VYŘEŠENO Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Příspěvekod sykoras » ned srp 03, 2014 19:25

Přátelé,

prosím dobrovolníka o korekturu přepisu následujícího záznamu narození nemanželského Jozefa (vpravo nahoře): http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5928/379

Proseč, 1829 August 16/17 Jozef
---
Marya dc.[era] Jakuba Hadrawy Stchafaře-znameho-dwina? Prosech(Proseč)? M.[matky] Marye Heřmby? z Ludistawy?



Pro srovnání ještě poskytuji odkaz na narození jeho mladší sestry Anny (po svatbě rodičů, vpravo dole): http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5928/381
Naposledy upravil sykoras dne ned srp 03, 2014 20:24, celkově upraveno 1
sykoras
 
Příspěvky: 372
Registrován: sob kvě 12, 2012 10:57

Re: N. Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) 1829

Příspěvekod zedir » ned srp 03, 2014 19:30

Dobrý den,

vidím to takto:

sykoras píše:Přátelé,

prosím dobrovolníka o korekturu přepisu následujícího záznamu narození nemanželského Jozefa (vpravo nahoře): http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5928/379

Proseč, 1829 August 16/17 Jozef
---
Marya dc.[era] Jakuba Hadrawy Ssafaře znoweho dwora Proseckyho M.[matky] Marye Heřman z Budislawy



Pro srovnání ještě poskytuji odkaz na narození jeho mladší sestry (po svatbě rodičů): http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5928/381
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: N. Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) 1829

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned srp 03, 2014 19:35

šafáře z noweho dwora Prosecký M.[matky] Marye (a v druhém zápise Marye Anny) Heřman z Budislawy

jak píše Zedir

mmch: originální žádost :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Příspěvekod Zora » ned srp 03, 2014 19:39

Pan Sýkora je vždycky velice slušný, sama mám jen ty nejlepší zkušenosti, klobouk dolů před jeho přístupem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned srp 03, 2014 19:51

Zora píše:Pan Sýkora je vždycky velice slušný, sama mám jen ty nejlepší zkušenosti, klobouk dolů před jeho přístupem. Z



No právě, poté, co jsem dostala vynadáno od pána, co neumí číst ani dnešní písmo, si to považuju :-)
(ale tamtoho pána jsem pustila z hlavy- prostě mu nebudu pomáhat :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Příspěvekod Zora » ned srp 03, 2014 19:58

myslím že tamtomu podivínovi nebude pomáhat více lidí....já tedy určitě ne, byť by měl v rodokmenu dlouho hledaného Honse, Rudolfa Navrátila i třeba Moskolíka současně .
a pokud Ti vynadal, stačí text zkopírovat do jeho dotazu, pak už je všem všechno jasné. Z
:-))

edit
S panem Sýkorou jsme příbuzní, takže jsem na něj hrdá :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Příspěvekod zedir » ned srp 03, 2014 20:17

Já jak jsem viděl zmínku o tomto případu v jednom z minulých témat, tak jsem si tohoto uživatele zapsal do imaginární databáze komu neodpovídat. Všichni takoví a jemu podobní by si měli uvědomit, že zde poskytované rady a informace jsou zdarma, sice někdy bývají bez záruk, ale jestli chce zaručenější informace, není jistě problém zkontaktovat nějakého profesionálního genealoga a zaplatit za každičký záznam (sice mívají plno, ale když si počká nebo důkladně prohledá internet, nějakého sežene - a poté by si možná začal vážit zdejších dobře míněných rad a byl by rád za každé písmeno, které mu zdarma někdo přečte). Nevím, proč by anonymita a odosobněnost internetu měla automaticky znamenat hulvátství. Opravdu by nebylo špatné urážlivé zprávy zkopírovat do jejich dotazu - ne kvůli vyvolávání nějakých sporů, ale aby si mohli ostatní udělat představu o tazateli a sami se rozhodnout, zda někomu takovému chtějí pomáhat.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Proseč-Obořiště (okr.Pelhřimov) N. 1829

Příspěvekod sykoras » ned srp 03, 2014 20:23

Děkuji Vám za nečekaně rychlou výpomoc (jedná se o mé předky), doufám, že jednoho dne zjistíme, že jsme všichni příbuzní.
sykoras
 
Příspěvky: 372
Registrován: sob kvě 12, 2012 10:57


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků