Dymokury matrika oddaných vyřešeno děkuji

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Dymokury matrika oddaných vyřešeno děkuji

Příspěvekod Gothard » stř srp 06, 2014 18:41

3.března 1862-František Steklý infantijník 5-ho dělostřeleckého pluku .... výminkáře .... č.32 potom nerozluštím skoro nic až dále Václava Steklého baráčníka ..... ..... ..... manželky Lidmily ...... Blatnic u manželky se nechytám skoro vůbec, tam přečtu jen ... .... .... služebná .... ... .... č.25 po+ .... Kol... pak dlouho nic potom Kateřiny. Snad zatím pro mě nejvíce nečitelné písmo. Prosím o pomoc s překladem.


http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5391/39
Naposledy upravil Gothard dne stř srp 06, 2014 20:05, celkově upraveno 1
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Dymokury matrika oddaných

Příspěvekod zedir » stř srp 06, 2014 18:59

Dobrý den,

vidím to takto:

Gothard píše:3.března 1862-František Steklý reservník 5-ho dělostřeleckého pluku bytem v Dymokurách č.32 rodem z Wesce okresu Nymburského kraje Boleslavského č. 8 syn po + Václavu Steklý obecním pastýři we Wesci č. 8 a manželky jeho Lidmily rozené Antoj? z Welenic okresu Králo-Městeckého č.
Polej Barbara služebná bytem w Dymokurách č. 1 rodem z Dymokur č.25 dcera po + Wáclawu Polejowi podruhu w Dymokurách č. 25 a manželky jeho + Kateřiny rozené Brzákowé? z Dymokur č. 25


http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5391/39
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Dymokury matrika oddaných

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř srp 06, 2014 19:08

Něvestu už tedy máte od Zedira :-), já jsem se pokusila o kousek toho vojenského povolení....
3.března 1862-František Steklý infantijník 5-ho dělostřeleckého pluku, bytem w Dymokuřích č.32, rodem z Weestci? okresu Nymburského, kraje Boleslavského č.8 syn +Václava Steklého obecním pastýři ve Westci? č.8 a manželky jeho Lidmily rozená Antovy??? z Welenic?, okresu Králo- ???steckého č. (nevyplněno)
Povolení od ??? ??? ??? 5ho pluku dělostřeleckého Verona? DDo? (SSo?) 21. února 1862 č. 298/0267? jakož i prohlássení jednou za třikrát u wojenské zpráwy duchowní dne 23 února 1862 w kostele St. ??azano??? We???? úpd č. 32, přiložena jehož ??? listinám we zdejssi listowně 1862/ 3.?????
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Dymokury matrika oddaných

Příspěvekod Gothard » stř srp 06, 2014 19:23

Děkuji moc, tento rukopis opravdu nemůžu. Nevidím tam skoro nic. Nerad bych se pisatele dotkl, ale rukopis strašný, alespoň pro mé čtení. Ještě jednou moc díky.
Gothard
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 01, 2014 16:25
Oblast pátrání: Žehuň

Re: Dymokury matrika oddaných

Příspěvekod zedir » stř srp 06, 2014 20:09

Přidávám jen malá doplnění k části o vojenském dovolení, jak je vidím:

Karolina Vernerova píše:Povolení od cís. kr. welitelstwa 5ho pluku dělostřeleckého Verona DDo 21. února 1862 č. 299/267 jakož i prohlássení jednou za třikrát u wojenské zpráwy duchowní dne 23 února 1862 w kostele St. Nazaro we Weroně pod č. 38, přiložena jisau? swatebním listinám we zdejssi listowně 1862/ 5. r.? b. c. d. .
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Dymokury matrika oddaných vyřešeno děkuji

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř srp 06, 2014 20:22

aha! já jsem si pořád říkala, že ta Werona se mi zdá :-)
děkuju za doplnění, poučena jsem- tyhle vojenské věci jsou dost záhadné....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Dymokury matrika oddaných vyřešeno děkuji

Příspěvekod zedir » stř srp 06, 2014 20:28

Možná je to pro vás záhadné, ale na celém fóru jsem to určitě já, kdo je nejměné povolaný na vojenské záležitosti odpovídat :) Jen jsem se snažil doplnit to, co přečtu nebo jak se mi to zdá a případné vysvětlování o jakou se jedná jednotku, kde sloužila, co znamenají různé zkratky apod. je již na znalcích této oblasti.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků