ty nejmenší možné souvislosti...
Navíc v rodinných poznámkách bratrance je uvedeno, že Jakub byl pekař a vysloužilý kanonýr...

Johann se pak vyskytuje v (Novém Rousínově) , a žení se s nevěstou z Habrovan, .
Příjmení Tiray asi bude ze Slavkova, ale Jakuba tam nemůžu a nemůžu najít, ani jeho svatbu s Kateřinou Kovanda .
Zatím jsem také nenašla ani úmrtí Jakuba či jeho ženy.
Ještě jsem narazila na příjmení Tiray v Morkovicích č. 103 - úmrtí Mariana,+1855 - 53 roků, žena Martina Tiraye, pekaře. to už vůbec netuším, kdo je Martin :-)))

K mé velké smůle se ještě tento rod vyskytuje také v okolí Velké Bíteše :-(
Moc děkuji za informaci, mám potvrzeno, že se pravděpodobně rodina pekaře Tiraye z Morkovic opravdu přesunula jinam. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod ZEL » pát zář 12, 2014 7:57

Já si říkala, že půjde o Tiraye, když jste zmínila pekařský rod.
S Jakubem Vám bohužel nepomůžu, mám jen něco o Martinovi.
Magdaléna Patíková se provdala za Matěje Pěnčíka. Manželé Pěnčíkovi žili v Morkovicích č.207, kde byl Matěj Pěnčík domkářem. Zde se jim také 18.12.1853 narodil syn Matěj. Matěj se ale narodil už jako pohrobek, po smrti svého otce, zemřel 16.12.1919. Za kmotry mu byli Matouš Pěnčík, výměnkář v Morkovicích, a jeho manželka Mariana, pravděpodobně příbuzní jeho otce, snad jeho rodiče. Magdaléna se provdala podruhé za Martina Tiraye z pekařského rodu Tirayů, syna pekaře Karla Tiraye a Anny Němcové, podružské dcery. Jako místo původu jeho rodičů jsou udávány Kanonice, dnes však už nelze určit, o jakou obec jde. Manželé Martin a Magdaléna Tirayovi žili v Morkovicích č.103, kde byl Martin Tiray pekařem a kde se jim narodily tři dcery, Františka, Mariana a Amálie. Všem třem byl za kmotra jejich strýc z matčiny strany Josef Patík, domkář v Morkovicích č.207, se svou manželkou Františkou. Františka se narodila 8.2.1857 a zemřela 23.9.1916. Mariana se narodila 14.9.1858 a zemřela 15.12.1921. Amálie se narodila 4.6.1862. Manželé Martin a Magdaléna Tirayovi byli na oplátku za kmotry oběma dcerám Magdalénina bratra Josefa. Při kmotrovství v roce 1859 je Martin Tiray uváděn už jako pekařský mistr.
Josef Patík se oženil s Františkou Čechovou, dcerou sedláka Jana Čecha z Pačlavic a Františky Němečkové, sedlácké dcery z Pačlavic. Manželé Josef a Františka Patíkovi žili v Morkovicích č.207, kde byl Josef Patík domkářem, kde se jim narodily dvě dcery, Filoména 11.7.1857 a Alžběta 1.5.1859. Oběma byla za kmotru jejich teta z otcovy strany Magdaléna se svým manželem Martinem Tirayem, pekařem v Morkovicích. Manželé Josef a Františka Patíkovi byli na oplátku za kmotry všem třem dcerám Josefovy sestry Magdalény s Martinem Tirayem. Zdá se, že Josef Patík převzal domek své ovdovělé sestry Magdalény po Matěji Pěnčíkovi, protože Magdaléna se znovu provdala a odešla za svým manželem Martinem Tirayem do pekařství v Morkovicích č.103. Úzké vztahy mezi oběma sourozenci naznačuje i vzájemné kmotrovství.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » pát zář 12, 2014 8:33

Neskutečné, moc děkuji.

za poslední dva tři dny se mně podařilo zjistit:
Marie Tiray - 1852 Rousínov,

rodiče
Jan Tiray - 1823 Morkovice, Veronika Chyťa 1832 Habrovany (u Rousínova)

rodiče
Jakub Tiray 1795 Slavkov, Kateřina Kovanda, 1799 Slavkov

rodiče
Felix Tiray, 1758 Slavkov, Marianna Svoboda ??? - svatba 1783 Slavkov

rodiče
Alexander Tiray, Elisabetha

Poslední Tiray byl kožešníkem, ti následující ve Slavkově a okolí i v Rousínově - pekaři, kovář, ve Slavkově vždy uvedeno měšťan, radní,
Zatím jsem se věnovala opravdu jen hlavní linii, příbuzenství s Martinem (resp. s Karlem) z Morkovic je víc než pravděpodobné, musím postupně vyhledat sourozence v jednotlivých generacích.
Moc Vám děkuji, ušetříte mně nesmírně mnoho práce.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod ZEL » pát zář 12, 2014 13:28

Není zač, jen jsem vytáhla dva odstavce z dosud nedokončeného rodokmenu morkovických Patíků.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » pát zář 12, 2014 15:04

Pokud se dopracuji k tomu, kdo byl Martin Tiray, doplním Vám Vaše zjištění. Ještě jednou děkuji. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO narození Morkovice 1821 něm

Příspěvekod Zora » sob zář 13, 2014 6:21

viewtopic.php?f=9&t=17283&p=81044#p81044
Zde (asi první) svatba Martina Tiraye. Jeho manželka Marianna zemřela v roce 1855 v Morkovicích. To by korespondovalo s dětmi, které uvádíte - narodily se 1857 - 1862, pravděpodobně se tedy Martin po smrti Mariany oženil ještě jednou s Vámi uváděnou Annou Němcovou a stal se otcem v pozdějším věku. Obec Kanonice se pravděpodobně může vztahovat právě k této Anně.
Snad by to mohly být Křenovice, já osobně písmenko R a A zaměňuji často. :-)))
Nejedná se o můj přímý rod, takže jsem dál nepátrala.

Zde narození Martina
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=70

Ještě jednou Vám děkuji za pomoc. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků