VYŘEŠENO - svatba 1836, Obora, německy

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: VYŘEŠENO - svatba 1836, Obora, německy-vyměnění poddaní?

Příspěvekod Zora » sob srp 02, 2014 19:34

Já jsem to ale nemyslela jako výuku, proboha, spíš jsem vysvětlovala, proč jsem se odvážila to celé napsat. Neznám Čechy, netuším, kde se vlastně ti hledaní a objevení předci autorky pohybují, jsou to tak malé vesničky asi, že mně mapy hlásily dost podivné možnosti...
Jsou to jen takové drobečky, které se snažím přidat, abych taky trošku pomohla. Se svým čtením totiž jedině tak někoho zmatu, s tím se peru jen u vlastních zápisů.:-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - svatba 1836, Obora, německy-vyměnění poddaní?

Příspěvekod zedir » sob srp 02, 2014 19:58

Ne, nebojte, tak jsem to také nemyslel - jako nějakou výuku, opravdu se rád poučím a tato záležitost mě vážně upřímně zaujala :) Říkal jsem to před několika dny u jiné debaty, že na internetu narozdíl od vás vůbec neumím vyhledávat a rád se podívám na různé odkazy, perličky a takové "drobečky", ke kterým bych se já nikdy nedostal, protože bych nevěděl jak. Já v naprosté většině se tu naopak účastním jen čtení a moc se mi líbí ta souhra, se kterou někdo něco přečte, někdo poupraví, někoho něco trkne, najde a všichni se poučí. Určitě žádný uživatel, který tu má profil, nemůže tvrdit, že už všechno zná a nic jej nemůže překvapit - a to je to, co člověka sem přivádí stále zpět.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: VYŘEŠENO - svatba 1836, Obora, německy-vyměnění poddaní?

Příspěvekod Zora » sob srp 02, 2014 20:00

Napsal jste to přesně tak, jak to vnímám i já :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků