Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod VladaS » pon zář 01, 2014 14:29

Dobrý den,

Anton_Sladky.jpg


oskenoval jsem, co jsem našel doma a nevím, jestli je na té fotce opravdu Anton Sladký, anebo jestli se jedná o nějaký pohled...
(trochu mi to připomíná herce, tuším Vojtu...)

Ten Anton by měl mít za ženu Josefu Máriu Kůstovou narozenou snad v České Kubici 20 (datum a ani úmrtí a ani její předky nevím)
a měl by být bratrem mého Prapradědy Martina Sladkého 6. Listopad, 1844, Česká Kubice 10 22. Květen, 1925, Most

Z té fotky vyčtu jen "svědkové u podpisu" (datum nečitelný)
+++ podpis matky roky 86 a 89 (nevím, co ty roky znamenají...)
dcera nepřečtu Kůstová
u Barbora Jansová ???

Jinak "Smart Match" z neplaceného MyHeritage mi nabízí nějakého Antona z Poruby 50,
tak doufám, že to není on a že tento pochází opravdu z té České Kubice 10 ...

Dokáže tedy prosím někdo vyluštit zda šlo skutečně o fotografii toho Antona,
co to vlastně svědčili ti "svědkové", anebo zkrátka cokoliv (data atd.) co by se dalo
využít ať už o tom Antonovi, anebo o těch dalších lidech do rodokmenu rodiny Sladkých ???

Děkuji ...
VladaS
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 29, 2014 17:24
Oblast pátrání: Újezd u Domažlic, Česká Kubice, Babylon, Tlumačov, Litvínov - Chudeřín, Most, Radešín, Paršenk (Hospozínek), Ječovice, Evaň, Dřínov, Vtelno okr. Mělník, Varnsdorf, Rumburk, Jiříkov, Chrastava

Re: Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod ozana » pon zář 01, 2014 14:39

není to původně "malovaný obrázek"?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod Zora » pon zář 01, 2014 16:03

v pravém rohu je podpis malíře, rozhodně to není fotografie, spíš fotografie původní grafiky.
dílo Psohlavci vzniklo v 80. letech minulého st., pravděpodobně jde o obrázek související s oblibou tohoto JIráskova díla. Z

doplnuji - tady někdo zveřejnuje rodokmen Vavřince Sladkého,

Rodokmen Vavřince Sladkého dědečka Jana Sladkého Koziny Na četné dotazy ohledně rodokmenu Jana Sladkého Koziny jsem si jako příbuzný dovolil vytvořit rodokmen. Čerpal jsem z matrik a ze softwaru MyHeritage. Je možné, že jsou v něm nějaké chyby. Takže pokud se v něm najdete, tak si správnost dat zkontrolujte pomocí matrik na http://www.portafontium.cz/. Pokud najdete své předky v rodokmenu a budete chtít přidat další osoby do rodokmenu, tak mi napište a já to tam doplním. Rodokmen jsem umístil na tyto stránky http://brutr.wz.cz/ Přeji příjemné studium.
https://cs-cz.facebook.com/jansladkykozina/wall

tady diskuse s rodokmenu Koziny na acta.publica
http://actapublica.eu/nastenka/detail/57203/
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod VladaS » pon zář 01, 2014 18:26

Děkuji za odpovědi a za odkazy - vypadá to jako fotografie, ale opravdu právě spíš jako nějaké grafiky, takže nevím, kdo na ní je doopravdy
(i když se tam píše o tom Antonovi) a při jaké příležitosti to tedy použili nejspíš jen jako ilustraci...

Děkuji - ten rodokmen v PDF formátu mám už právě delší dobu stažený (a také jsem z něj čerpal), ale jen se mi nedaří (kvůli požáru matrik) vyřešit tu záhadu
mezi Wolfgangy Sladkých 1721 a 1749 - tedy jestli mezi nimi byl nějaký vztah, anebo nebyl, protože jinak bych to potom měl bohužel celé špatně...
Jestli nevadí, mohu tedy poslat k čemu jsem se zatím dopracoval ve formátu *.ged (tedy MyHeritage a momentálně si bohužel mohu dovolit jen neplacenou verzi),
jestli mohu poprosit o případné porovnání a (pokud by to souhlasilo), tak samozřejmě i já s tím doplněním do rodokmenu Vavřince souhlasím...
VladaS
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 29, 2014 17:24
Oblast pátrání: Újezd u Domažlic, Česká Kubice, Babylon, Tlumačov, Litvínov - Chudeřín, Most, Radešín, Paršenk (Hospozínek), Ječovice, Evaň, Dřínov, Vtelno okr. Mělník, Varnsdorf, Rumburk, Jiříkov, Chrastava

Re: Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod Zora » pon zář 01, 2014 18:42

k té fotografii, napadá mě, že je to koupený obrázek, ale při příležitosti návštěvy u Antona, kde se podepsali Ti, kteří s ním hovořili. Jen ale nápad. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod Kašpar » pon zář 01, 2014 18:50

ještě doplním - nalevo svisle je jméno Pučelík František
ty roky vedle matky a dcery by mohly roky jejich narození
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Anton Sladký - co lze vyčíst ???

Příspěvekod VladaS » pon zář 01, 2014 19:42

Ale že zase ta čísla 86 a 89 jsou vedle Antona a matky, takže jestli spíš narození dcer?
Jestli se tedy Antonův bratr Martin narodil opravdu 1844 a měli ty dcery až tak pozdě...
VladaS
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 29, 2014 17:24
Oblast pátrání: Újezd u Domažlic, Česká Kubice, Babylon, Tlumačov, Litvínov - Chudeřín, Most, Radešín, Paršenk (Hospozínek), Ječovice, Evaň, Dřínov, Vtelno okr. Mělník, Varnsdorf, Rumburk, Jiříkov, Chrastava


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 34 návštevníků